Saadetud kirja tekst
Priit Hamer
Arhitektuuristuudio Märk OÜ |
|
Meie 15.04.2021 nr 7-1/EPD-21-0077 |
Ladva 9 ehitusloa taotlus korterelamu püstitamiseks
Esitasite Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale 12.04.2021 Ladva tn 9 ehitusloa taotluse ja ehitusprojekti. Tartu Linnavalitsus kontrollis taotluse ja ehitusprojekti vastavust nõuetele ning on tuvastanud järgmised puudused:
Järelevalveteenistuse juhataja Andres Aint:
Energiatõhususe osa märkused (kontrollitud energiamärgise number on 2111569/01135):
1. energiaarvutuste ja ehitusloa taotluse kohaselt on hoones vaid soojustagastusega ventilatsioon. Ehitusprojekti ventilatsiooniosa seletuskirja kohaselt on hoone panipaikadele ja trepikotta projekteeritud sundväljatõmbe ventilatsioon. Mis on õige? Vastavalt Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri 11.12.2018 määruse nr 63 "Hoone energiatõhususe miinimumnõuded" § 13 lõikele 2 tagatakse siseõhu kvaliteet soojustagastusega sissepuhke- ja väljatõmbeventilatsiooniga. Ventilatsioonisüsteemis kasutatakse efektiivset soojustagastust, madala rõhulanguga torustikku ja ventilatsiooniseadme komponente ning kõrge kasuteguriga ventilaatorit ja juhtseadet. Sama paragrahvi lõige 3 sätestab, et soojustagastusega sissepuhke- ja väljatõmbeventilatsiooni paigaldamine ei ole nõutud, kui:
1) soojusallikas on väljatõmbeõhu soojuspump;
2) sissepuhke ja väljatõmbe magistraaltorustikke pole võimalik juhtida ühte ventilatsiooniseadmesse;
3) väljatõmbeõhk sisaldab saasteaineid, mida ei tohi soojustagastisse juhtida;
4) olulisel rekonstrueerimisel ei ole ventilatsioonitorustikku paigaldamine hoonesse tehniliselt võimalik;
5) hoone nõutav energiatõhususe tase, siseõhu kvaliteet ja soojuslik mugavus tagatakse lõikes 2 nimetatust erineva õhuvahetuse süsteemiga.
Seega tuleb hoonele projekteerida soojustagastusega ventilatsioon või ehitusprojekti energiatõhususe või ventilatsiooni osade seletuskirjades selgitada, miks ei ole hoone või selle osale projekteeritud soojustagastusega ventilatsiooni. Juhul, kui hoonele projekteeritakse ka sundväljatõmbe ventilatsioon, siis peab sellega arvestama ka energiaarvutustes ning märkima see ventilatsiooni liik ehitusloa taotlusele.
Infoks! Kui plaanitakse püstitatava/rekonstrueeritava elamu ehitusprojekti plaanide alusel tulevikus seada korteriomandeid, siis koostatavad plaanid peavad muuhulgas vastama ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri poolt 16.01.2018 vastu võetud määrusele nr 3 „Nõuded hoonejaotusplaani aluseks olevale plaanile ja selle ehitisregistrisse kandmise kord“.
Vastavalt haldusmenetlusseadusele § 15 lg 2, kui isik jätab koos taotlusega esitamata nõutud andmed või dokumendid või kui taotluses on muid puudusi, määrab haldusorgan taotluse esitajale esimesel võimalusel tähtaja puuduste kõrvaldamiseks, selgitades, et tähtpäevaks puuduste kõrvaldamata jätmisel võib haldusorgan jätta taotluse läbi vaatamata.
Anname Teile käesoleva kirjaga tähtaja puuduste kõrvaldamiseks ja palume viia esitatud dokumendid eelnimetatud nõuetega vastavusse ja esitada parandatud ehitusprojekt koos ehitusloa taotlusega hiljemalt 19.07.2021.
Palume Teil dokumendid esitada digitaalselt allkirjastatult läbi ehitisregistri www.ehr.ee (Ehitusprojekti dokumentide digitaalsel esitamisel arvestada juhendit "Ehitusprojekti dokumentide vormistamise nõuded ehitusloa elektroonilisel taotlemisel", mis on kättesaadav https://goo.gl/cft0d5).
Puuduste tähtajaks kõrvaldamata jätmisel võib linnavalitsus jätta taotluse läbi vaatamata.
Lugupidamisega
Merlin Palu
736 1173 Merlin.Palu@tartu.ee |
|
Lisad
.