Õigusakti eelnõu: Põik tn 16 korterelamu püstitamiseks projekteerimistingimuste määramine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Korraldus
Teema: Põik tn 16 korterelamu püstitamiseks projekteerimistingimuste määramine
Reg. number: LV-K-1370
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 04.12.2014
Koostaja: Laima-Maria Taal
Ettekandja: Tõnis Arjus
Õigusakt: Tartu Linnavalitsuse 16.12.2014 korraldus nr 1316 "Põik tn 16 korterelamu püstitamiseks projekteerimistingimuste määramine"
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavalitsuse
korralduse eelnõu nr LV-K-1370 juurde


    PROJEKTEERIMISTINGIMUSED HOONE PROJEKTEERIMISEKS
    nr PTH-14-292

    Määratud: Tartu Linnavalitsuse
    pp kk aaaa korraldus nr ........
    1. ÜLDANDMEDKrundi aadress: Põik tn 16
    Maakasutuse sihtotstarve: elamumaa 100%

    Krundi pindala: 589 m²
    Kavandatav ehitustegevus: korterelamu ja ärihoone püstitamine
    2. LÄHTE-
    MATERJAL:
    Projekteerimistingimuste taotlus 19.11.2014 nr PTH-14-292
    Kehtestatud planeering: Raatuse, Pikk, Fortuuna ja Põik tn vahelise kvartali detailplaneering (kehtestatud Tartu Linnavolikogu 9.10.2009 otsusega nr 562)
    Eskiis
    3. ARHITEKTUUR-
    SED JA LINNA-
    EHITUSLIKUD TINGIMUSED:
      1. Ehitusala ja ehitusõigus: vastavalt detailplaneeringule. Juhul kui ehitatakse täis ettenähtud avatud konsooli alune osa, siis rõdude ehitamine üle krundipiiri ei ole lubatud.
      2. Krundi täisehitus: vastavalt detailplaneeringule kuni 67% (arvutus näidata asendiplaanil)
      3. Hoonete arv krundil: 1
      4. Arhitektuur: kõrgetasemeline, kaasaegne. Kujunev kompleks peab moodustama professionaalselt lahendatud arhitektuurse terviku.
      5. Korruste arv: vastavalt detailplaneeringule kuni 4
      6. Katus: lahendada hoone tervikut silmas pidades.
      7. Katusekate: plekk, kivi jmt. Vältida matkivaid materjale.
      8. Välisviimistlus: kasutada ajas kestvaid kvaliteetmaterjale, näiteks puit, kivi, krohv vms. Soovitame vältida matkivaid materjale. Vaadetel anda läbimõeldud värvilahendus kataloogi alusel koos värvinäidistega.
      9. Vertikaalplaneerimine: lahendada asendiplaanil. Näidata katendid. Sademevesi lahendada oma vastavalt detailplaneeringule.
      10. Piirded: vastavalt detailplaneeringule.
      11. Haljastus: anda põhimõtteline kujunduslik-funktsionaalne lahendus.
      12. Parkimine, juurdepääsud ja jäätmekäitlus: lahendada normikohaselt (EVS 843:2003, Tartu linna jäätmehoolduseeskiri, juhend "Jalgrattaparklate tüüptingimused Tartu linnas") oma krundil. Lubatud projekteerida parkimine soklikorruse asemel hoone alla samale tasapinnale tänavaga. Tuleb tagada hoonest väljasõidu ohutus.
      13. Hoone number: näha ette tänavapoolsel seinal või krundi piirde küljes nähtaval kohal (näidata joonistel).
      14. Välisvalgustus: lahendada sissepääsudel ja numbrimärgil.
    4. INSENER-
    TEHNILISED TINGIMUSED:
      1. Projekti koosseisus esitada insenertehniline projektlahendus vee-, kanalisatsiooni- ja elektrivarustusele ning küttele ja ventilatsioonile. Vajalikele eriosadele taotleda tehnilised tingimused ja projektid kooskõlastada vastavate võrguvaldajatega.
    5. NÕUDED EHITUSPROJEKTI KOOSTAMISEKS:
      1. Ehitusprojekt koostada vastavalt Eestis kehtivatele projekteerimis- normidele, Tartu linna ehitusmäärusele, majandus- ja kommunikatsiooniministri 17. septembri 2010. a määrusele nr 67 „Nõuded ehitusprojektile“, energiatõhususe miinimumnõuetele, müra- ja invanormidele ning heale projekteerimistavale. Ehitusprojekti koosseisus tuleb esitada energiamärgis.
      2. Ehitusprojekti (selle osad) peab koostama või kontrollima projekteerimises pädev vastutav spetsialist (Ehitusseadus §18 lg4 p1). Soovitame tellida projekt arhitektilt.
      3. Ehitusprojekti digitaalsel esitamisel soovitame järgida juhendmaterjali "Ehitusprojekti dokumentide digitaalse vormistamise nõuded ehitusloa elektroonilisel taotlemisel", mis on kättesaadav Tartu linna koduleheküljel www.tartu.ee arhitektuuri ja ehituse osakonna asjaajamisjuhiste alt.
      4. Ehitusprojekti alusplaanina kasutada tõest tehnovõrkudega digitaalset geodeetilist krundi plaani täpsusega M 1:500 või 1:1000, mis on registreeritud Tartu LV linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas (Raekoja plats 3, III k).
      5. Põhijoonised koostada mõõtkavas 1:100, erandkorras 1:50 või 1:200.
      6. Ehitusprojektile lisada koopia projekteerimistingimustest, väljavõte detailplaneeringust.
    7. KOOSKÕLAS- TUSED:
      1. Projekti peab heaks kiitma Päästeameti Lõuna Päästekeskus (insenertehniline büroo, tel 733 7318 Jaama 207). Heakskiit kanda asendiplaanile.
      2. Projekti tuleb tutvustada (kaas)omanikele.
      3. Soovitame projekt kooskõlastada linnaarhitektiga (Küüni tn 5 III k tuba 321) juba eskiisi staadiumis.
    Ehitusprojekt esitada digitaalselt e-posti aadressil aeo@raad.tartu.ee või paberkandjal Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale (aadress Küüni tn 5 III k tuba 323) läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks.
    Projekteerimistingimuste kehtivusaeg on kaks aastat alates määramisest.




Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Põik tn 16 korterelamu püstitamiseks projekteerimistingimuste määramine " juurde




Taotleja soovib püstitada elamu- ja ärihoonet. Alal kehtib "Raatuse, Pikk, Fortuuna ja Põik tänava vahelise kvartali detailplaneering" .
Detailplaneeringuga on määratud Põik tn 16 parkimine soklikorrusel. Taotleja soovib lahendada parkimist hoone all samal tasapinnal tänavaga.

Projekteerimistingimustega on lubatud täis ehitada detailplaneeringuga ettenähtud avatud konsooli alune osa ning lubada parkimine 1 . korrusel.
Detailplaneeringuga määratud ehitusõigus (krundi kasutamise otstarve, hoonete suurim lubatud arv krundil, suurim lubatud ehitusalune pindala ja hoone suurim lubatud kõrgus) ei muutu.

Lek protokoll

väljavõte DP-st (Põik 16 - pos 17)

Eskiis - vaade tänavalt