EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
21. mai 2014. a. nr LV-K-0588 |
Tartu linna 2014. a I lisaaeelarve jaotus, vahendite ümberpaigutused ja saadud sihtotstarbeliste vahendite kasutuselevõtmine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2 ning Tartu Linnavolikogu 11. oktoobri 2012. a määruse nr 74 "Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise kord" § 9 lg 2, § 24 lg 1 ning arvestades Tartu Linnavolikogu 19. detsembri 2013. a määrust nr 3 "Tartu linna 2014. a eelarve" ja Tartu Linnavolikogu 22. mai 2014. a määrust nr 19 "Tartu linna 2014. a I lisaeelarve", Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Kinnitada Tartu linna 2014. a eelarve jaotus Tartu linna struktuuriüksuste ja nende hallatavate asutuste lõikes vastavalt lisadele 1-9.
2. Teha linna 2014. a eelarves vahendite ümberpaigutused vastavalt lisale 10.
3. Võtta kasutusse linna eelarvesse täiendavalt laekunud vahendid 11 798 eurot vastavalt lisale 11, millest:
3.1. 10 515 eurot aadressandmete korrastamiseks linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnale,
3.2. 1 283 eurot Miina Härma Gümnaasiumile riigikaitselise õppe korraldamiseks.
4. Korraldus jõustub 28. mail 2014. a.
2014 I lisa jaotus.xlsx
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Tartu linna 2014. a I lisaaeelarve jaotus, vahendite ümberpaigutused ja saadud sihtotstarbeliste vahendite kasutuselevõtmine " juurde
Vastavalt Tartu Linnavolikogu 11. oktoobri 2012. a määruse nr 74 "Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise kord" § 9 lg 2 kinnitab linnavalitsus eelarve jaotuse kahe nädala jooksul pärast eelarve vastuvõtmist linnavolikogus.
Käesolevasse eelnõusse lülitatud vahendid on lisaeelarve mahust väiksemad KOFS § 26 alusel enne lisaeelarve vastuvõtmist kasutusse võetud summade võrra. Kokku avatakse põhitegevuskuludeks 1 541 026 eurot, investeeringuteks 1 866 948 eurot ja finantstehinguteks 730 eurot. millest majandamiseelarve omatulude aasta alguse jääkide arvel vastavalt 584 065 eurot, 115 169 eurot ja 730 eurot.
Lisa 1 alusel jaotatakse linna põhitegevuse kulud vastavalt eelarve kinnitamise eelnõule lisatud seletuskirjas esitatule. Erinevused on seoses parandusettepanekutega majanduse valdkonna kuludes.
Lisad 2 ja 3 kajastavad investeerimis- ja finantseerimistegevuse kulude jaotust struktuuriüksuste, eelarve liikide, tegevusalade ja kuluklassifikaatori lõikes.
Lisades 4-9 ei ole kajastatud asutusi, mida on tegevusala all ainult üks või Lisas 1 eraldi nimetatud (nt Tiigi Seltsimaja, Hooldekodu, Laste Turvakodu jt).
Lisas 4 jaotatakse koolieelsete lasteasutuste majandamiseelarve põhitegevuskulud asutuste ning tulu- ja kulu klassifikaatori lõikes.
Lisas 5 jaotatakse koolide finantseerimiseelarve põhitegevuse kulud koolide, tegevusalade ja kuluklassifikaatori lõikes.
Lisas 6 jaotatakse koolide majandamiseelarve põhitegevuse kulud kutsehariduskeskuse, koolide, tegevusalade ja kuluklassifikaatori lõikes.
Lisas 7 jaotatakse koolieelsete lasteasutuste finantseerimiseelarve põhitegevuskulud asutuste ja kuluklassifikaatori lõikes.
Lisas 8 jaotatakse kultuuriosakonna majandamiseelarve põhitegevuse kulud asutuste, tegevusalade ja kuluklassifikaatori lõikes.
Lisa 9 on esitatud linna eelarvesse kinnitatud antavate toetuste andjad ja saajad. Siia on lülitatud need antavad toetused, millede eraldamiseks ei ole kehtestatud korda. Lisa on vajalik, et võimaldada struktuuriüksuste juhtidel sõlmida finantseerimislepingud vastavalt Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise korra § 25 lg 2.
Lisa 10-sse on koondatud osakondade ja asutuste vahendite ümberpaigutamiste taotlused.
Koolieelsete lasteasutuste eelarve suureneb Maarja Kooli lasteaiarühmade pedagoogide töötasu võrra, sest riikliku klassifikatsiooni järgi ei saa neid kulusid kajastada tegevusala Põhikoolide otsekulud all, mille all seni kõik Maarja Kooli kulud arvestati. Muud ümberpaigutused lasteaedade personalikuludes on seotud enamasti korrashoiuteenuste ostu või lepinguliste töödega, mille tulemusel vähendatakse koosseisuliste töötajate personalikulusid ja suurendatakse kas ruumide ja rajatiste ülalpidamiskulusid või lepinguliste töötajate töötasu.
Suurim muudatus lisaks personalikuludele on seotud koolituskuludega, mida suurendatakse teiste kululiikide vähendamise arvel kokku 8840 euro võrra, et võimaldada koolitust ka juhtidele, eripedagoogidele ja logopeedidele, kelle koolitust võis varem katta Haridus- ja teadusministeeriumi poolt koolituseks eraldatud vahenditest.
Ümberpaigutuste korras suunatakse täiendavaid vahendeid osakonna reservist asutuste juubelitega seotud kuludeks lasteaedadele Helika ja Sipsik.
Koolide ja kutsehariduskeskuse eelarvetes on ümberpaigutused tehtud põhiliselt tegevusalade vahel vastavalt Volikogu 19.12.2013. a määruse nr 3 §5 -le (linnavalitsusel teha kulude eelarve vahendites ümberpaigutusi vastavalt riigi raamatupidamise üldeeskirja kontoplaanis tehtavatele muudatustele).
Aasta alguses tehtud jaotustes esines kogemuste puudusel ebatäpsusi, mida käesolevas eelnõus korrigeeritakse.
Suuremad ümberpaigutused on Kutsehariduskeskuse õppuritele toetuste eraldamisel. Aasta alguses jagati riigilt saadud vahendid õppuritele eritoetuste maksmiseks tegevusalade lõikes proportsionaalselt õppurite arvuga. Eritoetuse eraldamine sõltub õpilaste majanduslikust olukorrast. Nelja kuu täitmine näitab, et põhikooli baasil õppivate õpilaste toetuste vajadus on planeeritust suurem, samas esineb kokkuhoid keskkooli baasil õppivate õpilaste toetamise kuludes.
Koolide põhitegevuskulude suurendus on seotud vigade parandusega. Ekslikult oli linna esialgses eelarves kavandatud H. Masingu Koolile ja J. Poska Gümnaasiumile Riigi Kinnisvara ASile makstavate intresside hulgas ka järelvalve ja kindlustuse kulud. Käesolevas eelnõus vähendatakse investeeringuid 22 631 eurot ja suurendatakse samas mahus koolide põhitegevuskulude eelarves ruumide ülalpidamiskulusid.
Lisa 11 kajastab täiendavalt saadud vahendite kasutusse võtmist kulude katteks.
Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnale on laekunud aadressandmete korrastamiseks 10 515 eurot, millest suunatakse 7752 eurot personalikuludeks, 1263 eurot infotehnoloogia ja inventari kuludeks, 1200 eurot isikliku sõiduauto kasutamise hüvitamiseks ja 300 eurot administreerimiseks.
Miina Härma Gümnaasiumi esialgses eelarves oli kavandatud Robootika projektidele laekumisi 666 eurot, millest realiseerus 299 eurot (kokku vähendus 367 eurot). Täiendavalt on laekunud riigikaitsealase õppe korraldamiseks koolis Kaitseministeeriumilt 1650 eurot, mis suunatakse ürituste korraldamiseks (sh väljasõit Kuperjanovi pataljoni).