EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
31. mai 2024. a. nr LV-IP-0127 |
Linnavolikogu otsuse "Loa andmine projektis "Kaasava hariduse põhimõtete rakendamine Tartu linna haridusvõrgus " osalemiseks" esitamine |
Võttes aluseks Tartu linnavara eeskirja § 9 lg 2, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Lubada Tartu Linnavalitsusel osaleda projektis "Kaasava hariduse põhimõtete rakendamine Tartu linna haridusvõrgus ", mis esitatakse rahastamiseks Riigi Tugiteenuste Keskusele.
2. Projekti heakskiitmisel summas 1 194 000 eurot, finantseerida projekti tegevusi summas 179 158 eurot.
3. Otsus jõustub
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Linnavolikogu otsuse "Loa andmine projektis "Kaasava hariduse põhimõtete rakendamine Tartu linna haridusvõrgus " osalemiseks" esitamine " juurde
Projekti nimi
Kaasavad noortekeskused Tartu haridusvõrgu tugisüsteemis
Lühikokkuvõte
Tartu linn on haridusvõrgu tugisüsteemide loomisel ja parendamisel panustanud erinevate võimaluste toel, luues üha enam terviklahendusi. Üheks eesmärgiks on koolist väljalangemiseni viivate tegurite vähendamine, teenuste kättesaadavus ja ligipääsetavus. Kaasatud on koolikogukonnad, sidusrühmad, eri valdkondade tiimid, koolivälised teenuste pakkujad ning kõigil on ühine eesmärk: abivajavad noored oleksid arenguteel mitmekülgselt toetatud ja teenused oleksid kättesaadavad.
Perioodil 2019-2022 oli Tartu linna õpilaste koolist väljalangevus kuni 0,5% (ca 16 õpilast õppeaastas). Võrreldes Euroopa Komisjoni eesmärkidega näitajad suhteliselt head, aga investeeringute vajadus ja eesmärki toetatavate tegevuste vajadus on jätkuvalt suur. Riiklikul tasndil on plaan pikendada õppekohustust kuni 18. eluaastani, samas suureneb pidevalt HEV õppijate osakaal. Seetõttu on vaja pidevalt leida kaasaegsemaid ja koostöisemaid lahendusi. Vaatamata sellele, et Tartu linna koolivõrgus on mitmed HEV laste õppe toetamiseks loodud madalama õpilaste arvuga koole, on individuaalset kaasamist vajavate õppijate osakaal kõigis tavakoolides kasvanud pea 30% õppijate koguarvust.
Eesmärk ja alleesmärgid
Projekti eesmärk on luua Tartu linna üldhariduskoolidesse ja Tartu Noorsootöö Keskuse noortekeskustes kaasava hariduse põhimõtteid rakendades õppetöö toetamiseks mitmekesised ja kättesaadavad võimalused. Projekti keskmes on valdkonnaüleste koostöölahenduste leidmine sh haridus- ja noortekeskuste ning huvihariduse sisulisema koostöö arendamine.
Projekti tegevusteks on teostada kaasava hariduse põhimõtete rakendamiseks vajalikke ehitustöid.
Tegevused
Käesoleva projektiga parendatakse kolme kooli (Tartu Tamme Kool, Tartu Kivilinna Kool, Tartu Aleksander Puškini Kool) õppehoonetesse individuaalseid õppetööd võimaldavad väiksemaid õppeklasse ning kohandatakse Anne Noortekeskuse ruumides tingimused individuaal ja grupitegevuste võimaldamiseks. Lisaks parendatakse Anne ja Lille noortekeskustes ligipääsetavust erivajadustega (liikumisraskustega) noortele ning soetatakse erinevatesse koolidesse (9 erinevas koolis) vestlusboksid.
Tulemused
Projekti raames on peale tegevuste elluviimist parendatud kaasava hariduse põhimõtteid. Projekti tegevuste raames on loodud ruumid ja ligipääsetav keskkond kaasava hariduse õppemeetodite rakendamiseks Tartu linnas.
Eelarve
Projekti kogumaksumus 1 194 000 eurot
Tartu linna omaosalus 179 158 eurot
Toetus Tartu linnale 1 014 842 eurot
Eelarve peamiste kululiikide lõikes
Anne Noortekeskus 564 000 eur
Kivilinna Kool 87 000 eur
Puškini kool 70 000 eur
Tamme Kool 124 000 eur
Lille maja 35 000 eur
Proj., OMJ 80 000 eur
Koolide vestlusboksid 234 000 eur
Rahastaja
Riigi Tugiteenuste Keskus
Kaasava hariduse põhimõtete rakendamine perioodil 2021–2027
Partnerid
Projekti juhtpartner ja tema kontaktid: Tartu Linnavalitsuse linnavarade osakond
Projekti koordinaator: Kunnar Jürgenson
Projektijuht ja tema kontaktandmed: Marek Treufeldt, marek.treufeldt@tartu.ee, 52 59832
Projekti meeskonnaliikmed ja nende tööülesanded: Margit Kink, Helen Siska, Annely Võsaste, Marek Treufeldt
Projekti seos linn arengudokumentidega
Tartu linna arengukava 2018-2027
lk. 15
Haridusasutuste võimekuse suurendamine tööks erivajadustega lastega lähtuvalt kaasava hariduse põhimõtetest (hariduslike erivajadustega õpilase õppe koordineerija, tugispetsialistid, õppenõustajad, abiõpetajad jm) ning tugimeeskondade töökorralduse tõhustamine.
lk. 62.
/Linn parandab üldhariduskoolides kaasava hariduse põhimõtete rakendamise võimalusi.../
/koolimajades tuleb ette näha sobivad ruumid väikeklasside loomiseks ja üks-ühele õppe korraldamiseks/.
Tähtajad
Projekti esitamine: hiljemalt 31.12.2024
Projekti elluviimine: 31.05.2024 - 31.08.2027