Saadetud kiri: Oa tn 35a krundi detailplaneeringu korrigeerimise vajadus

Asja number: DP-21-022

Kirja saaja:
Organisatsioon: Dorpat Ehitus OÜ
Kontaktisik Kaarel Kiidron
Saatja kuupäev: 25.01.2022

Kirja:
Saatja: Tartu Linnavalitsus Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakond
Teema: Oa tn 35a krundi detailplaneeringu korrigeerimise vajadus
Koostaja: Ingrid Voolaid 736 1181 Ingrid.Voolaid@tartu.ee
Registreeritud: 07.03.2022
Seisund: Allkirjastatud
Saadetud: 07.03.2022
Edastamise meetod: E-post
Failid: Linnaplaneerimise_ja_maakorralduse_osakond_Kiri_20220307_DP-21-022.asice ( 149 kb )
Seotud dokumendid:
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord
Show details for Saadetud kirja tekstSaadetud kirja tekst
Hide details for Saadetud kirja tekstSaadetud kirja tekst


Kaarel Kiidron
Dorpat Ehitus OÜ


Teie 25.01.2022 13:10:12
Meie 07.03.2022 nr 9-3.2/DP-21-022


Oa tn 35a krundi detailplaneeringu korrigeerimise vajadus

  1. Vastavalt üldplaneeringule peab kruntide moodustamisel tekkiv krundistruktuur olema kooskõlas lähipiirkonnale iseloomuliku krundistruktuuriga. Planeeringuala kontaktvööndis Oa tänaval on igal krundil üks põhihoone. Sama põhimõtet on loogiline järgida ka käesolevas planeeringus. Juhul kui Oa tn 35a krundile soovitakse planeerida täiendav hoone, tuleb see kavandada hoovimaja põhimõttel, st oluliselt väiksema mahuga.
  2. Planeeritud mahulist lahendust ja hoonete paigutust põhjendatakse seletuskirja ptk-s 2.1 järgmiselt: "Kuna kvartal on loodepoolses osas laiem, on lisaks jõe- ja tänavaäärsetele hoonetele ehitatud ka hoovimajasid. Kuigi olles erinevatel kinnistutel, mõjuvad näiteks planeeringualast läänepoole jäävad Oa tn 37 ja Oa tn 39 tänavaäärse hoone hoovimajadena". Palume selgitada, millise tänavaäärse hoone hoovimajadena mõjuvad Oa tn 37 ja Oa tn 39 (Oa tn 37 asub ise tänava ääres!).
  3. Linnaehitusliku analüüsi tabelis on toodud ühe hoone suurim lubatud ehitisealune pindala 310 m2, samas ehitusõiguse tabelis on antud kahe hoone pindala kokku, mis võimaldab ehitada ka nt ühe hoone või ühe suurema ja teise väiksema. Ehitisealune pindala 310 m2 on üks suuremaid mõjuala hoonete hulgas, samas kui piirinaabriks on 223 m2 ehitisealuse pindalaga hoone. Millega on selline hoone suurus põhjendatud, eriti arvestades, et planeeritakse ka hoovimaja! Tagada üleminek planeeritava tänavaäärse hoone suuruses. Ehitusõiguse tabelis tuua välja mõlema planeeritud põhihoone suurim lubatud ehitisealune pindala. Hoovimaja tuleb planeerida mahult väiksem (nii ehitisalune pind kui ka kõrgus).
  4. Naaberkruntidel on lubatud abihooned ainult kuni 20 m2. Sama põhimõtet järgida ka siin. Lisaks määrata kasutusotstarve (elamu abihoone) ja tulemüüri vajadus.
  5. Mitte kavandada abihoonete hoonestusala säiluva kõrghaljastuse võrakaitsetsooni ning naaberkrundi Meloni tn 30 kõrghaljastuse juurekaitsetsooni. Abihoonete hoonestusala mitte paigutada naaberkruntide piirile, kus terrassid on ca 5 m kaugusel krundipiirist ja ei ole kokkulepet naaberkrundi omanikega.
  6. Palume lahenduse osas teha koostööd naaberkruntide omanikega ja välja selgitada nende arvamused.
  7. Prügimaja kohta tuleb samuti sätestada, et peab jääma alla 20 m2 (või isegi väiksem) ja peab olema rajatis ehk varjualune. Samuti tuleb hinnata väljapakutud prügimaja asukohta ja leida kõigile osapooltele parim lahendus.
  8. Põhijoonisel ehitusõiguse tabelis mitte esitada hoonete suhtelist kõrgust ja korruselisust.
  9. Üldplaneeringukohaselt tuleb lahendada parkimine üldjuhul kooskõlas Standardiga EVS. Esitatud lahenduses on parkimiskohti kavandatud normist vähem. Parkimiskohtade vähendamine võrreldes normiga peab olema analüüsi ja põhjenduste tulemus. Esitada tuleb erinevate liikumisviiside analüüs ja sellest tulenev põhjendus normist väiksema parkimiskohtade arvu kavandamiseks.
  10. Standardist lähtuvalt tuleb muuhulgas arvestada parkla kaugusega naaberkruntidel asuvatest hoonetest (esitatud lahenduses kaugus naaberhoone akendega seinast ca 2 m), vajadusega parkla liigendada (sh luua eeldused naaberkrundil asuva parkla n-ö visuaalseks katkestamiseks) haljastusega, korrigeerida.
  11. Käsitleda piirdeid arhitektuurinõuete või heakorra peatükis.
  12. Likvideeritavate puude märkimine on segadusse ajav, mõned puud hoonestusalal on ristiga ja katkendjoonega likvideeritavaks märgitud, mõned ainult katkendjoonega. Ühtlustada.
  13. Asendiplaanil peaks kajastuma ka täpne likvideeritud puurkaevu asukoht, et hoone projekteerimisel oleks sellega võimalik arvestada.
  14. Planeeringus tuleb kajastada taastuvenergia teemat, mida projekteerimisel arvestada.
  15. Kuna Oa tänaval käesoleva detailplaneeringuga muudatusi ei kavandata, jätta tänavamaa planeeringualast välja, selles osas jääb kehtima Kartuli, Oa ja Kauna tänavate ning Emajõega piiratud ala (Europani ala) detailplaneering.
  16. Põhijoonisel parandada geodeetilise alusplaani aastaarv (2021 asemel on seal 20212).
  17. CAD joonis:


Lugupidamisega




Ingrid Voolaid
736 1181 Ingrid.Voolaid@tartu.ee


Lisad
.