Saabunud kiri: Tammepärja dp

Asja number: DP-21-008
Sari: 9-3.2 Kirjavahetus üld- ja detailplaneeringute ning linnaarengu küsimustes (s.h. algatamise ettepanekud ja lähteseisukohad) juriidiliste isikutega
Teema: Tammepärja dp
Registreeritud: 19.09.2022
Dokumendi liik: E-post
Edastamise viis: E-post

Saatja:
Kontaktisik IV
Saatja kuupäev: 06.09.2022

Menetlemine:
Seisund: Lõpetatud
Vastutav töötaja: Ingrid Voolaid
Vastamise tähtaeg: 19.10.2022
Seotud dokumendid:
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord
Show details for Saabunud kiri:Saabunud kiri:
Hide details for Saabunud kiri:Saabunud kiri:

 
Tere
 
Päästeametile saan kirja ära teha.
 
Mõned küsimused/märkused:
1.       Kaks alajaama asukohta on põhijoonisel, üks ilmselt jäänud vanast lahendusest krundipiiriga?
2.       Realiseerimise ptk-s on kirjas, et Tammepärja tn perspektiivset kõrghaljastust ei ole vaja arendajal rajada. See oli algatamisel otsustatud ja sai istungil veel üle otsustatud, et on arendaja kohustus (p 37). Lisaks ka: välja ehitada Mureli tn T7 uusarenduse poolne kõnnitee kuni Tamme puiesteeni (see oli ka juba algatamisel kokku lepitud)
https://info.raad.tartu.ee/dhs.nsf/web/viited/gpunid/G036A995BE306BEF1C225887D0026978A

Olemasolevate puude osas oli linna dendroloogi hinnang ju ühene, aga nüüd on need ikka näidatud säilivana, miks ja mille alusel?: Antud juhul ei ole alal mitte ühtki väärtuslikku puud ning tänavamaal olemasolevate jämedate, kõrgete ja haigete puude juured kaevatakse ca 2,5 m kauguselt läbi. See tähendab, et kõnnitee ja sõidutee vahel ei ole võimalik säilitada antud lahenduse puhul ohutult mitte ühtki puud, kõik tuleb asendada.
Edastan järgmise kirjaga veel kord need selgitused ja paikvaatlusel tehtud pildid.
3.       Arendaja kirjutas meile viimati: Me ei saa nõustuda 22.04.2022 kirja nr 9-3.2/DP-21-008 punkti 33 kahe viimase lausega. Pole mõistlik kogu tänavat enne ehitustegevuse alustamist välja ehitada, sest ehitustegevusega võib need ära rikkuda. Samuti ei ole vajadust enne hoonete valmimist ehitada Vaarika ja Mureli tn kõnniteid. Need mõlemad oleme valmis ehitama , aga see tuleb tagada lepinguga mitte siduda ehitusloaga. Praegu on ikka ehitusloaga seotud, kas see on nüüd arendajaga läbi räägitud või peaks lepinguga reguleerima: Ehitusloa võib anda enne rajatiste väljaehitamist, kui ehitusluba taotleva krundi igakordne omanik on sõlminud enne planeeringukohastele hoonetele ehitusloa väljastamist lepingu, millega tagatakse hiljemalt esimese hoone valmimise ajaks rajatiste väljaehitamine. Planeeringualal mistahes hoone loetakse valminuks, kui hoonele on väljastatud kasutusluba.
4.       Ma ikkagi ei leia kuskilt kontaktvööndi hoonete abs.kõrgusi, kas need on kuskil esitatud? Kontaktvööndi joonisel igale krundile küll pole vaja näidata juurdepääsu nooli, see lihtsalt risustab joonist, juurdepääsudest planeeringualale käib ikkagi jutt.
5.       Üks kilp on ümber tõstmata (pos 6)
6.       Vaarika tn 2 ja 4 elektriliitumine on diagonaalselt planeeritud, nagu ikka tuleb teeületus teha risti üle tee.
7.       Kaugküttetorustik ei ole planeeritud sõidutee alla – piki Mureli tänavat kindlasti sõidutee alla, Tammepärjas võib gaasi ja kaugkütte osakoha ära vahetada kui muudmoodi ei mahu. Saan aru , et tingimustes on teisiti, aga linn nõuab nii, projektide juures on alati probleem sellega.
8.       Alajaama toitekaabel on ühel joonisel (joonis 2) ühel tänavapoolel ja teisel joonisel (5) teisel poolel-planeerida ühele teepoolele (joonis 5 pool on parem)
9.       Ikka jälle on joonistel ja seletuskirjas tellija, huvitatud isiku asemel, palun see ka parandada. Ja lähtedokumentides nimetada ka linna üldplaneering.
 
 
 
Heade soovidega

Ingrid Voolaid
LPMKO
planeerija
7361 181
Ingrid.Voolaid@tartu.ee