Saabunud kiri: Rahataotlus reservfondist - Tartu Noorsootöö Keskus

Asja number: 2021-08013
Sari: 6-1.1 Raha taotlused eelarvest ja reservfondist ning aruandlus; eelarve muutmise õiendid
Teema: Rahataotlus reservfondist - Tartu Noorsootöö Keskus
Registreeritud: 27.05.2021
Kellele saadetud: Külli Lust, Marleen Viidul, Asko Tamme
Dokumendi liik: Taotlus
Edastamise viis: Sisestatud Internetist

Saatja:
Organisatsioon: Tartu Noorsootöö Keskus
Kontaktisik Grete Sarap
Saatja kuupäev: 27.05.2021

Menetlemine:
Seisund: Lõpetatud
Vastutav töötaja: Marianne Menning
Osakond: 12
Kellele suunatud: Marleen Viidul
Vastamise tähtaeg: 27.05.2022
Failid: Taotlus 2021-05-27.pdf ( 37 kb )
Seotud dokumendid:
Show details for Saabunud kiri:Saabunud kiri:
Hide details for Saabunud kiri:Saabunud kiri:

Rahaliste vahendite taotlus linna reservfondist
Taotlus: 27.05.2021
Taotleja info
Nimi:Grete Sarap
Isikukood:49012152713
TAOTLEJA
Juriidilise isiku registrikood kellele toetust taotletakse: 77000720 (Tartu Noorsootöö Keskus, Tartu linn, Tartu linn, Tartu maakond, 50606, Uus tn 56)
Lisainfo (allüksuse nimi/osakond/filiaal): Tartu Noorsootöö Keskus
Taotleja on Tartu linnavalitsuse struktuuriüksus, hallatav asutus või linna osalusega juriidiline isik: Jah
TAOTLUS
Sündmuse või tegevuse kirjeldus: Tulenevalt COVID-19 piirangutest on väga paljude noorte jaoks peamised eakaaslastega kohtumise ja sotsialiseerumise kohad suletud/distantsõppel, mistõttu on kohtumispaikadeks saanud erinevad kohad avalikus ruumis. Tartu linnapildis on näha järjest rohkem noortekampasid. Noortekampade kogunemisega käib pahatihti kaasas ka riskikäitumine, mis tekitab linnakodanikes ja kohalikes ettevõtõtjates (nt Tartu Turg, Emajõeäärsed baarid jne) meelehärmi. Arvukad murelikud avalikud pöördumised ja kaebused noortekampade riskikäitumise  kohta, mida tehakse nii linnavalitsusse, Tartu Noorsootöö Keskusesse kui ka noorsoopolitseisse näitavad, et sel aastal on probleem tugevam, kui varasematel aastatel.
Tartu Noorsootöö Keskuse võimekus on pakkuda tänavanoorsootöö teenust 2x nädalas. Piirkondi, kus tänavanoorsootööd vajatakse, on aga Tartus väga mitmeid ning üle kogu Tartu linna. Seetõttu ei jõua praeguse ressursi juures tänavatöötaja alati kõikidesse piirkondadesse ning mobiilse noorsootöötaja ridadesse on vaja hädasti täiendust, et eskaleerunud probleemi lahendada.
Täiendavat noorsootöötajat on vaja ennekõike kevadest-sügiseni, kui ilmad on soojemad ning noortekambad taas tihedamini koos käivad. Noored on suvisel ajal koolist vabad, mistõttu on neil rohkem vaba aega, mida tihtipeale sisustatakse tänavatel, sest huvikoolid ja paljud muud noortele suunatud tegevused on suvepuhkusel.
Tänavanoorsootöö tegeleb riskikäitumisega noorte ja noortegruppidega avalikus ruumis, loob nendega kontakti ja toetab nende arengut, lähtudes noorte enesemääratlemise ja eneseteostuse vajadusest. Protsessi kaasatakse kogukonna liikmeid ning tehakse koostööd sidusvaldkondade esindajatega (noorsoopolitsei, koolid, töötukassa, lastekaitse jne), et muuta ümbruskonna elu turvalisemaks.
Noortekampade riskikäitumise suurenenud probleemi aitab lahendada täiendava tänavanoorsootöötaja ametikoha loomine, mis võimaldab pakkuda mobiilset noorsootöö teenust 5x nädalas. Ennekõike rakendataks tänavatöötajat suuremas mahus Tartu Turu jm piirkonades, kus kevadperioodil probleemkäitumine tublisti hoogustunud on.
Sündmuse või tegevuse ajakava: Juuni 2021- värbamisprotsess ja uue tänavanoorsootöötaja koolitamine
Juuli-november 2021- täiendava tänavanoorsootöötaja rakendamine Tartu tänavatel
November 2021- kokkuvõtted, Tartu tänavanoorsootöö analüüs
Taotletav summa: 9634
Nägemus riskide maandamise kohta, kui toetust antakse väiksemas mahus: Väiksemas mahus toetuse korral on võimalik värvata väiksema koormusega tänavanoorsootöötaja ning teenust on võimalik pakkuda vastavalt töötaja koormusele 3-4x nädalas.
Põhjendus, miks ei olnud võimalik toetust taotleda eelarve koostamise ajal: Tegemist on ettenägematu olukorraga, mis on suuresti tingitud COVID-19 piirangute mõjust, mis ei olnud eelarve koostamise hetkel prognoositavad.
Peamised noortekampade riskikäitumise mõjutajad on olnud, nt distantsõppele suunamine, huvikoolide ja noortekeskuste sulgemine töö distantsilt, siseruumides käimise piiramine jms, mille tulemusena on noored rohkem avalikus ruumis kogunemas. Nii ulatuslikku asutuste sulgemist ja tegevuspiiranguid ning nende mõju noortele ei osanud me eelarvet planeerides selliselt ette näha.
Muud dokumendid, mida taotleja soovib esitada: 
TAOTLUSE KINNITAJA  
Kas oled ettevõtte allkirjaõiguslik isik: Olen allkirjaõiguslik isik
TAOTLEJA KONTAKTANDMED
Kontakt telefon: 53462889
Kontakt e-post: grete.sarap@raad.tartu.ee 
Täitja kontaktinfo
Nimi: Grete Sarap
E-post: grete.sarap@raad.tartu.ee
Telefon: 58131115
Kinnitan esitatud andmete õigsust. Olen tutvunud Tartu linna eelarve koostamise, täitmise ja finantsjuhtimise korraga