![]() Keskkonnaamet | ![]() | ![]() Meie 24.01.2025 nr 9-3.2/DP-21-030 |
Looduskaitseseaduse järgi ei laiene ehituskeeld väljakujunenud ehitusjoonest maismaa suunas olemasolevate ehitiste vahele uue ehitise püstitamisele, samuti kehtestatud detailplaneeringuga kavandatud tehnovõrgule ja -rajatisele. Keskkonnaameti 07.10.2021 nr 6 5/21/2035 14 kirja kohaselt on sealjuures praktika, et viimati nimetatud erandi rakendamiseks peab ehitis olema planeeringu tekstis ja/või joonisel kajastatud täpsusastmes, mis võimaldab tuvastada ehitise iseloomulikud tunnused ja ligikaudse asukoha. Antud planeeringuala puhul on tegemist juba väljaehitatud keskkonnaga koos tehnovõrkude sh sademevee viikudega (5 olemasolevat kohta). Tegemist ei ole Emajõe loodusliku kaldalõiguga, vaid betoneeritud tehiskaldaga.
Kooskõlastatud ja vastuvõetud detailplaneeringus on muu hulgas sätestatud:
Detailplaneeringus määratakse tehnovõrkude ja -rajatiste näitlik asukoht, mida on lubatud projekteerimisel täpsustada ja muuta koostöös puudutatud tehnovõrkude valdajate ning maaomanikega.
Vastavalt AS Tartu Veevärgi tehnilistele tingimustele nr 24-ARE-2-DT-8 on planeeringuala sademevee eesvooluks Emajõgi.
Sademevett on planeeritud võimalikult suures mahus immutada haljastatud katustel ja pargialadel, ülejääv sademevesi suunatakse torustike kaudu Emajõkke.
Detailplaneeringu joonisel on kajastatud 5 olemasolevat sademeveeviiku, uusi ei ole näidatud, kuna need selguvad alles projekteerimisel.
Palume Keskkonnaameti seisukohta, kas detailplaneeringus sätestatu on piisav, et projekteerimisel tagada sujuv menetlus koostöö tegemisel Keskkonnaametiga. Palume seisukohta esimesel võimalusel, vajadusel juhiseid nõuetekohasteks toiminguteks.
![]() Lugupidamisega Liis Randmets 736 1253 Liis.Randmets@tartu.ee | ![]() |