![]() Tartu Metallivabrik OÜ | ![]() | ![]() Teie 21.02.2024 Meie 18.03.2024 nr 9-3.2/DP-22-006 |
Haljastus ja heakord
1. Parkimine tuleb avaparklas liigendada haljastusega põhimõttel, kus iga 10 parkimiskoha kohta tuleb kavandada vähemalt üks haljassaarega puu ning suured avaparklad tuleb liigendada haljastusega väiksemateks üksusteks. Kõrghaljastuse rajamise tingimuste määramisel tuleb juhinduda standardist EVS 939-3:2020 „Puittaimed haljastuses“, sätestada see planeeringu seletuskirjas.
2. Avaparklates arvestada vajadusega tagada lumevallitusalad ning need alad peavad arvestama ka rajatava haljastusega, kajastada joonisel.
3. Kuna kruntidel pos 2 ja pos 3 pole võimalik haljastuse nõudeid täita, tuleb kompenseerida see suurema haljastuse osakaaluga krundil pos 1.
4. Planeerida jäätmekäitlusele piisav maa-ala jäätmete liigiti kogumiseks.
5. Fikseerida seletuskirjas, et prügikonteinerid peavad olema varjestatud, st mitte nähtavad avalikust ruumist ja liikumisteedelt.
6. Arvestades asjaolu, et ca kogu ala ulatuses on kavandatud maa-alune parkimine, tekib küsitavusi nõuetekohase kõrghaljastatuse rajamise võimalikkuses. Planeeringu seletuskirja lisada selgitus, mis on kõrghaljastus ja sätestada kõrghaljastuse kasvamiseks vajalikud tingimused. Nõuetekohase kõrghaljastuse rajamise tagamise võimaldamiseks (looduslik pinnas, mitte parkimiskorruse peal) teeme ettepaneku ala määrata väljapoole hoonestusala (s.t lõigata hoonestusalast välja).
Tehnovõrgud
1. Gaasitorustik on tehnovõrkude joonisel markeeritud likvideeritavaks. Palun kooskõlastada lahendus ka võrguettevõttega. Seletuskirjas fikseerida, et maagaasi võib kasutada tehnoloogilisel eesmärgil. Palume arvestada, et kui hiljem soovitakse gaasi kasutada, ei anna likvideeritud gaasitorustikuga detailplaneering selleks enam võimalust.
2. Käsitleda seletuskirjas sademevee kogumise ja taaskasutamise võimalusi.
Muu
1. Olemasoleva olukorra joonisel tähistada kütusemahutid.
2. Teha täiendused/parandused seletuskirjas ja joonistel vastavalt tehtud viidetele.
3. Geodeetiline alusplaan peab kajastama planeeringu ala lähiümbruse hooneid ja nende kõrgust ning planeeritava alaga piirnevat ala ligikaudu viie meetri ulatuses.
4. Detailplaneeringu joonistel viidatud geodeetiline alusplaan ei ole Tartu Geoarhiivis registreeritud. Kui alusplaanile on tellitud aktualiseerimine, siis tuleb muudatused samuti registreerida või on töö number ja töö tegemise aeg vale, kontrollida.
5. Tehnovõrkude joonisele lisada tingmärkidesse likvideeritava objekti tingmärk.
6. Seletuskirja peatükki 2.5 lisada lisaks autode ja jalakäijate juurdepääsudele ka jalgrattaga juurdepääsude kirjeldus.
7. Kuna tänava lahendus ei muutu, jätta planeeringualast välja Peetri tänav T21 ning Liiva tänav T41.
Cad
1. Pos 3 ehitisealune pind on väiksem kui ehitusõiguse tabelis antud maksimum.
2. Pos 1 ehitisealune pind on üle 4m2 suurem kui ehitusõiguse tabelis antud maksimum.
3. Kas Pos 1 on vaja eraldi leppemärgiga markeerida maa-alune ja maapealne hoonestusala? Kui jah, siis tuleb maa-aluse hoonestusala ruumikuju viia eraldi kihile ja nimetada vastavalt.
4. Ehitusjoon ei ole täpselt ei krundipiiril ega hoone küljes.
5. Krunt pos 3 on planeeringualast ühes nurgast väljas.
6. Suurima ehitisealuse pinna kihil peab olema ainult seda infot illustreerivad ruumikujud, muu info (galerii ja olemasolev hoone) viia eraldi kihile. Näidata suurim ehitiste arv ja suurim eh alune pind (hetkel joonistatud 7 hoone ruumikuju, lubatud max 6).
Seletuskirja koostamisel palume jälgida põhimõtet, et see oleks lihtsasti loetav ja kõigile arusaadav, kokkuvõtvalt nii pikk kui vajalik ning nii lühike kui võimalik. Samuti vältida tingimuste dubleerimist. Palume selguse mõttes ja menetluseks kuluva aja lühendamiseks planeeringu materjalidesse parandusi sisse viies kirjalikult teavitada, millised muudatused on sisse viidud ja vajadusel põhjendused, miks kõikide märkustega ei arvestata.
![]() Lugupidamisega Silvia Türkson 7361181 silvia.turkson@tartu.ee | ![]() |