Teie 22.07.2018 16:41:05
Meie 09.08.2018 nr 9-3.2/DP-04-019
Hipodroomi 4 ja Männimetsa tee 3A kruntide detailplaneeringu järelepärimine
Esitasite järelepärimise Hipodroomi 4 ja Männimetsa tee 3A kruntide detailplaneeringuga seoses. Anname osakonna poolsed vastused esitatud küsimustele:
a. Keskkonnaregistri andmetel paiknevad planeeringualal Hipodroomi 4 mägi-piimputke püsielupaiga sihtkaitsevöönd ja mitmed muud kaitstavad loodusobjektid. Keskkonnaministri 23.03.2015. a. käskkirjaga nr 289 algatati Hipodroomi 4 püsielupaiga kaitse alla võtmise menetlus. Soovime, et avalikustataks nimetatud kaitse alla võtmise menetluse dokumendid ja saada informatsiooni selle menetluse lõpptulemuse osas. Vastus: Vastava info saamiseks palume pöörduda Keskkonnaametisse.
b. Detailplaneeringus pole piisavalt viiteid keskkonnamõjude hindamise kohta. Palume saata Seltsile keskkonnamõjude hinnang või selle koostamisest loobumise põhjendused. Vastus: Planeeringu algatamisel 18.03.2004. a sätestati lähteseisukohtades, et planeeringuga tuleb esitada keskkonnatingimused planeeringuga kavandatava elluviimiseks ning vajaduse korral ehitised, mille ehitusprojekti koostamisel on vaja läbi viia keskkonnamõju hindamine või riskianalüüs. Planeeringu seletuskirjas on sätestatud keskkonnatingimused planeeringuga kavandatava elluviimiseks ning antud hinnang, et planeeringualale ei kavandata ehitisi, mille ehitusprojektid vajavad keskkonnamõju hindamist või riskianalüüsi. Planeering on 28.09.2017. a kooskõlastatud Keskkonnaameti poolt.
c. Palume täpsustada detailplaneeringus sademevee ärajuhtimise süsteemi skeemi planeeringu maa-alal ning asjaolusid kuidas see mõjutab ümbritsevat keskkonda. Vastus: Männimetsa teest ülespoole jääva ala ja planeeritud elamukruntide ala sademevesi kogutakse kokku ja suunatakse läbi planeeritava ala, üle Hipodroomi tn ja Hipodroomi tn 17 krundi Raeremmelga tn 11 kinnistul asuvasse Emajõkke suubuvasse eesvoolukraavi. Sademee vooluhulkade kohta on tehtud vastav arvutus (leitav planeeringu lisade köitest).
d. Palume täpsustada, kas keskkonnamõjude hindamisel on arvestatud Hipodroomi 4 ja Männimetsa tee 3A kruntidel paikneva metsa (säilitamisel või raiumisel) mürasummutavat funktsiooni (Idaringtee transpordimüra levik Vana-Ihaste elamurajooni). Vastus: Hipodroomi tn 4 krundi idaringtee poolses küljes on kavandatud metsa säilimine, millega on eelduste kohaselt transpordimüra leviku suurenemine välistatud.
e. Kontrollida detailplaneeringus olemasolevate Vana-Ihaste elanike juurdepääsuvõimalusi alles jäävasse metsa. Esialgsetel vaatlustel puuduvad Vana-Ihaste elanikele ühendused metsaga rajatavate elamute vahel. Vastus: Hetkel on kogu planeeringuala eraomandis. Planeeringuga on kavandatud u 60% alast avalikult kasutatavaks metsaks. Metsa juurdepääs on kavandatud nii Hipodroomi tänavalt (olemasoleva pinnastee asukohta krundi pos 1 metsaala ulatuses planeeringuga ei muudeta) kui Männimetsa teelt (elamukruntide alale jääva pinnastee asemele on krundile pos 26 planeeritud uus jalakäijate liikumisrada).
f. Selgitada detailplaneerinus näidatud teede paiknemise valikut ehk miks on teedevõrk rajatud nii nagu detailplaneeringus on toodud. Kuidas on arvestatud rajatavate teede ja olemasoleva teedevõrgu ühilduvust? Vastus: Elamukruntide ja rajatava tänava asukoha kavandamisel on lähtutud väärtusliku männimetsa säilitamise vajadusest ja kaitsealuseid loodusobjekte puudutavatest Keskkonnaameti ettepanekutest.
g. Kuidas on arvestatud liikluskoormuse kasvu Ihaste piirkonnas (nii auto- kui bussiliiklus)? Vastus: Planeeringualale on kavandatud 28 üksikelamu krunti. Planeeritavate elamute poolt genereeritav liikluskoormus ei halvenda liiklusohutust ja ei tõsta oluliselt liikluskoormust.