Asi: Tähtvere Tervisespordikeskuse edasiarendamine

Seisund: Tegemisel
Asja number: VP-23-0043
Menetlev üksus: Tartu linnavalitsuse linnakantselei
Vastutav töötaja: Marek Treufeldt
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Tähtvere Tervisespordikeskuse edasiarendamine
Registreeritud: 17.02.2023

Projekt


Lühikokkuvõte


Tähtvere spordipark kuulub Terviseradade koosseisu. Spordipargis on talvekuudel suusarajad ja harjutusväljak. Ülejäänud aastaaegadel on rullirada, jooksurajad, BMX-rada, rattakrossi rada. 2023 suvel valmib uus jõulinnak, kus saavad rakendust sportlased, harrastajad, erivajadustega inimesed, seeniorid, lapsed. Jõulinnaku läheduses on ka slackline ja ronimissein, ka neil on oma treeningrühmad.

Spordiparki kasutavad läbi aasta erinevad spordiklubid oma treeningute läbiviimiseks. Suusaklubid (Tartu Suusaklubi, Emajõe Suusaklubi, Limpa suusakool, Suusahullud jne), BMX-klubid (Tartus 5 klubi), erinevad üldtreeningute klubid, krossiratturid jmt.
Spordipargis toimuvad erinevad võistlussarjad – Tartu Maratoni lastesõidud, Lemeks suusaetapid, BMX rahvusvahelised ja Eesti sisesed võistlused, rullivõistlused, jooksuvõistlused, koolide spordipäevad, ettevõtete talve- ja suvepäevad jmt. Lisaks kasutavad igapäevaselt tavapärased harrastajad.

Dendropargis on Tartu suurim discgolfi rada (18 rada) – hooajal toimuvad seal iganädalased võistlused ning igapäevaselt kasutab parki väga suur osa harrastajaid.
Dendropargis on suusa- ja matkaradu kokku 12 km, spordipargis 3,5 km.
Aasta lõikes kasutavad suusatundideks spordiparki ca 16 erinevat kooli ja 17 erinevat lasteaeda. Nendest keskmiselt 5-6 kooli-lasteaeda on väljaspool Tartu linna (Ülenurme, Vara, Luunja, Kambja, Soinaste).

Koostöös Limpa suusakooliga on keskmiselt haridusasutuste suusatundide osaluskordi üle 12 000. Limpa treenerite juhendatud rühmatunde ca 207. Lisaks avatud suusatunnid ja suusa-ABC õppeprogrammis osalejaid 300 lapse ringis (ca 600 osaluskorda).
Lisanduvad tavaharrastajad, kes rendivad Limpa suusakoolist või Tähtvere laenutusest suuski – keskmiselt 300 inimest nädalas. Limpa suusakooli ja Tähtvere PP suusalaenutusel on kokku ca 400 suusakomplekti.

Tähtvere PP kasutab aastas ca 100 000 inimest, sh dendroparki üle 40 000 kasutaja.


Eesmärgid


- Muuta oluliselt energiasäästlikumaks ja kvaliteetsemaks talveperioodil suusaradade hooldamist ja kunstlume tootmist; olla kvaliteetne partner Tartu linnas ja linna ümberkaudsetele valdadele suusaradade valmistamisel;
- Kvaliteetsema teenuse pakkumisel tuua puhkeparki rohkem võistlusi ja olla tugevaks partneriks spordiklubidele/tervisespordikeskustele
- Olla kogu puhkepargiga parem haldaja rohe- ja haljasalade osas, muuta kvaliteetsemaks matkaradade ja discgolfi radade hooldamist; viia haldusmeeskond säästlikumale majandamisele;
- Muuta BMX-krossirada turvalisemaks ning anda võimalus rohkemate rahvusvaheliste võistluste korraldamiseks;
- Pakkuda dendropargi kasutajatele paremat viidastamist ning infot aktiivse liikumise võimaluste kohta ( sh loodusõppe raja infosiltide tootmine).


Tegevused


- Soetada uus BMX stardivärav, mis vastab rahvusvahelistele nõuetel ning on turvaline
- Soetada uus energiasäästlik rajatraktor
- Soetada kaks uut energiasäästlikku lumekahurit
- Soetada vajaolev hooldutehnika (kraavi- ja hooldusniiduk)
- Sildistada dendropargi suusa-, õppe- ja matkarajad ning pargi üldised infostendid vastavalt eelprojektile


Tulemused


- Tartu on Eesti suuruselt teine omavalitsus – pakume kvaliteetseid aktiivse vaba aja veetmise võimalusi Tähtvere Puhkepargis aastaringselt;
- Oleme energiasäästlik ja kliimateadlik tervisespordikeskus;
- Loome piirkonnas ainulaadse BMX-krossiraja, pakume turvalisi treeninguid arenevale spordialale ja anname võimaluse paljudele uutele harrastajatele


Maksumus


160 000 EUR

Tartu kohustused


80 000 EUR

Toetus


80 000 EUR

Kellele taotlus esitatakse


Kultuuriministeerium

Millise programmi / meetme raames


Tartumaa regionaalsete tervisespordikeskuste edasiarendamise toetamine

Juhtpartner


Tartu Linnavalitsus

PartneridJuht


Marek Treufeldt

Algus- ja lõpptähtaeg


17.02.2023 - 31.12.2025

Osakond


LVO

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord