Akti väljaandja: | Tartu Linnavalitsus |
Akti liik: | Korraldus |
Teema: | Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" avalike arutelude tulemused |
Reg. number: | LV-K-1312 |
Seisund: | Lõpetatud |
Koostamise kp: | 03.11.2008 |
Koostaja: | Aire Priks |
Ettekandja: | Urmas Ahven |
Õigusakt: | Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" avalike arutelude tulemused |
Failid: | kaart_3_ehitamise_etapid_04_2008.pdf ( 5126 kb ) kaart_1_miljoo_hoonestus_kasutus_04_2008.pdf ( 5320 kb ) kaart_2_liiklus_haljastus_04_2008.pdf ( 7800 kb ) park_ortol.jpg ( 410 kb ) praegune_haljasala.skp ( 8975 kb ) 3D_jalgteesid_arvestav.jpg ( 360 kb ) 3D_linna_ettepanekud_yhend.jpg ( 730 kb ) 3D_linnaarhitekti_variant.jpg ( 367 kb ) karlova_yp_YM_jalgteid_arvestav.pdf ( 449 kb ) karlova_yp_YM_linnaarhitekti_variant.pdf ( 448 kb ) karlova_yp_YM_variandid_hetkel_YPs.pdf ( 454 kb ) |
TARTU LINNAVALITSUS | |
KORRALDUS | |
Tartu |
03. november 2008. a. nr LV-K-1312 |
Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" avalike arutelude tulemused |
Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" esimene avalik väljapanek toimus 10. maist kuni 9. juunini 2006. a. Tartu Linnavalitsuse 13.07.2006 korraldusega nr 1138 otsustati korrigeeritud planeeringu avalikku väljapanekut korrata.
Teine, korrigeeritud Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" planeeringu avalik väljapanek toimus 5. maist kuni 2. juunini 2008.a.
Avaliku väljapaneku jooksul laekus planeeringulahenduse kohta 121 kirjalikku ettepanekut. Enim ettepanekuid (ligikaudu viiskümmend) laekus Tähe, Pargi ja Päeva tänavate vahelise haljasala säilitamise toetamiseks.
Tartu Linnavalitsuse 01.07.2008 korraldusega nr 781 võeti seisukohad Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" avalikul väljapanekul laekunud ettepanekute ja vastuväidete osas. Avalik arutelu toimus 6. augustil 2008. a.
Arutelu tulemusena otsustati: 1. Päeva-Tähe-Pargi tn vahelise ala osas valmistada osakonnal ette üldmaa asukoha suhtes alternatiivvariandid. Hiljemalt septembri kuu kolmandal nädalal korraldada erinevaid variante tutvustav koosolek, millest informeeritakse ja saadetakse kutse pargi kaitseks allkirju andnud kodanike esindajatele ja avaliku väljapaneku ajal nimetatud teema osas ettepanekute esitajatele ja kodanikeühendustele.
2. Selgitada täiendavalt võimalusi linnaosa tänavate rekonstrueerimisega kõnniteede pinna allalaskmise ja sellega seonduvalt hoonete seisundi parandamise kohta. Planeeringu seletuskirjas sätestada, et tänavate kapitaalremondil, mille käigus kuuluvad asendamisele või ümbertõstmisele ka tehnovõrgud, tuleb tänava pinda alandada põhimõttel, kus sademeveed ei valguks kruntidele. Samuti tuleb seletuskirjas sätestada, et lubatud on hoonete tõstmine juhul, kui olemasolevad vundamendid või hoone konstruktsioonid on amortiseerunud.
2.1 Reserveerida koridor Karlova pargist Päeva tänavale jalakäijate ja jalgratturite silla ehitamiseks.
Päeva - Tähe - Pargi tn vahelisele alale planeeritava üldmaa asukoha valiku arutelu toimus 15.10.2008. Arutelul esitasid asjast huvitatud omapoolsed ettepanekud:
1. OÜ Marteburg esindaja ettepanekud:
1.1 Üldmaa asukoht määrata vastavalt üldplaneeringule
1.2. AS Merko variant sobib juhul, kui Tähe 8 kinnistu asendatakse Tartu linnas samaväärse kinnistuga. Maa müügi-ostu-vahetuse osas läbirääkimisteks avatud.
2. Merko Tartu AS esindaja ettepanek:
Muuta üldmaa asukohta ja seada kruntidele ehitusõigused vastavalt esitatud eskiisile. Lisatud pargiala hoonestuse eskiiskavand koos lisadega.
3. Pargi tn 15 omaniku ettepanek:
Pakutud variantidest vastuvõetavam on jalgteid arvestav variant. Ettepanek nihutada Pargi 15 krunt teiste Pargi tn äärsete ehitusõiguste kõrvale, et ei jääks üksikut krunti üldmaade vahele.
4. Karlova Seltsi esindaja ettepanek:
Jalgteid arvestav variant on vastuvõetav tingimusel kui pakutud hooneid on poole vähem.
5. MTÜ Karlova Sõbra Selts esindaja ettepanekud:
5.1. Park täies ulatuses säilitada.
5.2. Ehitusõigus anda ainult Päeva tn äärde ja ülejäänud osas avalik park.
5.3. Päeva - Tähe tn nurgast kuni Pargi 6 -Pargi 8 tõmmata diagonaal, ülemine pool hoonestamiseks. Üldmaa säiliks Pargi - Tähe tn nurgast kuni nimetatud diagonaalini.
6. Kodanike ühendus Roheline Karlova: esindaja esitas kirjalikud seisukohad koos 908 toetusallkirjaga.
Haljasala säilitada tervikuna.
7. MTÜ Eesti Roheline Liikumine: Üldmaa reserveerida nii, et oleks tagatud läbipääs Karlova pargist - Salme tn 1a ja Pargi 8 kaudu Päeva -Tähe tn parki, ja sealt üle Päeva tn kuni Kalevi tn välja.
8. MTÜ Säästva Renoveerimise Infokeskuse Tartu ühendus: Hoonestamiseks sobiv ainult Päeva tn äär kuni Tähe tn nurgani, lubada kuni kolm 2+1 korruselist korterelamut maksimaalselt 40 korteriga
Arutelu tulemusena otsustati lubada ühe nädala jooksul esitada täpsustavaid ettepanekuid.
Karlova Selts esitas oma seisukohad 20.10.2008 kirjaga. Üldmaa soovitakse kujundada avalikuks pargialaks mis on mitmest küljest avatud ja läbitav. Pargis peaks olema kelgurada, laste mänguväljakud, aiaga piiratud koerte jooksuala ning võimalus hooajalise vabaõhuturu loomiseks Tähe ja Pargi tänava nurgal. Uushoonestuseks on välja pakutud Pargi tn äärde kaks hoonestusala ja Päeva-Tähe tn nurgale ühe hoonestusala. Rõhutatakse, et oluline on kasutada Karlova miljööalale sobivat mahulist ja arhitektuurset lahendust. Lubatav korruselisus kaks korrust, lisaks katusekorrus. Kavandatav elanike arv ei tohi tekitada piirkonda liiklus- ega sotsiaalset ülekoormust.
22.10.2008 esitasid Karlova Selts, MTÜ Säästva Renoveerimise Infokeskus, MTÜ Eesti Roheline Liikumine ja kodanikealgatus Roheline Karlova ühisseisukoha Päeva, Tähe ja Pargi tänava vahelise ala hoonestamise kohta. Ettepanek on kaaluda haljasala terviklikku säilitamist pakkudes eraomanikele asendusmaad või linnale maa väljaostmist. Kui võimalused haljasala täies mahus säilitamiseks puuduvad, ollakse valmis kaaluma miljöösõbraliku uushoonestuse rajamise lubamist vähesel määral Päeva tn äärde ning Päeva 7 ja Pargi tn vahelisele alale (sarnaneb jalgteid arvestava planeeringu lahendusega). Piirkonda sobiv korruste arv kaks, lisaks katusekorrus.
Karlova Sõbra Selts on esitanud oma ettepanekud 24.10.2008. Karlova linnaosale on vaja oma linnaosa keskust - ühiskasutatavat keskväljakut (platsi) ja selle juures olevat parki ning keskusele sobivaid hooneid ja hoonestust. Seda kõike on vajalik ja võimalik rajada kõige soodsamalt Pargi, Päeva ja Tähe tänavate vahelisele ja ümbritsevale alale. Selleks pidada läbirääkimisi avaliku pargi rajamiseks vajalike maaüksuste, praegusete maavalduste omanikega nende omandi ülemineku võimaluste üle linnale.
Tartu linn on kaalunud kõiki esitatud kirjalikke ettepanekuid ja arutelu tulemusi ning teostanud oma poolt Päeva - Tähe - Pargi tn vahelise ala ruumilise analüüsi. Nimetatud analüüsi tulemusena on linn välja töötanud lisas 1 toodud lahenduse, kus on pargina reserveeritud ala, mis toimiks linnaosa puhkealana. Päeva - Tähe - Pargi tn vahelise ala Kalevi tänava poolsel küljel on antud võimalus maa-ala taashoonestamiseks, kuna nimetatud ala oma asukoha ja reljeefi tõttu ei oleks kasutatav pargina.
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 1, § 30 lg 1 p 2, planeerimisseaduse § 16 lg 1, § 21 lg 4, Tartu linna ehitusmääruse § 13 lg 5, § 17 lg-d 1 ja 2 ning arvestades Tartu Linnavolikogu 07.03.2008 otsusega nr 521 "Karlova linnaosa ajaloolise piirkonna planeeringu koostamise algatamine ja lähteülesande kinnitamine", Tartu Linnavolikogu 04.05.2006 otsusega nr 78 "Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" vastuvõtmine ja avalikule väljapanekule suunamine", Tartu Linnavolikogu 24.04.2008 otsusega nr 352 "Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" vastuvõtmine ja avalikule väljapanekule suunamine ning keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamata jätmine", Tartu Linnavalitsuse 01.07.2008 korraldusega nr 781 "Seisukohtade võtmine Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneering "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" teisel avalikul väljapanekul laekunud ettepanekute ja vastuväidete kohta" ning 06.08.2008 toimunud avaliku arutelu tulemusi ja 15.10.2008 toimunud Päeva-Tähe-Pargi tn vahelisele alale planeeritava üldmaa asukoha valiku arutelu tulemusi ning sellele järgnenud aja jooksul planeeringust huvitatud isikute poolt esitatud kirjalikke seisukohti, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Määrata Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringus "Karlova miljööväärtusliku ala kaitse- ja kasutustingimused" Päeva - Tähe - Pargi tn vahelise ala planeeringulahenduse osas üldkasutatava puhkeala (avalikus kasutuses olev üldkasutatav maa) ja elamumaa piir vastavalt lisale 1.
2. Informeerida punktis 1 toodud seisukohast 15.10.2008 toimunud Päeva-Tähe-Pargi tn vahelisele alale planeeritava üldmaa asukoha valiku arutelul osalenuid.
3. Arvestades avaliku arutelu tulemusi ning punktis 1 toodut, lugeda arvestamata jäänud ettepanekuteks ja vastuväideteks ning Tartu linna seisukohtadeks lisas 2 toodud ettepanekud, vastuväited ning seisukohad.
4. Planeering esitada koos teabega arvestamata jäänud vastuväidete kohta maavanemale järelevalve teostamiseks.
5. Tartu Linnavalitsuse esindajateks planeeringu järelvalve küsimustes määrata planeeringuteenistuse juhataja Indrek Ranniku, kultuuriväärtuste teenistuse juhataja Romeo Metsallik ja arhitektuuriteenistuse juhataja Tiit Sild.
6. Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnal korraldada avaliku arutelu tulemustest informatsiooni ilmumine ajalehes "Postimees".
7. Korraldus jõustub ..................2008. a.
Linnapea | |
Linnasekretär |
Lisa | |
Tartu Linnavalitsuse | |
korralduse eelnõu nr LV-K-1312 juurde | |
|