Õigusakti eelnõu: Avalike suhete osakonna ja kultuuriosakonna teenistuskohtade koosseisu muutmine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Korraldus
Teema: Avalike suhete osakonna ja kultuuriosakonna teenistuskohtade koosseisu muutmine
Reg. number: LV-K-1162
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 25.10.2017
Koostaja: Külli Ojasaar
Ettekandja: Marianne Menning
Õigusakt: Tartu Linnavalitsuse 12.12.2017 korraldus nr 1274 "Avalike suhete osakonna ja kultuuriosakonna teenistuskohtade koosseisu muutmine"
EELNÕU





1. Kultuuriosakonna struktuuri kinnitamine

Kultuuri-, spordi-, ja noorsooteenistuse peaspetsialistide ametijuhendid ei näe ette avaliku teenistuse seaduse paragrahvi 7 lõikes 3 toodud avaliku võimu teostamise ülesannete täitmist ja seepärast on otstarbekas kultuuriteenistuse 3, sporditeenistuse 2 ning noorsooteenistuse 2 peaspetsialisti ametikohta muuta töökohtadeks.

Ametikohtadeks jäävad juhataja, avalike ürituste- ja koosolekute registreerimise ja lubadega tegelev peaspetsialist ja teenistuse juhatajad, kuna nende tööülesanded sisaldavad avaliku teenistuse seaduse paragrahvis 7 lõikes 3 toodud ülesandeid.

2. Ajutiste töökohtade loomine kultuuriosakonda

Tartu linn on otsustanud aastaks 2024 kandideerida Euroopa kultuuripealinnaks (Tartu linnavolikogu 14.09.2017 otsus nr 499). 2018. aasta oktoobriks peab Tartu esitama kandideerimistaotluse, mis annab põhjaliku ülevaate, miks linn soovib Euroopa kultuuripealinnaks saada, kuidas tiitel aitab Tartul tugevamaks ja paremaks saada ning milline on Tartu tegevusplaan püstitatud eesmärkide saavutamiseks.

Kultuuripealinnaks kandideerimine on aja- ja ressursimahukas aga varasemate kogemuste põhjal linnadele väga kasulik projekt. Varasemate kultuuripealinnade kogemus näitab, et kultuuripealinna tiitel on heaks võimaluseks linna mainekujunduse ja turundustegevuste jõustamiseks, suurendab turismi (erinevate linnade hinnangul ca 20%). Kultuuripealinnu nõustavad eksperdid on väitnud, et iga investeeritud euro toob linnale tagasi koguni 5 eurot.

Kultuuripealinna projekti 2018. aasta eelarve on 183 000 eurot, millest personalikulu on ca 80 000 eurot.

Selleks, et kandideerimise protsess võimalikult hästi ette valmistada, teeb kultuuriosakond ettepaneku luua osakonnas 2 uut tähtajalist töökohta – projektijuht ja assistent.

Samuti muudetakse sel otstarbel ajutiselt kultuuriteenistuse peaspetsialisti tööülesandeid, kes hakkab ajutiselt täitma vastutava projektijuhi tööülesandeid.

Assistendi tähtajaline töökoht moodustatakse avalike suhete osakonna avalike suhete spetsialisti töökoha arvel.

Töökohtade loomise ettepaneku aluseks on arvestuslik töö maht ja tööülesannete jaotus, arvestatud on ka teiste kultuuripealinnade kogemust (näiteks 2022 kultuuripealinn Kaunas) ja Tartut konsulteerivate välisekspertide hinnangut.  

Kultuuripealinna meeskonna peaeesmärk on sõnastatud fookustel ja eesmärkidel põhineva kontseptsiooni ja programmiga võita Tartule 2024. aastaks Euroopa kultuuripealinna tiitel, mis toob kaasa märgatava nihke linna arengus ja mille mõju kestab edasi ka pärast tiitliaasta lõppu.  

Eesmärgi täitmiseks täidab meeskond järgmiseid ülesandeid:
Projekti meeskonna tööülesanded on järgmised:


Vastutav projektijuht
– kultuuripealinna meeskonna ja kandideerimisprotsessi juhtimine, kandideerimisprotsessi detailse töö- ja ajakava koostamine ja selle täitmise jälgimine, koostöö, kaasamise ja infovahetuse koordineerimine, suhtlemine meediaga, projekti tutvustamine ja levitamine, eestisisese ja rahvusvahelise suhtluse koordineerimine, kultuuripealinna programmi visiooni väljatöötamine, kandidatuuriraamatu koostamise ja selle esitluse korraldamine, projektimeeskonna tööst kokkuvõtete ja aruannete koostamine. Vastutav projektijuht töötab kultuuriosakonna juhataja alluvuses. Vastutava projektijuhi töökohale asumiseks on oma nõusoleku andnud Erni Kask.

Projektijuht – vastutava projektijuhi igakülgne toetamine tema ülesannete täitmisel, kultuuripealinna finantsplaani koostamine, turundus- ja kommunikatsiooniplaani koostamise korraldamine, kultuuripealinna programmi aja- ja tegevuskava koostamise korraldamine. Projektijuht allub vastutavale projektijuhile.

Assistent – kultuuripealinna projektiga seotud asjaajamise korraldamine, dokumendiregistri pidamine, kodanike ja külaliste vastuvõtu korraldamine, koosolekute ja kohtumiste korraldamine, ettevalmistamine ja memode koostamine, lähetuste tehniline korraldamine, infovahetuse korraldamine (sh pressiteadete ja ettekannete koostamine, projekti kodulehe haldamine jne). Assistent allub vastutavale projektijuhile. Assistendi töökohale asumiseks on oma nõusoleku andnud Merje Laimets.