Mapri Ehitus OÜ | Meie 09.06.2023 nr 7-1/EPD-23-0385 |
Arhitektuuri- ja linnakujundusteenistuse arhitekt Ivo-Sven Riet:
1. Seletuskirja p 3.2.2 "erinevused detailplaneeringust" lisatud selgituste kohaselt on kogu ehitisealune pind Pääsusilma krundi piires 817m2, mis on 2% suurem kui DP-ga määratud. Ehitusseadustik ei anna võimalust ehitisealuse pinna suurendamiseks 10% ulatuses, nagu nüüd seletuskirjas väidetakse. Selles osas tuleb seletuskirja korrigeerida. Palun lisada ka konkreetsemad hoonemahtude paigutusest, konstruktsioonidest, arhitektuursest lahendusest, ruumiprogrammist või muust taolisest tulenevad asjakohased põhjendused, miks Roheline 18 hoonekorpus on projekteeritud väiksemana ja Roheline 16 hoonekorpus suuremana kui detailplaneeringuga ette nähtud ehitusalune pind vastavatel kruntidel Pääsusilma ja POS 2.
2. Asendiplaanil ja EL välisvõrkude plaanil jookseb piirde tingmärk (roheline pidevjoon) mööda endist kruntidevahelist piiri ja sellest pisut lääne pool risti Roheline 16 hoonekorpusega - see on umbes v01 märgitud 1. etapi töömaa piiril. Kas see on viga joonisel? Piirde vajadus selles asukohas jääb arusaamatuks.
3. Seletuskirja p 2.7.2 haljastusnõuete kirjeldus üle vaadata vastavalt DP-le. Palun vaadata planeeringu p2.8 ja kontrollida üle, et kõik väljatoodud pindalad oleksid õiged (v01 seletuskirjas olid pindalad valed). Tagada nõutud minimaalne kõrghaljastuse pind.
4. Anda ka seletuskirjas lodža piirde kirjeldus. RT kataloogi järgi peaks üle 6m kukkumiskõrguse korral tumm piire olema vähemalt 900mm ja ohutusosa (rõhtne käsipuu) vähemalt 1200mm lodža põrandast, kusjuures nende kahe vahele on vajalik paigaldada veel täiendav rõhtne tarind (piirdepulk), sest avaus ei tohi olla suurem kui 200mm. Joonistel (vaade loodest ja 3. korruse plaan) ei ulatu loodepoolne käsipuu millegipärast lodža külgseinani.
Osakond kaasab naaberkinnistute omanikud pärast märkuste parandamist.
Ehitisregistri vanemspetsialist Evi Kook:
1. Taotlusel hoone otstarvetes parandada mitteeluruumi pind (vt seletuskiri).
Lubade- ja registriteenistuse vanemspetsialist Aaro Kõlu:
1. Tuleohutuse osa esimene versioon on lisadokumentide alla topelt. Palume see eemaldada.
Maastikuarhitekt Kristin Leis:
1. Seletuskirjas seisab: Krundi edelapoolsele hooneosale alla jääv männihekk on plaanis likvideerida, loodesuunaline männihekk osaliselt säilitada (vt AS-4-01). Krundil paikneb kolm säilitatavat vahtrapuud.
2. Palun märkida need säilitatavad männid ning kolm säilitatavad vahtrapuud vastavate leppemärkidega, hetkel on kogu (ka olemasolev) kõrghaljastus tähistatud nagu oleks tegu uue projekteeritava haljastusega.
Osakonna juhataja asetäitja Jane Soodla:
1. Eelmise korra märkus lahendamata.
"Kirjeldada seletuskirja ptk 2.5.3 pikemalt puudega inimese liikumisvõimalusest hoones, hoonesse ja kinnistule (nt trepid, lävepaku kõrgused, äärekivi kõrgused jne) ning inva wc nõuetest ja ka lifti nõuetest." Lävepaku ja äärekivide kõrguseid ei saa umbmääraselt kirjeldada. Inva wc ja lifti nõuded puuduvad.
Vastavalt haldusmenetlusseadusele § 15 lg 2, kui isik jätab koos taotlusega esitamata nõutud andmed või dokumendid või kui taotluses on muid puudusi, määrab haldusorgan taotluse esitajale esimesel võimalusel tähtaja puuduste kõrvaldamiseks, selgitades, et tähtpäevaks puuduste kõrvaldamata jätmisel võib haldusorgan jätta taotluse läbi vaatamata.
Anname Teile käesoleva kirjaga tähtaja puuduste kõrvaldamiseks ja palume viia esitatud dokumendid eelnimetatud nõuetega vastavusse ja esitada parandatud ehitusprojekt koos ehitusloa taotlusega hiljemalt 02.08.2023.
Palume Teil dokumendid esitada digitaalselt allkirjastatult läbi ehitisregistri www.ehr.ee (Ehitisregistri kasutusjuhendid leitavad https://livekluster.ehr.ee/ui/ehr/v1/help/instructions).
Puuduste tähtajaks kõrvaldamata jätmisel võib linnavalitsus jätta taotluse läbi vaatamata.
Lugupidamisega 736 1030 Helena.Toover@tartu.ee |