EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
13. august 2018. a. nr LV-IP-0184 |
Loa andmine riigihanke korraldamiseks |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 8, kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse § 28 lg 3 ja Tartu linnavara eeskirja § 51 lg 2, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b :
1. Lubada linnavalitsusel korraldada riigihange Tartu linna tänavate säilitusremondi teostamiseks ajavahemikul 01.01.2019-31.12.2022.
2. Otsus jõustub ....
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Loa andmine riigihanke korraldamiseks " juurde
Tartu linnavalitsus sõlmis 01.01.2016 ASiga TREF raamlepingu tänavate korrashoiutööde tegemiseks. Lepinguperiood lõpeb käesoleva aasta 31. detsembril.
Korraldatava riigihanke tulemusel soovitakse sõlmida uus raamleping tänavate säilitusremondiks. RHS § 29 lg 2 kohaselt saab raamlepingu sõlmida neljaks aastaks.
Lepingulised tööd hõlmavad asfaltkattega tänavate remonti koos eelneva freesimisega ning kruusa- ja freespurust kattega tänavate ning sillutiskivist kattega tänavate remonditöid. Töövõtjal on tänavate seisukorra jälgimise kohustus: 3. seisunditasemega tänavate puhul üks kord ööpäeva jooksul, 2. seisunditasemega tänavate puhul üks kord kolme ööpäeva jooksul ja 1. seisunditasemega tänavatel üks kord kuue ööpäeva jooksul. Et suurendada tellija võimalust kontrollida töövõtja poolset lepingukohustuste täitmist, nõutakse uues lepingus patrullautodele GPS positsioneerimisseadme paigaldamist.
Töövõtjal on kohustus esitada linnavalitsusele jooksva aasta 13. nädalaks planeeritav teede remondi kava. Selle alusel planeeritakse suuremad remondid ning kooskõlastatakse tööde tähtajad ja kasutatavad tehnoloogiad. Suuremad remonttööd peavad 3. seisunditasemega tänavatel olema teostatud 18. nädalaks (k.a), 2. ja 1. seisunditasemega tänavatel 22. nädalaks (k.a).
Töövõtjal on kohustus tellijalt saadud informatsiooni alusel tähistada liiklusohtlikud löökaugud ühe tunni jooksul ja löökauk parandada nelja tunni jooksul. Kui tegemist ei ole liiklusohtliku kohaga, võib kokkuleppel tellijaga pikendada probleemsete kohtade likvideerimise tähtaega puhkepäevadel ja riiklikel pühadel. Suuremad planeeritud remondid - freesitud või lammutatud asfaltkattega üle 20m2 suurused alad, peavad olema asfalteeritud 3 ööpäeva jooksul.
Talveperioodil kohustub töövõtja teostama nn ajutist remontimist, st kahjustunud katendikoht remonditakse selliselt, et see püsib liikluseks sobivas seisukorras seni kuni seda saab soodsate ilmastikuolude saabudes sobiva tehnoloogiaga remontida. Ajutist remontimist kasutatakse juhul, kui tuvastatud kattevigastus on liiklusele ohtlik, mõjutab oluliselt sõidumugavust ning püsiva meetodiga remontimine ei ole koheselt võimalik. Ajutiselt remonditud tänavad korrastatakse vastavalt tänava seisunditasemele hiljemalt jooksva aasta 22. nädalaks. Talvel ajutiselt remonditud kohtade parandamist saab alustada siis, kui päevased temperatuurid on +50C ja rohkem ning on võimalik asfaltsegu toota ja seda paigaldada. Uue riigihanke tehnilistesse tingimustesse lisatakse nõue, et talvisel perioodil tuleb kasutada eelsoojendatud asfaldisegu.
Töövõtja annab läbi teeinfosüsteemi igapäevaselt informatsiooni teostatud tööde kohta.
Pakkujatel tuleb hinnapakkumuses diferentseerida asfaltkatte remonditööde hindu kuni 20 m2, kuni 100 m2 ja üle 100 m2 suurustele aladele.
Tööde eest tasumise aluseks on riigihankes pakutavad ühikhinnad. Töid tellitakse vastavalt tekkinud vajadusele ja arvestades linnaeelarvesse planeeritud vahendeid.
2018. aasta linnaeelarves on kõnealusteks tänavate remonttöödeks kavandatud 825 tuhat eurot.