Saabunud kiri: Tartu Hansa Kooli 2019-2020 õa õppekäigud

Asja number: VP-19-0108
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Teema: Tartu Hansa Kooli 2019-2020 õa õppekäigud
Registreeritud: 08.10.2020
Kellele saadetud: Signi Savi
Dokumendi liik: Kiri
Edastamise viis: Post

Saatja:
Organisatsioon: Keskkonnainvesteeringute Keskus
Saatja kuupäev: 08.05.2020

Menetlemine:
Seisund: Lõpetatud
Vastutav töötaja: Signi Savi
Vastamise tähtaeg: 08.11.2020
Seotud dokumendid:
Show details for Saabunud kiri:Saabunud kiri:
Hide details for Saabunud kiri:Saabunud kiri:

Tere

Kirjutan Teile seoses Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) poolt rahastatavate õppeprogrammide projektide osas. Nagu juba märtsis saadetud kirjas teatasime oleme KIKi poolt kõiki lihtsustatud keskkonnateadlikkuse programmi (lasteaia viimane rühm ja põhikooli klasside aktiivõppeprogrammid) projektide lõpptähtaega kuni 30.12.2020 pikendanud, st praegu kriisiolukorra tõttu ära jäävaid õppeprogramme on võimalik teha kuni selle aasta lõpuni projektile eraldatud vahenditega.

Aprilli alguses tegime väikese küsitluse saamaks ülevaadet hetkeolukorrast ning Teie mõtetest edasise suhtes.
Täname kõiki vastajaid, Teie poolt saadud info oli väga vajalik ning oluline edasiste sammude kavandamisel.

Kuna küsitluses toodi välja päris palju küsimusi ning kohati need kattusid, siis saadan kõigile koondatud vastused.

Enamik vastajates (143 vastajat 234st) oli seda meelt, et saab programmid tehtud sügisel 2020, kuid oli ka soovi teha kevad 2021 (15) või siis kogu järgmine õppeaasta (17). Kuna olulisel määral oli soovi lükata programme edasi ka järgmise õppeaasta teise poolde, siis põhimõtteliselt oleme KIKi poolt valmis pikendama selleks õppeaastaks planeeritud õppeprogrammide läbiviimist ka järgmise õppeaasta lõpuni (maksimaalne aeg 21.06.2021), kuid seda ei tee siis enam üldise pikendusega, vaid läheneme projektipõhiselt. Seega kui detsembriks on selge, et ei jõudnud kõiki ära jäänud programme veel ellu viia ja soovite seda teha teisel poolaastal, siis palun projekti kontaktiisikul esitada sellekohane pikendustaotlus.

Kui koolil või lasteaial on lisaks lihtsustatud keskkonnateadlikkusele veel muid KIKi projekte ning ka nende osas on vaja projektide pikendamisi või tegevustes/kuludes muudatusi, siis palun nende kohta esitada samuti eraldi projektipõhiselt kirjad.

Kui selle kooliaasta lõpuks olete mingid tegevused saanud siiski ellu viidud ja kulud tehtud ning pole seda veel KIKile deklareerinud, siis palun esitage selle osas KIKASe süsteemis projekti vahemakse (kui ettemakset pole tehtud või tehtud kulud on suuremad kui ettemakse) või ainult kuludeklaratsioon (kui olete saanud ettemakset ja tehtud kulud ei kata kogu ettemakse summat). Kuludeklaratsioonis võite esitada kõik tehtud kulud ühe reaga raamatupidamise väljavõtte alusel (see on kuludokumendiks ning summana kokku summa) ning lisana esitada raamatupidamise väljavõte ja koondandmed, mis rühm/klass millal ja mis programmil osales.

Kui Te ei soovi ära jäänud programme järgmisele õppeaastale edasi lükata, siis palun esitage KIKASes projekti lõppmakse (kui mingid tegevused on siiski juba tehtud) või esitage kirjalikult projektist loobumise avaldus.

Uued kokkulepped programmi läbiviijatega ning samuti transpordi osas tuleb koolil/lasteaial ise teha. Mis hetkest seda on mõistlik teha, ei oska kahjuks öelda. Soovitav on igaühel isiklikult programmi pakkujatega sel teemal üle suhelda. Uute aegade puhul KIK muid ettekirjutisi ei tee (nt kas programm peab toimuma mingil kindlal aastaajal), see sõltud kooli/lasteaia enda võimalustest ja vajadustest. Uusi kuupäevi ei pea KIKile ette teatama ning kooskõlastama neid KIKiga ei pea, toote need ära lõpparuande esitamisel.
Juhul, kui esialgu valitud programmi ei ole siiski võimalik järgmisel õppeaastal läbida, siis on võimalus programme vahetada. Palun sel juhul KIKi projektikoordinaatorit sellest e-kirja teel eelnevalt teavitada, et uued programmid vastaksid samuti KIKi rahastamistingimustele.

Lasteaia viimse rühma ning kooli 9.-klassi õppeprogrammide puhul oleme seisukohal, et need saab samuti järgmisel õppeaastal ellu viia, kuid siis uutele lastele, kuna sel õppeaastal olijad on edasi liikunud. Kui olete esitanud taotluse ka sellesse vooru (õppeprogrammid järgmiseks õppeaastaks) ning saate rahastuse (otsus tuleb juuni keskpaigaks), siis on koolil/lasteaial endal võimalik valida, kas teeb siis samale klassile kaks programmi või kaasab mõne teise rühma/klassi, kes ei ole uues projektis osalejana arvestatud.

Kuna enamik vastajatest ei pooldanud programmide läbiviimist distantsõppe vormis, siis selle teemaga me praegu edasi ei läinud.

Loodetavasti sai kõikidele küsimustele vastused, kuid kui midagi jäi ikkagi segaseks või on veel küsimusi, siis olen valmis vastama.
Samuti võite küsimuste puhul suhelda oma maakonna projektikoordinaatoriga (ise tegelen Hiiu- ja Saaremaaga):
Bruno Uustal (bruno.uustal@kik.ee): Harju- ja Läänemaa;
Gea Kiiver (gea.kiiver@kik.ee): Järva-, Pärnu-, Tartu- ja Viljandimaa;
Getter Renel (getter.renel@kik.ee): Ida-Viru-, Lääne-Viru- ja Valgamaa;
Piret Sepp (piret.sepp@kik.ee): Jõgeva-, Põlva- ja Raplamaa;
Reet Utsu (reet.utsu@kik.ee): Võrumaa.

Kaunist kevadet ja ilusaid elamusi looduses soovides!

Angelika Verš
projektikoordinaator




Narva mnt 7A, Tallinn
Tel: 6 274 311

www.kik.ee
www.kik.ee/facebook

Hoian homset ja ei prindi seda e-kirja välja!