Puiestee, Kasarmu, Roosi ja Vahi tänavatega piirneva ala detailplaneering algatati Tartu Linnavaolikogu 26.03.2009 otsusega nr 488. Planeeringu koostamise eesmärk on kruntide moodustatamine ning ehitusõiguse määramine Raadi halli ja vanatehnika külastuskeskuse rajamiseks. Olemasoleva kasarmute hoonestuse baasil kavandatakse korterelamud, lisaks planeeritakse korterelamute grupp Jänese tn pikendusele. Planeeringulahendusega määratakse Tartu Kodutute Loomade Varjupaiga krundi ehitusõigus ning vabaõhu puhkeala. Kasarmu ja Puiestee tänavate nurgale jääv maa-ala kavandatakse riigi või kohaliku omavalitsuse asutuse tarbeks ning planeeringus määratakse ehitustingimused Puiestee tn äärde lasteaia püstitamiseks.
Detailplaneeringu koostamise korraldaja on Tartu Linnavalitsus (Raekoda, 50089 Tartu), algataja ja kehtestaja on Tartu Linnavolikogu (Raekoda, 51003 Tartu). Detailplaneeringu koostaja on K&H AS (Turu 45d 51013 Tartu).
Vastavalt keskkonnamõju hindamise ja keskkonnajuhtimissüsteemi seaduse § 33 lg 2 punktile 1 tuleb strateegilise planeerimisdokumendi elluviimisega kaasnevat keskkonnamõju vajaduse korral hinnata siis, kui detailplaneeringuga tehakse üldplaneeringu muutmise ettepanek.
Detailplaneering on Tartu linna üldplaneeringut muutev, kuna Vahi ja Roosi tänava nurgal oli ette nähtud tööstuspargi rajamine, kuid detailplaneering näeb nimetatud alale ette Raadi halli ehitamise.
Keskkonnaamet on 13.07.2009 kirjaga nr JT 6-8/17223-2 andnud järgmise seisukoha planeeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) vajalikkuse kohta:
Planeeritava ala läänenurka ulatub Puiestee tn 108a asuva kaitstava looduse ükskobjekti "Amuuri korgipuu" piiranguvöönd (50 m) ning ca 1/2 planeeritavast alast jääb Meltsiveski veehaarde arvutusliku sanitaarkaitseala III sanitaarkaitsevööndisse. Reaalselt tuleb kaitstavale looduse üksikobjektile "Amuuri korgipuu" tagada vähemalt 5 m laiune piiranguvöönd, mis on kokkuleppeliselt fikseeritud ka Tartu linna üldplaneeringus. Meltsiveski veehaarde III sanitaarkaitsevööndisse ei saa planeerida objekte, mis võivad põhjustada põhjavee reostumist (Eesti Geoloogiakeskuse 1992.a töö "Tartu põhjaveevaru ninnang"; AS Kobras töö nr R 143 "Tartu linna Meltsiveski veehaarde kaitsekava"). Võrreldes Tartu linna kehtivas üldplaneeringus kavandatuga, ei kavandata detailplaneeringu alale olulisema kekkonnamõjuga objekte, mistõttu KSH algatamine seoses detailplaneeringu koostamisega ei ole vajalik.
Tartu linn on samuti seisukohal, et planeeringuga kavandatav tegevus ei põhjusta olulist keskkonnamõju ning keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamine ei ole vajalik.
Võttes aluseks keskkonnamõju hindamise ja keskkonnajuhtimissüsteemi seaduse § 33 lg 2 p 1 ja lg 3, § 34 lg 1, § 35 lg-d 4, 5 ja 6, Tartu linna ehitusmääruse § 36 lg 1 ning arvestades Keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regiooni 13.07.2009 kirja nr JT 6-8/17223-2 ja Tartu Linnavolikogu 6. oktoobri 2005. a määrusega nr 125 kehtestatud Tartu linna üldplaneeringut, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b :
1. Mitte algatada Puiestee, Kasarmu, Roosi ja Vahi tänavatega piirneva ala detailplaneeringu keskkonnamõju strateegilist hindamist.
2. Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnal teatada 14 päeva jooksul detailplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamata jätmise otsusest ametlikus väljaandes Ametlikud Teadaanded, ajalehes Postimees ning Tartu linna koduleheküljel. Detailplaneeringu koostamise algatamise ja keskkonnamõju strateegilise hindamise mittealgatamise otsusega saab tutvuda Tartu linna koduleheküljel ning tööpäevadel Tartu Linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas, asukohaga Raekoja plats 3.
3. Korraldus jõustub ...2009. a.