EELNÕU
TARTU LINNAVOLIKOGU |
OTSUS |
|
Tartu
|
07. jaanuar 2020. a. nr LVK-O-0232 |
Loa andmine jäätmejaama haldamise riigihanke korraldamiseks |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 8, kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse § 28 lg 3 ja Tartu linnavara eeskirja § 51 lg 2, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Lubada linnavalitsusel korraldada riigihange Tartus Jaama 72c asuva jäätmejaama haldaja leidmiseks aastateks 2021-2023.
2. Otsus jõustub 24. jaanuaril 2020. a.
Õiend
Tartu Linnavolikogu otsuse eelnõu "Loa andmine jäätmejaama haldamise riigihanke korraldamiseks " juurde
Tartus aadressil Jaama 72c asub jäätmejaam, mida on hallatud pikaajaliste (kolmeaastaste) töövõtulepingutega. Käesoleva eelnõuga teeb linnavalitsus ettepaneku korraldada riigihange, et saada jäätmejaamale haldaja järgmiseks kolmeks aastaks (2021-2023).
Jäätmejaamas võetakse elanikelt vastu:
a) taaskasutatavaid jäätmeid (vanapaber ja kartong, metall, biolagunevad aia- ja haljastusjäätmed, plastijäätmed);
b) tootjavastutusega kaetud jäätmeliike (pakendijäätmed, elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmed);
c) suurjäätmeid (sealhulgas vana mööbel);
d) ehitusjäätmeid;
e) kodumajapidamistest pärinevad ohtlikke jäätmeid.
Aiajäätmete ja ehitusjäätmete üleandmise eest tasuvad elanikud, teiste jäätmeliikide üleandmine on olnud elanike jaoks tasuta (finantseeritakse linnaeelarvest ja materjali müügist saadud tuludest). Jäätmejaama haldaja tagab jäätmejaama territooriumi puhastamise ja korrashoiu ning vastutab jäätmekäitluse eest jaama territooriumil. Haldaja on kohustatud tagama linnavara säilimise lepinguperioodi jooksul ja selle üleandmise lepingu lõppedes. Jäätmejaama operaator on alates 2009. aastast olnud AS Eesti Keskkonnateenused.
Tabeli 1. Jäätmejaama haldamise maksumus aastate lõikes
Perioodiks 2021-2023 on riigihanke eeldatav maksumus 300 000 eurot.
Tabel 2. Jäätmejaama külastuste arv aastate lõikes
Riigihange viiakse läbi avatud hankemenetlusena (rahvusvaheline hange). Pärast lepingu sõlmimist peab jäätmejaama haldaja taotlema jäätmeloa ja ohtlike jäätmete käitluslitsentsi. Jäätmejaam on avatud kõikidel nädalapäevadel (E-R kl 10-18, L-P kl 10-16).
Kavandatavad muudatused võrreldes olemasoleva hankelepinguga
1. Korduvkasutuse ja ringmajanduse edendamine
1.1. Võimalikult suur osa jäätmejaamas vastu võetud jäätmetest tuleb suunata taaskasutusse, eelistatult materjaliringlusse.
1.2. Elanikel säilib võimalus jäätmejaamast mööblit või muid korduskasutuseks sobivaid esemeid omandada (töövõtjal on õigus neid tasuta jagada või müüa). Korduskasutuseks sobiv mööbel tuleb töövõtjal paigaldada ja hoiustada eraldi ning mitte panna seda konteineritesse. Võimalusel tuleb teha koostööd taaskasutuskeskustega mööbli ringlusesse suunamisel.
2. Klienditeeninduse parandamine
2.1. Nähakse ette kaardimaksete võimaldamine.
2.2. Jäätmejaama töötajad peavad läbima klienditeeninduse koolituse.
3. Jäätmemajanduse üldine korrastamine
3.1. Osadele jäätmeliikidele, mida võetakse vastu tasu eest, nähakse hankes ette piirhind, mida klientidelt võib küsida. See võimaldab hoida teatud jäätmeliikide (biojäätmed, tekstiil) hinna soodsamana ning järk-järgult ühtlustada erinevate jäätmejaamade hinnakirjad.
3.2. Kaalumisel on suurjäätmete tasuta vastuvõtule teatud piirangute seadmine. Tasuta võetakse vastu teatud kogus (näiteks üks kuupmeeter) jäätmeid. Suurem kogus võetakse vastu tasuta, kui see sobib korduskasutuseks. Taaskasutuseks sobimatute suurjäätmete üleandmise eest tuleks tasuda.