Asi: Koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetus

Seisund: Tegemisel
Asja number: VP-21-0049
Menetlev üksus: Ilmatsalu Lasteaed Lepatriinu
Vastutav töötaja: Inga Väikene
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetus
Registreeritud: 03.05.2021

Projekt


Lühikokkuvõte

Eesmärgid


Kavandatud tegevuste lapsest lähtuvateks eesmärkideks on: • Laps näeb, kogeb ja teab, kuidas külvatakse seemneid, istutatakse taimi, kuidas taim kasvab ja areneb ning kust tuleb toit. Lapsed saavad ise jälgida taime kasvamist ning on selles protsessis algusest peale kaasatud. • Laps õpib vahetu kogemuse ja isetegemise kaudu tundma erinevaid köögiviljataimi, lilli ja nende eest hoolitsema. • Lapsel on võimalus õuesõppe kaudu kasutada uute teadmiste omandamiseks ja seoste loomiseks kõiki oma meeli: vaatamist, kuulamist, maitsmist, katsumist, nuusutamist, kogemist, uurimist, avastamist ja katsetamist. • Laps tunnetab enda olulisust ja tähtsust seemne külvamisel ning taime istutamiseks vajaliku keskkonna loomisel. • Õppeaed aitab edendada tervislikku toitumist lasteasutuses tervikuna ning aitab kaasa iga lapse tervislike toitumisharjumuste kujunemisele.


TegevusedÕppeaia rajamine lasteaia suurele õuealale sisaldab peenramaterjalide (muld, multš, peenrakastid, taimed) hankimist ja transporti. Koostöös lasteaia meeskonna ja lapsevanematega paigutatakse peenrakastid õppeaiaks valitud kohta, valmistatakse ette aluspind (geotekstiili paigutamine/kinnitamine), täidetakse peenrakastid mullaga ja vahekäikudesse laotatakse multš. Koos lastega istutatakse peenrakastidesse taimed ja külvatakse seemned. Õppeaia rajamine sisaldab ka peenarde rajamiseks ja hooldamiseks vajalike töövahendite soetamist (istutuskühvlid, labidad, kobestid, aiavoolik). Samuti sisaldab õppeaia rajamine peenrakastide lähedale veemahuti paigutamist ja selle veega täitmise vahendeid. Üheks lasteaia oluliseks väärtuseks on koostöö. Õppeaia rajamisel kaasame võimalikult palju oma vahetut kogukonda. Nii valmivad meie õppeaia peenrakastid lasteaia lähedal asuvas Ilmre OÜ-s, kelle toodangusse kuulub muuhulgas laia kasutusalaga kaubaaluse kõrgendused, mis sobivad meile ideaalselt köögiviljade kasvatamiseks. Koostöös jällegi lasteaia lähedal asuva Luxveg OÜ-ga, kelle põhitegevusalaks on mikrosuuruses vürtsi- ja maitsetaimede, söödavate õite ning eksklusiivsemate miniköögiviljade kasvatamine, saame oma peenrakastidesse külvata/istutada erinevaid köögivilju ja maitsetaimi. Veemahutisse saame aga vee lasteaia kõrval asuvast kohalike elanike aiamaa veepaagist, mida varustab veega Tartu Vesi.


Tulemused


Tegevuse kavandatav tulemus: Projekti tegevuste tulemusel on rajatud Ilmatsalu Lasteaed Lepatriinu õuealale igale rühmale oma peenrakast ja lisaks ühine peenrakast lillede või teiste lastele meelepäraste aiasaaduste kasvatamiseks – seega kokku 9 peenrakasti. Samuti on peenrakastide läheduses olemas taimede kastmiseks veemahuti, mis lihtsustab peenarde kastmisprotsessi (eriti suvel). Lisaks on soetatud peenarde rajamiseks ja taimede hooldamiseks vajalikud töövahendid nii täiskasvanutele kui ka lastele (kastekannud, istutuskühvlid, kastmisveevoolik, labidas, aiahark, töökindad, kobestid). Kuna õuesõpe ja looduskeskkond on meie lasteaia olulised eripärad, siis valminud õppeaed toetab suurepäraselt regulaarselt toimuvaid õuesõppe tegevusi, kus lapsed omandavad praktiliste tegevuste käigus uusi teadmisi ja kogemusi taimede kasvatamise ja hooldamise kohta.


Maksumus


1 896 EUR

Tartu kohustused


316 EUR

Toetus


1 580 EUR

Kellele taotlus esitatakse


Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet

Millise programmi / meetme raames


Koolikava kaasnevad haridusmeetmed

Juhtpartner


Ilmatsalu Lasteaed Lepatriinu

PartneridJuht


Evelyn Meresaar

Algus- ja lõpptähtaeg


03.05.2021 - 31.05.2021

Osakond


HO allasutus

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord