Kalda tee 29 kaubandushoone püstitamise ehitusprojekti muudatused
Teie Kalda tee 29 ehitusprojekti muudatused on arhitektuuri ja ehituse osakonna poolt üle vaadatud ning meiepoolsed märkused tehtud. Kirjast leiate meie poolt esitatud märkused, mis vajavad Teiepoolset täiendamist/parandamist.
Arhitektuuri- ja linnakujundusteenistuse arhitekt Ivo-Sven Riet:
1. Käsitleda projektis ainult neid asendiplaanilisi muudatusi, mida ei ole käsitletud eraldi esitatud "Asendiplaani" projektis.
2. Lisada muutunud tuleohutuse osa.
3. Kontrollida, et kõik hoone arhitektuuri puudutavad muudatused oleksid kirjeldatud (nt reklaamtahvlite ümberpaigutamine).
Ehitisregistri vanemspetsialist Evi Kook:
1. Seletuskirjas toodud hoone suletud netopind, I korruse pind kokku, köetav pind ja mitteeluruumide pind ei lähe kokku plaanidel toodud andmetega (plaanide järgi on hoone suletud netopind 2313,3m2).
2. Seletuskirjas ja asendiplaanil viia hoone näitajad vastavusse plaanidega (vt. eelmist märkust), kontrollida ka köetav pind.
Lubade- ja registriteenistuse juhataja Merlin Palu:
1. Ehitusloa saanud projekti arhitektuurse osa vastutav isik oli arhitekt Karina Mamontova (Esplan OÜ). Vastavalt MTM määrusele nr 97 "Nõuded ehitusprojektile" § 12 lg 4 tuleb juhul kui ehitusprojekti muudatuste koostaja ei ole ehitusprojekti koostaja, esitada ehitusprojekti muudatus vähemalt arvamuse avaldamiseks ka esialgse ehitusprojekti koostajale.
2. Seletuskirja p 1.1. lisada käesolevaga muudetava ehitusloa (loa number ja välja andmise kuupäev) ja selle aluseks olnud projekti (töö nimetus, töö nr, kuupäev, ettevõte, arhitekt) viited.
3. Ütlete seletuskirjas, et tuleohutuse osas muudatusi pole, aga telefonis mainisite, et need trepid on evakuatsiooniks vajalikud - seda peaks siis seletuskirjas kajastama. Samuti on muutunud suitsuluukide asukohad ehk siis ei saa väita, et tuleohutuse osas mingeid muudatusi ei tehta.
4. Ehitusprojektile lisada Lidl Eesti OÜ Äriregistrisse märgitud juhatuse liikme digiallkiri või volitatud isiku allkiri koos vastava volitusega.
Infoks: peale märkuste parandamist saadan muudatusprojekti Päästeametile kontrollimiseks.
Geodeesiateenistuse juhataja Taavi Pedaja:
1. Projekti asendiplaanil puuduvad osad nõuetekohased geodeetilise alusplaani joonleppemärgid (nt madalpinge ja kõrgepinge maakaablid jne). Geoaluse joonleppemärgid peavad vastama majandus- ja taristuministri 14.04.2016. a määrusele nr 34 "Topo-geodeetilisele uuringule ja teostusmõõdistamisele esitatavad nõuded". Rohkem infot, kuidas tagada geodeetilise alusplaani joonleppemärkide korrektne kuvamine projekti asendiplaani koostaja CAD programmis (AutoCAD või Microstation), saab sellelt lehelt: http://egu.ee/mkm-maarus. Leppemärkide kujud on ära toodud viidatud määruse lisas 2. Muid tarkvarasid kasutades tuleb sama tulemuse saavutamiseks kasutada ilmselt muid meetodeid.
Linnakujunduse spetsialist Olja Fomina:
1. Seletuskirja lisada et logo pinnale seatud heleduse maksimaalne piirväärtus ööpäevaringselt on 150 cd/m². Logo ei tohi olla esitatud teleritüüpi ekraanina ja muu sähviva sisu või kujundust muutva infopinnana.
Järelevalveteenistuse juhataja Andres Aint:
1. Seoses köetava pinna muutmisega on vaja koostada uus registrisse kandmata hoone energiaarvutusel põhineva energiamärgise teatis. Juhul, kui uut ehitusluba ei taotleta, siis tuleb uus energiamärgis seostada kasutusloa taotlusega. Ehitusprojekti muudatuste seletuskirjas kajastada uue energiamärgise numbrit.
Vastavalt haldusmenetlusseadusele § 15 lg 2, kui isik jätab koos taotlusega esitamata nõutud andmed või dokumendid või kui taotluses on muid puudusi, määrab haldusorgan taotluse esitajale esimesel võimalusel tähtaja puuduste kõrvaldamiseks, selgitades, et tähtpäevaks puuduste kõrvaldamata jätmisel võib haldusorgan jätta taotluse läbi vaatamata. Sellega seoses palume Teil parandatud ehitusprojekt esitada hiljemalt 09.08.2021.