Asi: Tartu Lasteaed Hellik: PRIA koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetus põllumajandus- või toidusektori ettevõtte külastamiseks

Seisund: Lõpetatud
Asja number: VP-21-0054
Menetlev üksus: Tartu Lasteaed Hellik
Vastutav töötaja: Signe Saluäär
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Tartu Lasteaed Hellik: PRIA koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetus põllumajandus- või toidusektori ettevõtte külastamiseks
Registreeritud: 06.05.2021

Projekt


Lühikokkuvõte


1. Latika talu, 4 külastust
2. Sõõriklaane talu, 2 külastust


Eesmärgid


1. Eesmärk on osaleda 4 erinevas Latika talu õppeprogrammis (Mida taimed vajavad?, Eestlaste põline toidulaud, Meeltega maale, Ma olen väga tegus, kui vikerkaar mul kõhus!), mis kõik tutvustavad maaelu, seal tehtavaid töid sh taimede kasvatamist toiduks. Lapsed tutvuvad erinevate köögiviljadega, nende kasvatamise ja toiduks kasvatamisega.
2. Kahe rühma lapsed osavelad õppeprogrammis "Beebi viljapuust 100-aastase viljapuuni" ja saavad uusi teadmisi viljapuude kasvatamisest, mesilaste ja maheväetiste osast viljade valmimisel.


Tegevused


1. Meeletega maale - taluelu läbi meelte. Eestlaste põline toidulaud, rahvustoidud, köögiviljade "vikerkaarega" tutvumine.


Tulemused


1. Teamised elust maal, eesti rahvustoitudest ning põllukultuuridest, põllutehnikast ja loomadest. Lapsed saavad erinevaid õppemeetodeid kasutades olla aktiivsed õppijad ja vahetu kogemuse saajad.
2. Arusaam, mis on mahepõllundus. Lapsed tutvusid erinevate Eestis kasvavate viljapuudega (õun, pirn, ploom, kirss jt) ning arutasid läbi viljappuude elukaare. Degusteerisid õunakooki- ja jooki. Lisaks tutvusid viljapuuaia looma-linnuperega.


Maksumus


1 984 EUR

Tartu kohustused


639 EUR

Toetus


1 345 EUR

Kellele taotlus esitatakse


PRIA

Millise programmi / meetme raames


Koolikava kaasnevad haridusmeetmed

Juhtpartner


Tartu Lasteaed Hellik

PartneridJuht


Karita Rokka

Algus- ja lõpptähtaeg


06.05.2021 - 30.06.2021

Osakond


HO allasutus

Projekti lõpetamise põhjus


Edukalt lõpetatud

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord