E-post Re: Ränilinna DP

Asja number: DP-18-013
Vastutaja: Liis Randmets
Saaja: LA
...@gmail.com
...@agriland.ee
Teema: Re: Ränilinna DP
Saadetud: 15.08.2022
Seotud dokumendid:
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord
Show details for Saadetud e-kirja tekstSaadetud e-kirja tekst
Hide details for Saadetud e-kirja tekstSaadetud e-kirja tekst




Meie nr 9-3.2/DP-18-013

Re: Ränilinna DP

Kristalli tn 8, Kristalli tn 6 ja Laseri tn 8 kruntidele planeeringulist lahendust andes tuleb arvestada üldplaneeringus sätestatuga ning mõjuala seoste analüüsi tulemustega.
Üldplaneeringukohaselt on tegemist väikeelamu maa-alaga kus on lubatud erandina kolme ja enama korteriga elamu ehitamine juhul, kui hoone sobitub piirkonna hoonestuslaadiga ning täidetud on üldplaneeringuga määratud nõuded parkimise ja haljastuse kohta, arvestades väikeelamumaale määratud põhimõtteid. Muu hulgas peab elamute kavandamisel krundi haljastatav osa olema suurem kui kõvakattega ala. Eelistada tuleb olemasoleva väärtusliku kompaktse haljastuse säilitamist uue haljastuse rajamisele. Kruntide moodustamisel tuleb määrata krundile lihtne ja selge kuju, vältides kiilusid, ribasid ja pikki kitsaid juurdepääse.
Planeeringu joonisel tuleb markeerida suurim lubatud ehitisealune pind (st elamu pindala koos rõdudega), sealhulgas tuleb arvestada, et kavandatavad rõdud peavad jääma hoonestusalasse.
NB! Palume see kõigi planeeritud kruntide osas üle kontrollida.

Planeeritud kruntide Pos 43 ja 44 lahendus ei arvesta üldplaneeringu ega mõjuala seostega, hinnatud ei ole olemasoleva kõrghaljastuse seisundit ega säilitamise vajadust. Planeeringuga pakutud lahendus on krundistruktuurilt sobimatu, võrreldes kõrval asuvate korterelamumaa kruntidega on ehitusõigus planeeritud tihedam ja haljasala minimaalselt, samuti ei ole servituudialad ja parkimine lahendatud otstarbekalt ega piirkonda sobivalt.
Kokkuvõtvalt tuleb arvestada, et antud juhul planeeritakse väikeelamumaale nn erandlikku lahendust, mis ei saa olla oma olemuselt tihedam ega elamistingimused halvemad, võrreldes naaberkruntidega.

Eelnevale tuginedes palume:
1. Anda hinnang olemasoleva ja säilitamist vajava kõrghaljastuse osas.
2. Krundi/kruntide moodustamisel lähtuda põhimõttest, et krundil on selge ja lihtne kuju, krundile planeeritud ehitusõiguse teenindamine peab ära mahtuma krundile.
3. Ehitusõiguse määramisel tagada üleminek korterelamumaalt väikeelamumaale ning anda seoste analüüsile tuginev lahendus.
4. Servituutide määramise vajadus peab olema põhjendatud, loogiline ja elluviidav.

Näiteks on naaberkrunt, Kristalli tn 10, korterelamumaa suurusega 3909 m², hoone ehitisealune pind koos rõdudega on ehitisregistri andmetel 658,6 m² (ilma ca 590 m²), hoone kõrgus 10.3 (abs 81.3). Seega Kristali tn 10 täisehitus on 16,8% ja FAR 0,45.

Telefonivestluses andsite teada, et soovite ala hoonestada sama korterelamu projekti alusel, mis kõrvalolevatel kruntidel. Väikeelamumaale kavandatav peab olema rohke haljastusega inimsõbralik lahendus – nt moodustades kogu alast ühe krundi ja planeerides Kristalli tn 10 hoonega sarnases mahus korterelamu. Selline lahendus tagab nn ülemineku tihedamalt hõredamale, krundile jääb piisavalt ruumi puude säilitamiseks, haljasala moodustamiseks, samuti saab parkimise lahenduse anda, arvestades piirkonda varasemalt kavandatuga.

Juhime tähelepanu asjaolule, et kui oleme omavahel kokku leppinud meiepoolse tagasiside andmise ajas, siis kõik vahepealsed sekkumised (erinevatele osapooltele telefonikõned ja esitatud uus planeeringulahendus), pikendavad meiepoolset menetlemise perioodi, kuna lisandub täiendav selgitamise ja asjast ülevaate andmise ning lahendusega tutvumise ajakulu.


Lugupidamisega

Aire Priks
Detailplaneeringute teenistuse juhataja
736 1252