Saabunud kiri: Detailplaneering Kase 6

Asja number: DP-20-013
Sari: 9-3.2 Kirjavahetus üld- ja detailplaneeringute ning linnaarengu küsimustes (s.h. algatamise ettepanekud ja lähteseisukohad) juriidiliste isikutega
Teema: Detailplaneering Kase 6
Registreeritud: 07.01.2022
Kellele saadetud: Janne Schasmin, Urmas Ahven, Aire Priks
Dokumendi liik: e-kiri
Edastamise viis: E-post

Saatja:
Organisatsioon: Hoolekandeteenused AS
Kontaktisik Karl Mä„nd
Saatja kuupäev: 07.01.2022

Menetlemine:
Seisund: Lõpetatud
Vastutav töötaja: Janne Schasmin
Kellele suunatud: Janne Schasmin
Vastamise tähtaeg: 07.02.2022
Seotud dokumendid:
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord
Show details for Saabunud kiri:Saabunud kiri:
Hide details for Saabunud kiri:Saabunud kiri:
Tere!


Linnavalitsus palus koostada vastus Teie kirjale. Teie küsimused on täiesti selged ja arusaadavad ning loodan, et seda on ka vastused.


Küsimus 1 – probleemid meie kodudes ja alkoholi tarvitamine.
Vastus: Kahjuks on Postimehes meie töödokumenti meelevaldselt tõlgendatud, täpsemat sisu teadmata. Selgitame, et erakorraliste teadetena lähevad kirja kõik kodukorra rikkumised - isegi hääle tõstmine, ukse pauguga sulgemine või väikese koguse alkoholi omamine.

Tausta teadmata võib jääda meie raportist mulje, nagu kuritarvitaksid meie elanikud alkoholi. Tegelikkuses on meil alkoholi suhtes nulltolerants ning töötajad fikseerivad iga juhtumi, kui elanikul on kasvõi üks pudel õlut. Kui sarnane nulltolerants kehtiks kõikide inimeste kohta, siis oleks igas naabermajas rikkumiste arv oluliselt suurem, kuna paljudes kodudes on alkohol olemas igapäevaselt.

Meie elanikud liiguvad linnas vabalt ringi ja paljud käivad ka ise poes. Alkoholipoe lähedus ei kujuta endast ohtu, samamoodi nagu tavalise toidupoe lähedus, kus samuti müüakse alkoholi ja muud ebatervislikku kaupa. Alkoholi tarbimise ennetamiseks on oluline luua elanikke toetav päevarütm, selgitada kodukorda ja leida neile aktiivset tegevust kogukonnas.

Küsimus 2 - raudtee lähedus ja oht psühhiaatriakliiniku patsientidele.
Vastus: Nõustume, et psühhiaatriakliinikus ravil olevatele patsientidele võib raudtee lähedus mitte sobida. Erinevalt teie toodud näitele elavad meie ööpäevaringse toega majas psüühilise erivajadusega inimesed, kelle vaimne seisund on stabiilne ning kes igapäevaselt vajavad küll tuge, kuid mitte haiglaravi.
Hoolekandeteenused AS-il on üle 60 erineva teenuseüksuse, millest osad asuvad raudtee, veekogude ääres või suure liiklusega tänavate ääres. Kinnitame, et need ei kujuta meie kodudes elavatele inimestele suuremat ohtu kui ükskõik millisele teisele kodanikule.


Skeem illustreerib erinevaid ööpäevaringseid teenuseid ja seal olevate inimeste spetsiifikat:


Lisan veel juurde, et Eesti elanikkonnast 4% on mõni psüühiline erivajadus. Kui arvestame, et Tartus elab ca 93 000 inimest, siis kroonilise psüühilise diagnoosiga on neist statistika järgi üle 3700 inimese. Enamus neist elab oma kodus ja nende eest hoolitsevad lähedased. Meie elanikud kuuluvad samuti selle numbri sisse, lihtsalt sageli ei ole lähedasi, kes neile tuge ja turvalisust saaksid pakkuda.

Äitäh küsimuste eest!

Head ja toredat aasta jätku!


Karl Mänd
Kinnisvaradirektor
AS Hoolekandeteenused

Telefon: 530 18 269
E-post: karl.mand@hoolekandeteenused.ee
www.hoolekandeteenused.ee