20.05.2016. a esitati arhitektuuri ja ehituse osakonnale projekteerimistingimuste taotlus nr PTH-16-105 Näituse tn 32 elamu laiendamiseks.
Alal puudub kehtiv detailplaneering. Tingimuste koostamise aluseks on esitatud eskiis. Tingimused määratakse ehitusmahtude, arhitektuurse lahenduse ja välisviimistluse osas.
Planeerimisseaduse (edaspidi PlanS) § 125 lg 1 kohaselt on nõutav detailplaneeringu koostamine linnades, alevites ja alevikes ning nendega piirnevas avalikus veekogus ehitusloakohustusliku olemasoleva hoone laiendamiseks üle 33% selle esialgselt kavandatud mahust.
PlanS § 125 lg 5 võimaldab kohaliku omavalitsuse üksusel lubada ilma detailplaneeringut koostamata püstitada või laiendada projekteerimistingimuste alusel olemasoleva hoonestuse vahele jäävale kinnisasjale ühe hoone ja seda teenindavad rajatised, kui ehitis sobitub mahuliselt ja otstarbelt piirkonna väljakujunenud keskkonda, arvestades sealhulgas piirkonna hoonestuslaadi. Ühtlasi peavad olema määratud üldplaneeringus vastava ala üldised kasutus- ja ehitustingimused ning ehitise püstitamine või laiendamine ei tohi olla vastuolus üldplaneeringus määratud muude tingimustega. Võttes arvesse PlanS § 125 lg-s 5 sätestatut, loobub Tartu Linnavalitsus detailplaneeringu koostamise kohustusest Näituse tn 32 kinnistul.
Tartu linna üldplaneeringu kohaselt asub Näituse tn 32 katastriüksus kahjuliku välismõjuta tööstusettevõtete ja ladude maal. Krundi olemasolevaks sihtotstarbeks on elamumaa, sihtotstarvet ei kavandata projekteerimistingimustega muuta. Katastriüksus paikneb kaitseministeeriumi piirangualal; projekteerimistingimuste kavand saadeti kaitseministeeriumile kooskõlastamiseks, kavand kooskõlastati märkusteta.
Näituse tn 32 elamu asub linnaehituslikult tagasihoidlikul asukohal teiste hoonete vahel, tugeva tagasiastega Näituse tänavast, eraldi juurdepääsutee ääres. Projekteerimistingimustega on ümberehituse maksimaalseks harjakõrguseks lubatud 8 m maapinnast, mis on kaldkatusega väikeelamute levinud kõrgus. Ümberkaudsed elamud ning tööstushooned on sellest kõrgemad, vaid Näituse tn 34 kõrvalkrundi elamu ning lähedalasuvad kõrvalhooned on madalamad. Kavandatav ümberehitus on nii arhitektuuri kui parameetrite poolest keskkonda sobilik.
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 30 lg 1 p 2, ehitusseadustiku § 26 lg 2 p 2 ning PlanS § 125 lg 5 Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b :
1. Määrata projekteerimistingimused Näituse tn 32 hoone laiendamise ehitusprojekti koostamiseks vastavalt korralduse lisale.
2. Korraldus jõustub projekteerimistingimuste taotlejatele teatavakstegemisest.
3. Korralduse peale võib esitada Tartu Linnavalitsusele vaide haldusmenetluse seaduses sätestatud korras 30 päeva jooksul arvates korraldusest teada saamise päevast või päevast, millal oleks pidanud korraldusest teada saama või esitada kaebuse Tartu Halduskohtule halduskohtumenetluse seadustikus sätestatud korras 30 päeva jooksul arvates korralduse teatavakstegemisest.
|
Lisa |
|
Tartu Linnavalitsuse |
|
korralduse eelnõu nr LV-K-0585 juurde |
PROJEKTEERIMISTINGIMUSED HOONE PROJEKTEERIMISEKS
nr PTH-16-105 |
Määratud: Tartu Linnavalitsuse
pp kk aaaa korraldus nr ........
|
1. ÜLDANDMED | Krundi aadress: Näituse tn 32
Ehitisregistri kood: 104024198
Maakasutuse sihtotstarve: elamumaa
Krundi pindala: 1014 m²
Kavandatav ehitustegevus: elamu laiendamine |
2. LÄHTE-
MATERJAL: | Projekteerimistingimuste taotlus PTH-16-105
Muud projektid: taotlusega esitatud eskiis |
3. ARHITEKTUUR-
SED JA LINNA-
EHITUSLIKUD TINGIMUSED: |
- Ehitusala: vt lisa 1
- Krundi täisehitus: kuni 20% (arvutus näidata asendiplaanil).
- Hoonete arv krundil: põhihoone ja abihooned.
- Arhitektuur: kõrgetasemeline, kaasaegne. Kujunev kompleks peab moodustama professionaalselt lahendatud arhitektuurse terviku.
- Korruste arv: kuni 2 (2. korruse brutopind kuni 70% ehitisealusest pinnast)
- Lubatud suurim kõrgus: 8m maapinnast.
- Räästajoone kõrgus: olemasolev
- Katus: lahendada hoone tervikut silmas pidades.
- Katusekalle: 0-45
- Katusekate: plekk, kivi jmt. Vältida matkivaid materjale. Tasakatusega osad soovitav lahendada osaliselt katuseterrassina.
- Katuseuukide kogupikkus ei tohi ületada 2/5 räästa pikkusest.
- Katusekorruse valgustamiseks lubatud katuseaknad.
- Välisviimistlus: kasutada ajas kestvaid kvaliteetmaterjale, näiteks puit, kivi, krohv vms. Soovitame vältida matkivaid materjale. Vaadetel anda läbimõeldud värvilahendus kataloogi alusel koos värvinäidistega.
- Avatäited: vähendamaks külmasildadest tulenevaid soojakadusid on soovitatav hoone lisasoojustamisel tuua aknad soojustuskihti.
- Vertikaalplaneerimine: lahendada asendiplaanil. Näidata katendid. Sademevesi lahendada oma krundil.
- Piirded: lahendada kaasaegselt, sobilikuna piirkonna miljöösse. Esitada joonis.
- Haljastus: anda põhimõtteline kujunduslik-funktsionaalne lahendus.
- Parkimine, juurdepääsud ja jäätmekäitlus: lahendada normikohaselt (EVS 843:2016, Tartu linna jäätmehoolduseeskiri) oma krundil.
- Hoone number: näha ette tänavapoolsel seinal või krundi piirde küljes nähtaval kohal (näidata joonistel).
- Välisvalgustus: lahendada sissepääsudel ja numbrimärgil.
|
4. INSENER-
TEHNILISED TINGIMUSED: |
- Eriosade võimsuste muutumisel taotleda tehnilised tingimused ja kooskõlastada projektid vastavate võrguvaldajatega.
|
5. NÕUDED EHITUSPROJEKTI KOOSTAMISEKS: |
- Ehitusprojekt koostada vastavalt vastavalt Eestis kehtivatele projekteerimisnormidele, Tartu linna ehitusmäärusele, majandus- ja taristuministri 17. juuli 2015. a määrusele nr 97 „Nõuded ehitusprojektile“, müranormidele ning heale projekteerimistavale.
- Ehitusprojekti koostab või kontrollib projekteerimises pädev spetsialist. Soovitame tellida projekt arhitektilt.
- Ehitusprojekti digitaalsel esitamisel soovitame järgida juhendmaterjali "Ehitusprojekti dokumentide digitaalse vormistamise nõuded ehitusloa elektroonilisel taotlemisel", mis on kättesaadav Tartu linna koduleheküljel www.tartu.ee arhitektuuri ja ehituse osakonna asjaajamisjuhiste alt.
- Ehitusprojekti alusplaanina kasutada litsentseeritud maamõõtja poolt koostatud tõest tehnovõrkudega digitaalset geodeetilist krundi plaani täpsusega M 1:500 või 1:1000, mis on registreeritud Tartu LV linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas (Raekoja plats 3, III k).
- Projekti koosseisus näidata ära hoone esialgu kavandatud maht, ehitusprojekti alusel taotletav maht ja hoone laienduse maht %-des.
- Põhijoonised koostada mõõtkavas 1:100, erandkorras 1:50 või 1:200.
- Joonistel eristada olemasolevad ja kavandatavad konstruktsioonid.
- Ehitusprojektile lisada koopia projekteerimistingimustest, vajadusel koopia algsest projektist või mõõtmisjoonistest.
|
6. KOOSKÕLAS- TUSED JA KAASAMINE: |
- Enne projekti Päästeameti Lõuna päästekeskusega kooskõlastamist (insenertehniline büroo, tel 733 7318 Jaama 207) registreeritakse ehitusprojekt Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnas.
- Projekti tuleb tutvustada (kaas)omanikele.
- Soovitame projekt kooskõlastada linnaarhitektiga (Küüni tn 5 III k tuba 323) juba eskiisi staadiumis.
- Projekt kooskõlastada Kaitseministeeriumiga.
|
Ehitusprojekt esitada digitaalselt e-posti aadressil aeo@raad.tartu.ee või paberkandjal Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale (aadress Küüni tn 5 III k tuba 323) läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks. |
Projekteerimistingimuste kehtivusaeg on viis aastat alates määramisest. |
Lisad: |
|
|