EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
02. detsember 2013. a. nr LV-K-1389 |
Tartu linna 2013. a eelarve muutmine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse ning Tartu Linnavolikogu 11. oktoobri 2012. a määruse nr 74 "Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise kord" § 9 lg 2, § 24 lg 1 ja arvestades Tartu Linnavolikogu 20. detsembri 2012. a määrust nr 78 "Tartu linna 2013. a eelarve" ja 10. oktoobri 2013. a määrust nr 100 "Tartu linna 2013. a II lisaeelarve", Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Võtta kasutusse linna finantseerimiseelarvesse Sotsiaalkindlustusametilt matusetoetusena laekunud vahendid 191,74 eurot ja avada need sotsiaalabi osakonna käsutusse (tegevusala 06605 - muud elamu- ja kommunaalteenused, kontogrupi kood 5540 (muud mitmesugused majanduskulud).
2. Teha linna 2013. a eelarves ümberpaigutused vastavalt lisa 1.
3. Võtta kasutusse majandamise eelarvesse sihtotstarbeliste kulude katteks saadud vahendid 377 364 eurot vastavalt lisale 2.
4. Korraldus jõustub 11. detsembril 2013. a.
Vastavalt volikogu 11.10.2012 määrusele nr 74 "Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise kord" § 6 lg 2 kinnitab linnavalitsus eelarve jaotuse struktuuriüksuste ja hallatavate asutuste lõikes majandusliku sisu järgi tuludeks ja kuludeks rahandusministri kehtestatud kontoplaanis sisalduvate kontogruppide koodide lõikes. Sama määruse § 9 lõike 2 kohaselt kinnitab eelarve joatuse linnavalitsus korraldusega, eelarveaasta jooksul võib eelarve jaotust muuta linnavalitsus korraldusega.
Politsei- ja Piirivalveameti kirja 3.3-1314-1 03.07.2013 Väljaminev kiri.ddocalusel esitati taotlus Sotsiaalkindlustusametile, kelle poolt eraldati tundmatute isikute säilmete matusekuludeks 191,74 eurot. Säilmete tuhastamise korraldas sotsiaalabi osakond.
Lisa 1 - ümberpaigutused
Linnavarade osakonna ülalpidamiskulude eelarves vähendatakse administreerimiskulusid, et maksta toetust teenistusest lahkujale seoses vanaduspensionile jäämisega.
Arhitektuuri ja ehituse osakonna ülalpidamiskuludes on kokkuhoid bürootarvete, trükiste ja sideteenuste arvel, mis suunatakse liisitud sõiduauto liisingmaksete katteks, järelvalveteenistusele mobiiltelefonide ostmiseks ning koolituse "Argumenteerimine ja kaalutlusotsuste tegemine ehitusvaldkonnas" kuludeks. Üldmajanduslike arendusprojektide (arhitektuuri) eelarves vähendatakse personalikulusid (kavandatud lepingulised uurimus- arendustööd) ja suunatakse arhitektuurse ideevõistluse auhinnafondi, uurimusteks ja arendustöödeks ning näituse "Jätkuv ja suutlik" ning töötoa Uusnurk korralduskuludeks. Muu majanduse (linnakujundus) eelarves ekslikult antava toetusena kavandatud koostöö Tartu Kõrgema Kunstikooliga tõstetakse ümber muuks majandamiskuluks (tasu linna bussiliikluse skeemi kavandi eest). Kultuuriministeeriumi poolt rahastatavates muinsuskaitse kuludes suurendatakse administreerimiskulude arvel personalikulusid - tekkinud ülekulu seoses puhkusetasudega.
Tervishoiuosakonna ülalpidamiskuludes suurendatakse lähetus- ja koolituskulusid 564 eurot kokkuhoitud administreerimis-, meditsiini- ja inventarikuludes. Põetusvahendite ostmise ja vastavalt esitatud raviarvetele koduõendusteenuse osutamise eelarvetes suurendatakse eraldisi sihtasutusele (SA TÜ Kliinikum) ja vähendatakse eraldisi muudele residentidele.
Linnakantselei ülalpidamiskulude ümberpaigutused on seotud k a valimistega, mille korraldamisega seoses muutis linnavalitsus valimisjaoskondade arvu ja piire ning Tartu kaubanduskeskustesse rajati kaks täiendavat hääletamisruumi. Muudatustega kaasnenud täiendavad kulud ulatusid 39 000 euroni. Selle katteks eraldati linnavalitsuse reservfondist 24 573 eurot. Ülejäänud kulude osas soovis linnavalitsus, et neile leitakse kate linnakantselei eelarvest ja anti vastavalt ka nõusolek vahendite ümberpaigutamiseks. Linnakantselei eelarves oli võimalik sellises mahus ümberpaigutusi teha vaid infotehnoloogia kulude arvel ja sellest lähtuvalt muudeti aasta alguses planeeritud tegevusi selliselt, et tekiks täiendavate kulude katmiseks vajalik kokkuhoid. Tekkinud kokkuhoiu arvel soovitakse katta ka aasta jooksul tekkinud täiendavad õigusabikulud.
Üldvalitsemiskuludes suurendatakse liikmemaksude (Eesti Linnade Liidu liikmemaksu suurenemine) eelarvet kokkuhoitud administreerimiskulude arvel.
Menetlusteenistuse ülalpidamiskulude arvelt suunatakse seoses liisingu lõppemisega väikebussi väljaostuks 6500 eurot. Kate saadakse uue bussi rentimiseks kavandatud vahendite ning kokkuhoitud blankettide soetamise ja sidekulude arvel.
Avalike suhete osakonna ülalpidamiskuludes on kokkuhoid bürootarvete ja sideteenuste kuludes. Vabad vahendid suunatakse personalikuludeks seoses asendustasudega, mobiiltelefoni ja laualampide soetamiseks ning töötajatele prilliklaaside kulu hüvitamiseks. Ka ühistegevuskuludes on kokkuhoid administreerimiskulude eelarves (info ja PR teenused). Vahendid suunatakse personalikuludeks (töövõtulepingud info- ja PR teenuste osas ning LV töötajatele suunatud ürituste erisoodustuste ja maksude katteks), raadiosaate "Linnatund" toetuse suurendamiseks, projekti "Pereturismi kampaania lähiriikides" omafinantseeringu katteks. Haridusministeeriumi poolt rahastatava taseme alusel mittemääratletava hariduse e keelehoolde kuludes suurendatakse personalikulusid (töövõtulepingud koolituste läbiviimiseks) administreerimis-, inventari soetamise ja ürituste korraldamise kulude vähendamise arvel.
Haridusosakonna finantseerimiseelarves tehakse ümberpaigutusi Haridus- ja teadusministeeriumilt saadud toetuste arvel tehtavates eelarvetes. Hariduse Tugiteenuste Keskuse ümberpaigutused on seotud Tartu linna laste nõustamiskomisjoni tegevuse ümberkorraldamisega ka juulis (Linnavalitsuse korraldus 30.07.2013 nr 793). Kinnitati Tartu linna laste nõustamiskomisjoni koosseis ja töökord. Võrreldes nõustamiskomisjoni varasema koosseisuga (5 liiget) on nõustamiskomisjonis 10 liiget. Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Tartu linna vahel sõlmitud riigieelarvelise toetuse kasutamise lepingu nr 10.1-8.1/13/607 kohaselt on toetus ette nähtud nõustamiskomisjoni liikmete töö tasustamiseks. Eelarve muudatus on tarvilik, et tasustada nõustamiskomisjoni 10 liikme tööd perioodil august - detsember 2013. Annelinna Gümnaasiumile ministeeriumilt Lõuna-Eesti ja Põhja-Eesti piirkonna vene õppekeelega koolide metoodilise nõustamiskeskuse juures rühmanõustajate väljaõppeks saadud vahenditest ürituste korraldamiseks avatud vahenditest suunatakse nüüd vahendid vastavalt läbiviidud koolitustele personali-, õppevahendite soetamise ja koolituskuludeks.
Taotluse vahendite ümbertõstmiseks omatulude eelarves on esitanud kolm gümnaasiumi. Suurim kokkuhoid (16 865 eurot) on ruumide ülalpidamiskuludes (korrashoiu vahendid, -teenused ja jooksevremont). Vabad vahendid suunatakse põhiliselt infotehnoloogia (9185 eurot), inventari (2408 eurot) ja õppevahendite (1950 eurot) soetamiseks. Kivilinna Gümnaasiumi baasil moodustatakse uus gümnaasium ning senine kahe maja IT süsteem tuleb ümber ehitada.
Ettevõtluse osakonna ülalpidamiskulude eelarves tehakse ümberpaigutusi ametnike ja töötajate personalikuludes, suurendatakse administreerimiskulude arvel erisoodustusi ning korrigeeritakse lähetus- ja koolituskulude plaaninäitajaid. Üldmajanduslike arendusprojektide eelarves on olnud kavandatust väiksem vajadus projektide toetuseks. Vabade vahendite arvel kaetakse puudujääk info- ja PR teenuste eelarves.
Linnamajanduse osakonna liikluskorralduse eelarves on ümberpaigutused seotud liiklusohutusprogrammi ja projekti "Traffic" teostamise kuludega - vähendatakse uurimis- ja rajatiste majandamiskulusid, suurendatakse koolitus- ja administreerimiskulusid ning kaetakse kahjutasusid. Projekti Pleec (üldmajanduslike arendusprojektide eelarves) omafinantseering oli kavandatud uurimistöödeks, kuid tegelik vajadus on koolituseks ja lähetuseks. Haljastuse eelarves on ümberpaigutused projekti GreenMan omafinantseeringu kuludes - vähendatakse uurimis- ja lähetuskulude eelarvet ning vahendid suunatakse administreerimiseks, infotehnoloogia ja inventari kuludeks
Lisa 2 - saadud sihtotstarbeliste vahendite avamine
Majandamiseelarvesse on laekunud vahendeid eurot, sh:
12 587 eurot linnakantseleile, millest 10 887 eurot on toetus projektile UPSIDE ja 1700 eurot projektile Urban Creative Poles. Toetused on laekunud mitteresidentidelt ja suunatakse põhiliselt personali-, lähetus-, infotehnoloogia kuludeks ja inventari soetamiseks.
eurot haridusosakonnale, sh:
44 486 eurot lasteaedadele, millest
36 770 eurot PRIAlt koolitoidu- ja -puuviljakulude toetus, mis suunatakse toitlustuskuludeks;
5 794 eurot sihtasutustelt projektide rahastamiseks, sh 4000 eurot SAlt Archimedes Kesklinna Lastekeskusele (põhiliselt koolituskuludeks) ja 1794 eurot Keskkonna Investeeringute Keskuselt lasteaedadele Sass ja Piilupesa õppevahendite soetamiseks;
1 135 eurot toetus sponsoritelt on suunatud põhiliselt inventari ja õppevahendite soetamiseks;
787 eurot Töötukassalt saadud vahendid suunatakse ruumide ülalpidamiskuludeks ja õppevahendite soetamiseks.
101 346 eurot koolidele erinevate projektide ja ürituste toetuseks, sh suuremad rahastajad on:
77 553 eurot SA-lt Archimedes,
34 574 eurot Keskkonnainvesteeringute Keskus,
6 800 eurot mitteresidendid,
4 877 eurot muud residendid.
Vahendid kasutatakse põhiliselt ürituste korraldamiseks (60 105 eurot), personalikuludeks (11 926 eurot), koolitusteks ja lähetusteks (9940 eurot) ja õppevahendite soetamiseks (9909 eurot).
106 785 eurot Kutsehariduskeskusele, sh
11 870 eurot Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuselt (EITSA) ESF programmi „E-õppe arendamine kutsehariduses (VANKeR)“ tegevuste rahastamiseks. Raha laekub kooli poolt esitatud väljamaksetaotluste alusel sildfinantseerimise kontolt tehtud kulude katteks. Programm lõppeb 31.12.2013. a.
1 549 eurot projekti „InnoBridge“ (rahastaja Swedish Council for Higher Education). Kulud on tehtud eelnevalt sildfinantseerimise kontolt. Projekti lõpp 31.07. 2014. a.
93 366 eurot laekuvad 2013. a. detsembris vastavalt rahastusotsusele. Vahendid on ette nähtud vastavalt Haridus- ja teadusministri 20. mai 2013 käskkirjale nr 229 „Kutsehariduse korralduse ja õppekavade reform“ ning 8. novembri käskkirjale nr 500 „Kutsehariduse korralduse ja õppekavade reformi elluviimise tegevuskava kooliti kinnitamine“ ning vahendid eraldatakse sihtasus Innove kaudu. Leping allkirjastamisel.
79 000 eurot linnavarade osakonnale, millest 77 400 eurot Keskkonnainvesteeringute Keskuselt NSVL sõjaväelennujaama hoonete lammutamiseks ja 1600 eurot kindlustushüvitist Hugo Treffneri Gümnaasiumi avariitöödeks;
2 839 eurot linnamajanduse osakonnale, millest 500 eurot transpordi korraldamise koolituskulude katteks ja 2339 eurot sihtotstarbeliselt valgusreklaami eest tasumiseks laekunud vahendid;
5 089 eurot ettevõtluse osakonnale mitteresidentidelt projekti "Kogemuste vahetus Tartu, Malmö, Trondheimi restoranidega" kulude katteks;
25 232 eurot kultuuriosakonnale erinevate projektide rahastamiseks, sh Sihtasutuselt Archimedes 9938 eurot, Eesti Kultuurkapitalilt 5630 eurot, Kultuuriministeeriumilt 4668 eurot, Haridusministeeriumilt 2920 eurot, muudelt residentidelt 1761 eurot ja mitteresidentidelt 315 eurot. Vahendeid kasutatakse lepingute alusel põhiliselt (20 037 eurot) ürituste korralduskuludeks.