EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
10. aprill 2014. a. nr LV-IP-0131 |
Informatsioon Kulli tn 1 lasteaia projekteerimisest |
KUULATI: |
Kunnar Jürgensoni ettekannet |
OTSUSTATI:
|
1. Võtta informatsioon teadmiseks
2. Tunnistada sobilikuks Kulli tn 1 lasteaia eskiisprojekt variant nr ..... ja lubada arhitektil heaks kiita lõplik eskiisprojekt.
|
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Informatsioon Kulli tn 1 lasteaia projekteerimisest " juurde
Tartu linnavalitsuse linnavarade osakond on sõlminud kokkuleppe RTG Arhitektid OÜga Tartus Kulli tänavale 10-rühmalise (kuni 240 last) lasteaia eskiisprojekti koostamiseks. Töö eesmärk on koostada eskiislahendus, kasutades LA Klaabu ruumiprogrammi, toimimisloogikat ja konstruktiivset kontseptsiooni ning arvestades kehtivad detailplaneeringut (http://info.raad.tartu.ee/webaktid.nsf/web/viited/DP-08-030). Nimetatud krundi suurus detailplaneeringu kohaselt 6405 m2.
Linnavarade osakond kaasas lahenduste väljatöötamisel erinevate lasteaedade (Lotte, Klaabu, Krõll) direktorid, haridusosakonna spetsialistid ja linnaarhitekti.
Projekteerimise käigus arutati ja täpsustati erinevaid ruumiprogrammilisi ja arhitektuurseid lahendusi, millistest edasi arendati ja detailsemaks joonistati kaks.
Variant 1.
Variant 2.
Mõlema variandi puhul on rühmasisene ruumiprogramm sarnane. Erinevus tuleneb hoone kujust, kompaktsusest ja krundile paigutumisest. Lisaks on erinevus ruumide kasutuses. Variant nr 2 puhul on LVO hinnangul ruumide kasutus efektiivsem, sest koridorid ja liikumisteed on projekteeritud selliselt, et nendes saab läbi viia erinevaid tegevusi, mitte ei ole nad mõeldud ainult ruumide ühendamiseks.
Pindalad ja eeldatavad maksumused:
Variant 1.
1.Ehitisealune pind 1448 m2
2.Brutopind 2639 m2
3. Netopind hoones (va tehnoruumid) 2276 m2
Variant 2.
1.Ehitisealune pind 1532 m2
2.Brutopind 2926 m2
3. Netopind hoones (va tehnoruumid) 2389 m2
Kuna tegemist on väga esialgsete eskiisjoonistega ja täpsemaid tehnilisi, ehituslikke ja sisekujunduslikke tingimusi projekteeritud ei ole, on täpset eeldatavat ehitusmaksumust määrata keeruline. Küll aga võib LVO oma kogemustest ja praktikast lähtuvalt hinnata mõlema hoone eskiisvariandi ruutmeetri indikatiivseks ehitusmaksumuseks ca 1300-1400 eurot. Nimetatud hinnale lisanduvad liitumiste, sisustuse, inventari, õppe-ja mänguvahendite jne. kulud.
Eeldatav maksumused - variant 1 - ca 3,2 milj eurot
variant 2 - ca 3,3 milj eurot
(summad täpsustuvad peale hoone projekteerimist ja ehitushanke läbiviimist)
Eelnevat arvesse võttes teeb linnavarade osakond koos linnaarhitektiga ettepaneku tunnistada sobilikuks variant nr 2 kui arhitektuurselt ja logistiliselt sobivam ning lapsesõbralikum lahendus.