Asi: Koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetus PRIA

Seisund: Lõpetatud
Asja number: VP-22-0011
Menetlev üksus: Ilmatsalu Lasteaed Lepatriinu
Vastutav töötaja: Inga Väikene
Teised töötajad: Taimi Õunapuu
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetus PRIA
Registreeritud: 20.01.2022

Projekt


Lühikokkuvõte


Puu- ja köögivilja pakkumine


Eesmärgid


Eesmärk on: * Rikastada laste toidulauda puu- ja köögiviljade tarbimise näol; * Pakkuda lastele huvitavaid ja vaheldusrikkaid võimalusi puu- ja köögiviljade söömiseks. .


Tegevused


Kuna meil on oma õppeaed, kus kasvatame erinevaid aiasaaduseid, siis soovime pakkuda lastele aastaringselt võimalust süüa tervislikke ampse, mis tulevad oma aiamaalt ja viljapuuaiast. Selleks ostame 2 toidukuivatit. Toidukuivatites on võimalik kuivatada erinevaid vilju ning isegi püreesid nii, et säilivad värskete viljade head omadused ning neid on võimalik tarbida aasta läbi. Kuivatamisel saame säilitada pikaks ajaks oma aiasaaduste ja teiste kõrge väärtusega taimematerjali vitamiinid, mineraalid ja toiteväärtuse tervel kujul ja maksimaalselt. Lisaks saavad lapsed osaleda uudses protsessis - kuivatites tervislike puu- ja juurvilja krõpsude valmistamises. Lisaks soovime toetada lastes smuuti joomise harjumust magusa asemel, lisades sinna ka köögivilju. Selleks ostame 1 blenderi. Selleks, et lapsed saaksid osaleda ampsude ette valmistuse protsessis (et see oleks nendele jõukohane) ning et ampsud oleksid nende jaoks põnevad ja uudsed, soetame ka ühe elektroonilise lõikuri. Lasteaia TEL meeskond korraldab toidu degusteerimise päeva, kus tutvustatakse rühmadele uusi põnevaid maitseid ja võimalusi puu- ning juurviljade söömiseks. Degusteerimise päevaks vajalikud puu- ning juurviljad ostab lasteaed oma vahenditest.


Tulemused


Tulemus: * Lapsel tekib harjumus süüa rohkem puu- ja köögivilju. * Laps proovib uusi maitseid


Maksumus


1 148 EUR

Tartu kohustused


195 EUR

Toetus


953 EUR

Kellele taotlus esitatakseMillise programmi / meetme raames


Koolikava hariudsmeetmete toetus

Juhtpartner


Ilmatsalu Lasteaed Lepatriinu

PartneridJuht


Inga Väikene

Algus- ja lõpptähtaeg


20.01.2022 - 31.01.2022

Osakond


HO allasutus

Projekti lõpetamise põhjusShow details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord