1. ÜLDANDMED | Krundi aadress: Meloni tn 12
Ehitisregistri kood: 104014351 (lammutatav elamu)
Maakasutuse sihtotstarve: elamumaa
Krundi pindala: 1035 m²
Kavandatav ehitustegevus: olemasoleva hoone lammutamine
ja uue korterelamu püstitamine |
2. LÄHTE-
MATERJAL: | Projekteerimistingimuste taotlus 19.05.2021 nr PTH-21-076
|
3. ARHITEKTUUR-
SED JA LINNA-
EHITUSLIKUD TINGIMUSED: |
- Tartu linna üldplaneeringu kohaselt asub hoone Supilinna miljööväärtuslikul hoonestusalal. Järgida Tartu linna üldplaneeringu 6. peatükis miljööväärtusega hoonestusalale kehtestatud nõudeid. Miljööalal ei tohi ehitustegevus minna vastuollu algsete hoonestus- ja ehitustavadega, sh hoonete suuruse ja materjalikasutusega.
- Ehitusala: vt lisa 1.
- Krundi täisehitus: kuni 25% (arvutus näidata asendiplaanil)
- Hoonete arv krundil: 1 põhihoone, 1 abihoone.
- Arhitektuur: kõrgetasemeline. Kujunev kompleks peab moodustama professionaalselt lahendatud arhitektuurse terviku. Lahendus peab sobima miljööpiirkonda.
- Korterite arv: 4 - 6.
- Korruste arv: 2 + katusekorrus. Õuepoolse mahu 2. korruse brutopind kuni 70% selle ehitisealusest pinnast.
- Lubatud suurim kõrgus: kuni 9,5 m hoone planeeritud ±0,00-st, hoone hoovi poolsel osal madalam.
- Räästajoone kõrgus: tänavapoolsel osal 6,2 - 6,7 m , hoovi poolsel osal 2,8-3 m hoone ±0,00-st.
- Sokli kõrgus: 0,3 - 0,6 m tänava pinnast.
- Katus: lahendada hoone tervikut silmas pidades.
- Katuse tüüp ja kalle: viilkatus, kalle sarnaselt algse hoonega, tänava poolsel osal 35 - 40° ja hoovi poolsel osal 40 - 42°.
- Katusekate: valtsplekk, valtsplekiga sarnase profiiliga plekk, kivi.
- Katusekorruse valgustamise vajadusel on lubatud hoone hoovipoolsele osale paigaldada katuseaknaid.
- Välisviimistlus: kasutada piirkonda sobilikke materjale, lai profileeritud värvitud puitlaudis. Sokkel krohvida traditsioonilise krohviga. Keelatud on matkivate materjalide kasutamine. Vaadetel anda läbimõeldud värvilahendus kataloogi alusel koos värvinäidistega.
- Avatäited: järgida algse hoone avatäidete suurust, konstruktsiooni (kahekordne lahusraam), raamijaotust, raamiprofiile ja materjali. Projektis esitada joonised. Keelatud on plastikust ja muudest tehismaterjalidest akende kasutamine.
- Hoonete tänavatasandilt nähtavale küljele pole lubatud paigaldada metallkorstnaid, päikesepaneele, õhksoojuspumpasid ja muid tehnoseadmeid. Võimalik õhksoojuspump tuleb üldjuhul varjestada.
- Lammutamine: olemasolev hoone. Projekti koosseisus lahendada lammutusprahi utiliseerimine.
- Vertikaalplaneerimine: lahendada asendiplaanil. Näidata katendid. Sademevesi lahendada oma krundil.
- Piirded: lahendada miljööalale sobilikuna, tänavaäärse piirdena on lubatud kuni 1,5 kõrgune puitlippaed. Esitada joonis.
- Haljastus: anda põhimõtteline kujunduslik-funktsionaalne lahendus. Sõidetava kattega osa krundist peab olema üldjuhul väiksem kui kompaktsed haljastatud osad.
- Parkimine, juurdepääsud ja jäätmekäitlus: lahendada normikohaselt (EVS 843:2016, Tartu linna jäätmehoolduseeskiri, juhend "Jalgrattaparklate tüüptingimused") oma krundil.
- Hoone number: näha ette tänavapoolsel seinal või krundi piirde küljes nähtaval kohal.
- Välisvalgustus: lahendada sissepääsudel ja numbrimärgil.
|
4. INSENER-
TEHNILISED TINGIMUSED: |
- Projekti koosseisus esitada insenertehniline projektlahendus vee-, kanalisatsiooni, elektri- ja sidevarustusele ning küttele ja ventilatsioonile. Vajalikele eriosadele taotleda tehnilised tingimused ja projektid kooskõlastada vastavate võrguvaldajatega.
|
5. NÕUDED EHI- TUSPROJEKTI KOOSTAMISEKS: |
- Ehitusprojekt koostada vastavalt Eestis kehtivatele projekteerimisnormidele, majandus- ja taristuministri 17. juuli 2015. a määrusele nr 97 „Nõuded ehitusprojektile“, energiatõhususe miinimumnõuetele, müranormidele ning heale projekteerimistavale. Ehitusprojekti koosseisus tuleb esitada energiamärgis.
- Ehitusprojekti (selle osad) peab koostama või kontrollima projekteerimises pädev vastutav spetsialist.
- Ehitusprojekti digitaalsel vormistamisel järgida juhendmaterjali "Ehitusprojekti dokumentide digitaalse vormistamise nõuded ehitusloa elektroonilisel taotlemisel", mis on kättesaadav Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kodulehel: https://www.mkm.ee/sites/default/files/juhend_-_ehitusprojekti_digivormistamine_ehitusloa_taotlemisel_10.02.2015.pdf
- Ehitusprojekti alusplaanina kasutada ajakohast M 1:500 geodeetilist alusplaani, mis on eelnevalt registreeritud Tartu piirkonna geomõõdistuste infosüsteemis Geoarhiiv. Projekti asendiplaanil ja seletuskirjas tuleb viidata geodeetilise alusplaani tegijale (ettevõtja, töö number, töö tegemise aeg, kõrgussüsteem).
- Põhijoonised koostada mõõtkavas 1:100, erandkorras 1:50 või 1:200.
- Ehitusprojektile lisada koopia projekteerimistingimustest.
|
6. KOOSKÕLAS- TUSED JA KAASAMINE: |
- Ehitusprojektile peab heakskiidu andma Päästeameti Lõuna päästekeskus (Ohutusjärelvalve büroo, tel 733 7313 Jaama 207).
- Projekti tuleb tutvustada (kaas)omanikele.
- Projekti tuleb tutvustada naaberkruntide omanikele, kui ehitustegevus mõjutab nende ehitusõigust või naabrusõigusi (halvenevad valgustingimused või krundi piirile ehitatakse lähemale kui 4 m, millest tulenevad tuleohutusalased ehituslikud piirangud).
- Soovitame projekt kooskõlastada kultuuriväärtuste teenistusega (Küüni tn 5 III k tuba 322) juba eskiisi staadiumis.
|
Ehitusprojekt esitada digitaalselt läbi ehitisregistri aadressil www.ehr.ee Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks. |
Projekteerimistingimuste kehtivusaeg on viis aastat alates määramisest. |