EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
21. märts 2005. a. nr LV-K-0484 |
Rõõmu tee 10 krundi ja lähiala detailplaneeringu kehtestamine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 1 ja § 30 lg 1 p 2, planeerimisseaduse § 24 lg 3, Tartu linna ehitusmääruse § 13 lg 4 ja arvestades Tartu Linnavolikogu 06. oktoobri 1999. a määrusega nr 99 kehtestatud Tartu linna üldplaneeringut, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Kehtestada Rõõmu tee 10 krundi ja lähiala detailplaneering vastavalt lisale.
2. Korraldus jõustub ...
3. Käesoleva korralduse vaidlustamiseks on igal isikul õigus ühe kuu jooksul, arvates päevast, millal isik sai teada või pidi teada saama detailplaneeringu kehtestamisest, pöörduda Tartu Halduskohtusse, kui ta leiab, et see korraldus on vastuolus seaduse või muu õigusaktiga või selle korraldusega on rikutud tema õigusi või piiratud tema vabadusi.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Rõõmu tee 10 krundi ja lähiala detailplaneeringu kehtestamine " juurde
Tartu Linnavalitsuse 20. jaanuari 2004 korraldusega nr 134 kinnitatud lähteülesandele vastavalt on valminud käesolev detailplaneering. Planeeringu tellijaks on Eesti Põllumajandusülikool ja koostajaks Kobras AS.
Planeeritav ala pindalaga ca 3 ha asub Jaamamõisa linnaosas, hõlmates kinnistut Rõõmu tee 10 (omanik on Eesti Põllumajandusülikool) ning osaliselt Rõõmu tee maa-ala, Oksa tn maa-ala ning perspektiivse jalgratta- ja kõnnitee maa-ala. Detailplaneeringu eesmärgiks on olemasoleva Rõõmu tee 10 krundi jaotamine ning moodustatavatele kruntidele väikeelamute ehitamine.
Planeeritav ala on jaotatud 8-ks krundiks, millest 6 on väikeelamumaa sihtotstarbega ja 2 tootmishoonete maa sihtotstarbega. Positsioonidele 1-4 ja 8 on planeeritud ühepereelamud, positsioonile 7 kuni viieboksiline ridaelamu, positsioonile 5 alajaam ning positsioonil 6 asuvale tootmishoonele on ette nähtud juurdeehitamise võimalus. Elamud on kavandatud kuni 2-korruselised, kõrgusega kuni 8 meetrit maapinnast. Arhitektuurinõuetest on ette nähtud põhilised välisviimistlusmaterjalid (betoon-, kivi-, krohv-, puit- või klaasmaterjalid; tootmishoone juurdeehitise puhul on lubatud ka plekkmaterjalid), katusekalle ja harjajoon (lamekatus 0-5 kraadi või pultkatus kaldosa kaldega 20 kraadi; harjajoon risti või paralleelne tänavaga), piirete tüüp ja kõrgus. Kohustuslik ehitusjoon on pos-del 1-3 ja 8 määratud 8 meetri, pos-l 4 vähemalt 5 meetri ja pos-l 7 vähemalt 9 meetri kaugusele tänavapoolsest krundipiirist.
Olemasolev juurdepääs planeeritavale alale on Rõõmu teelt. Uutele kruntidele on juurdepääs planeeritud lisaks Rõõmu tee juurdepääsule ka Oksa tn-lt ja Jaamamõisa linnaosa elamupiirkonna detailplaneeringuga ette nähtud planeeringualast põhja- ja kirdepool asuvatest tupikteede otstest.
Parkimine on lahendatud krundisiseselt.
Planeeringualal olev haljastus säilitatakse maksimaalselt. Moodustatavatele elamukruntidele on soovituslik koostada haljastusprojekt.
Tartu linna üldplaneeringu järgi jääb planeeringuala lokaalkütte teeninduspiirkonda.
Vastavalt piirkonna tänavavõrgu arengule on planeeringuala jagatud etappideks: 1. etapp hõlmab pos-e 1-6 ja 2. etapp pos-e 7 ja 8. Planeeringu seletuskirjas on sätestatud, et arenguetappidest tingituna ehitatakse esmalt välja Oksa tn ja Rõõmu tee äärde jäävad väikeelamud ning hilisemas perspektiivis, arvestades Jaamamõisa linnaosa teedevõrgu arengut, põhjapoolsemad väikeelamud.
Detailplaneering vastab lähteülesandele ja on nõuetekohaselt kooskõlastatud. Osakond esitab planeeringu linnavalitsusele kehtestamiseks.
Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnal korraldada detailplaneeringu kehtestamise teate ilmumine ajalehes “Postimees” ühe kuu jooksul planeeringu kehtestamise päevast arvates.
Koostas: Ingrid Perner
LPMKO planeerija
Korralduse kaks tõestatud koopiat saata LPMKO-sse.