EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
13. juuni 2005. a. nr LV-K-1087 |
Kruntide Ujula 2, Vene 3 ja 5 ning lähiala detailplaneeringu kehtestamine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 1 ja § 30 lg 1 p 2, planeerimisseaduse § 24 lg 6, Tartu linna ehitusmääruse § 13 lg 4 ja arvestades Tartu Linnavolikogu 06. oktoobri 1999. a määrusega nr 99 kehtestatud Tartu linna üldplaneeringut, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Kehtestada kruntide Ujula 2, Vene 3 ja 5 ning lähiala detailplaneering vastavalt lisale.
2. Korraldus jõustub 27. juunist 2005. a.
3. Käesoleva korralduse vaidlustamiseks on igal isikul õigus ühe kuu jooksul, arvates päevast, millal isik sai teada või pidi teada saama detailplaneeringu kehtestamisest, pöörduda Tartu Halduskohtusse, kui ta leiab, et see korraldus on vastuolus seaduse või muu õigusaktiga või selle korraldusega on rikutud tema õigusi või piiratud tema vabadusi.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Kruntide Ujula 2, Vene 3 ja 5 ning lähiala detailplaneeringu kehtestamine " juurde
Tartu Linnavalitsuse 10. juuli 2003 korraldusega nr 2402 kinnitatud lähteülesandele vastavalt on valminud käesolev detailplaneering. Planeeringu tellija on Tartu Linnavalitsus, asjast huvitatud isikuks Tartu Tarbijate Kooperatiiv ja koostaja AS K & H (planeerija Herkki Rõõm).
Planeeritav ala suurusega ca 2 ha paikneb Ülejõe linnaosas Emajõe ja Sauna, Vene ning Ujula tänavate vahelisel alal. Planeeringuga on kavandatud neli krunti: elamu- ja ärikrunt, transpordimaa krunt, üldmaa krunt ning alajaama krunt. Olemasoleva kaupluse krundi Ujula 2 osas on ette nähtud järgmine ehitusõigus: sihtotstarve 60% ärimaa, 40% korruselamumaa; rajada võib kaks hoonet suurima lubatud ehitusaluse pindalaga 4249 m²; hoonete suurim lubatud kõrgus on 12 m. Planeeritud hoone esimene korrus on ette nähtud kaubanduspindade rajamiseks. Hoone teisele korrusele on määratud büroopinnad ning korterid. Hoone kolmandal korrusel on ainult korterid. Võimalik suurim korterite arv on 50. Teise ja kolmanda korruse täisehitus võib ulatuda kuni 40% kogu hoonestusalusest pindalast. Ülemiste korruste arhitektuurne osa peab olema liigendatud või ažuurne. Katusekaldeks on antud vahemik 0-30 kraadi. Viimistlusmaterjalidena tuleb kasutada kombineeritud lahendustena plekk-, klaas-, puit-, krohv- või/ja kivimaterjale. Kaubanduskeskuse hoone nii Emejõe kui ka parkimisplatsi poolsetel külgedel tuleb kasutada võimalikult palju klaasist pinda. Kõrgemate korruste osas näeb planeering soovituslikult ette rõdude rajamise. Esimese korruse kaubanduskeskuse katusele, kuhu kõrgemaid korruseid ette nähtud ei ole, soovitatakse arhitektuurse lahendusega ette näha terrassid või katuseaiad. Planeeringuga on määratud ka Vene tänava pikenduseks vajalik tänavakoridor. Detailplaneeringu realiseerimiseks krunditakse ümber Ujula 2, Vene 1, Vene 3, Vene 5 ja Vene 7 ning Narva mnt 2B kinnistud. Seoses Vene tänava laiendamisega eraldatakse piiride muutumise teel Vene 3 kinnistust tänava laiendamiseks vajaminev maa (1208 m²) ja arvatakse see tänavamaa koosseisu. Planeeritavat krunti Ujula 2 suurendatakse Vene 7 kinnistu arvelt 1207 m² ulatuses. Detailplaneeringu realiseerimiseks vajalikud maakorralduslikud toimingud teostatakse enne projekteeritavatele hoonetele ehitusloa väljastamist.
Tellija sooviks oli kavandada teise ja kolmanda korruse tasandil 60 korterit. Läbirääkimisel tellijaga jõuti kokkuleppele, mis on fikseeriti planeeringulahenduses (kuni 50 korterit). Planeeringu avalikule väljapanekule suunamisel juhtis osakond tähelepanu suurele korterite arvule. Kehtestamisele esitatud planeeringulahenduses on ette nähtud endiselt kuni 50 korteri rajamise võimalus.
Planeeringu avalik väljapanek toimus 31. maist kuni 13. juunini 2005. Avaliku väljapaneku käigus kirjalikke ettepanekuid ega vastuväiteid ei laekunud. Esitame planeeringu kehtestamisele.
Koostas: Jaana Hämarik
LPMKO planeerija
Korralduse kaks tõestatud koopiat saata LPMKO-sse.