1) Peatükis „2.3. Ehitise ehituslikud, arhitektuurilised ja kujunduslikud tingimused“ on punktid
„1. Planeeritud hoonete arhitektuurne ning kujunduslik lahendus peab järgima
arhitektuurivõistluse võidutöö põhimõtteid.
4. Fassaadid peavad olema esinduslikud ning vältida tuleb pikkade üksluiste fassaadide teket.“
Toetan 4. punkti, kuid leian, et 1. punkti nõue jääb sellega praegusel juhul vastuollu. Kui vaadata visualiseeringuid, siis plaanitud hoonel on muuhulgas oma suuruse tõttu silmapaistvalt pikad fassaadid ja kujundusvõtted neil on ühetaolised. Kui on juba loobutud sellise suure kvartali hoonestamisel linlikust iseseisvateks kruntideks jagamisest (mis pool muret iseenesest lahendab, kui vaadata ajalooliselt väljakujunenud tänavaseinu), siis tuleb pikkade üksluisete fassaadide tekkimise vältimiseks spetsiaalselt pühenduda. Paraku on Tartu kesklinnas pigem hoiatavad näited, kus tervet kvartalit hõlmav hoonestus selle ülesande täitmisega hakkama ei saa. Kui Tasku ja kaubamaja puhul on pigem põhjus äärelinliku kaubanduskeskuse sissepoole pööratud tüpoloogias, siis näiteks ülikooli Delta õppehoone on hoiatav näide sellest, kuidas hea funktsiooniga hoone õiges asukohas võib ikkagi tänava- ja ümbritseva linnaruumiga haakumises ebaõnnestuda. Kvartali kaubanduskeskuse hoone on tänavatasandil eelmiste kõrval pigem õnnestunum näide. (Kuigi ka seal on pealeehituse tegemisel senise hea kogemuse õppetunnist loobutud.)
Ettepanek: täiendada 4. punkti konkreetsete võtetega pikkade üksluiste fassaadide tekke vältimiseks. Ja mainida nende võtete vajadusel rakendamist ka olemasoleva võidutöö järgi projekteerimisel.
2) Samas peatükis on punkt
„14. Ajaloolised kihid võimalusel säilitada, eksponeerida (soklid ja müürid).“
Ettepanek: Lisada sellesse punkti vajadus valmis olla vastavalt säilinud ehitiseosadele olemasolevat projekti ja planeeringut kohandada. Arheoloogia osasse pikemalt lahti kirjutada uusaegsete ehituskihtide läbiuurimise, mõõdistamise ja igal võimalikul juhul säilitamise vajadus.
3) Peatükis „2.4. Liikluskorralduse põhimõtted“ on kirjutatud: „Pargi alal on markeeritud ajalooline Kauba tänava asukoht, kuhu on kavandatud mängualad ja atraktsioonid
erinevatele vanusegruppidele, seejuures arvestatakse vajadusega tagada jalakäijate liikumine.“
Ettepanek: Kirjeldada täpsemalt, et tagatakse jalakäijate läbiv liikumisvõimalus piki ajaloolist tänavasihti Vabaduse puiestee ja Barclay platsi/Küüni tänava vahel. Kirjeldada lahendusi, mida on minimaalselt vaja teha, et ajalooline tänavaruum saaks loetavaks ja liikumisteena kasutatavaks.