Asi: Tartu Lasteaed Rõõmupesa: PRIA koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetus põllumajandus- või toidusektori ettevõtte külastamiseks

Seisund: Tegemisel
Asja number: VP-20-0109
Menetlev üksus: Tartu Linnavalitsus
Vastutav töötaja: Ingrid Saarna
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Tartu Lasteaed Rõõmupesa: PRIA koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetus põllumajandus- või toidusektori ettevõtte külastamiseks
Registreeritud: 25.08.2020

Projekt


Lühikokkuvõte


Tartumaa Kaspri külastus seoses PRIA koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetusega


Eesmärgid


Eesmärk on tutvustada lastele elu maal, läbi mängulise tegevuse. Tutvustada puu ja juurvilju ning anda juhiseid kartuli kasvatuseks. Vaadelda kartuli kasvamist ja tutvustada kartuli sorte, mida me sööme igapäevaselt. Tulemus on, et lapsed teaksid võimalikult palju kartulist ,kartuli kasvatusest ja kartuli maha paneku viisidest.


Tegevused


Lasteaia lapsed külastavad põllumajandustegevusega mahetalu, kus neile tutvustatakse erinevaid loomi (lambad, jänesed, kanad, kassid), lastel on võimalik loomadega suhelda ja mõnda looma paitada. Lastele räägitakse talust, talu perest ja nende tegevustest, tutvustatakse põllul tehtavat. Tutvutakse talus oleva tehnikaga ja lastel on võimalik ronida traktorisse ja kujutada end traktorijuhina. Tutvustatakse veel kodumaiseid puu- ja köögivilju (kartul, porgand, kapsas, hernevõrsed, päevalillevõrsed, söögipeet). Proovime kuidas maitseb lõkkekartul ja tutvume erinevate kartulisortidega. Istutame oma kartulipotti ja katsetame kas kartul kasvab potis. Kartuli orienteerumises saame teada uusi fakte. Proovime kuidas kartuliga telefoni laadida. Lisaks on sel aastal plaan proovida herne ja päevalille võrsete maitseid. Arutatakse lastega köögiviljade ning võrsete kasulikkusest lapse tervisele. Lastel on võimalik talus degusteerida kodumaiseid köögivilju, hernevõrseid ja päevalille võrseid. Teeme suu ka magusaks.


Tulemused


Projekti eeldatavad tulemused: Lapsed väärtustavad puhast elukeskkonda ning oskavad seda seostada mahetootmisega. Lapsed väärtustavad oma tervist ning oskavad seda seostada puhta toidu tarbimisega.


Maksumus


430 EUR

Tartu kohustused


72 EUR

Toetus


358 EUR

Kellele taotlus esitatakse


Põllumajanduse Registrite ja Infoirmatsiooni Amet

Millise programmi / meetme raames


Koolikava kaasnevad haridusmeetmed

JuhtpartnerPartnerid


Kaspri talu OÜ

Juht


Ingrid Saarna

Algus- ja lõpptähtaeg


01.08.2019 - 30.09.2020

Osakond


HO allasutus

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord