Saabunud kiri:
Tere!
Miks ei ole säilitatud kogu puuderivi, nagu see praegu Aardla tänava ääres praegu on?
Kogu seda skeemi vaadates tekib küsimus, kas rohkem ja kõrgemaid maju ei andnud siia suruda? Kuidas käib kogu see projekt kokku varasemate aastate pika hädaldamisega, et kesklinn valgub tühjaks, linn valgub oma piiridest välja, ja et selle vastu tuleks ikka kindlasti midagi ette võtta!?
"Tartu läänepoolse ümbersõidu mürauuringu kohaselt (Elle, 2019) võib liiklustiheduse kasvades planeeringualal tekkida oht ülenormatiivsete müratasemete tekkeks." - miks te siis planeerite siia selliseid kolakaid, et tõenäoliselt on hiljem vaja hakata selle müra vastu võitlema? Tore muidugi, et juba ette suudetakse mõelda ja võimaliku probleemi teket märgata, aga äkki jätaks siis selle jama üldse korraldamata? Mis on selle lause TEGELIK sisu: "Projekteerimisel tuleb planeeritud krunti ümbritsevatelt teedelt tulenevat müra ning saastekoormust hinnata ning vajadusel ette näha vajalikud ehituslikud meetmed müra ja saaste normtasemete tagamiseks hoone(te)s." - palun mis need meetmed on!
Ja kas kogu selle tegevuse käigus tagatakse, et alles jäävad puud jäävad ka tegelikult alles, mitte ei tehta jälle Tammepärja tänava stiilis, kus ei projekteerija ega ehitaja ei tea midagi, kuidas olemasoleva kõrghaljastusega ringi käia, nii et see tõesti ellu jääks!? Kes ja kuidas vastutab, kui alles jäetud puud surevad?
virge joamets
Kontakt <Riin.Laasik@raad.tartu.ee> kirjutas kuupäeval T, 23. aprill 2024 kell 15:15:
Saadame Teile digitaalselt allkirjastatud dokumendi.
Dokumendi väljaandja: Tartu Linnavalitsus\Ruumiloome osakond
Teema: Riia tn 148 krundi detailplaneeringu esitamine arvamuse avaldamiseks.
Dokumendi liik: Kiri
Dokumendi number: DP-18-039.
Dokumendi kuupäev: 23.04.2024
(See attached file: Ruumiloome_osakond_Ringkiri_20240423_DP-18-039.asice)