Asi: Tartu Bluusikuu 2020

Seisund: Lõpetatud
Asja number: VP-20-0003
Menetlev üksus: Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu
Vastutav töötaja: Kristiina Selli-Tupits
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Tartu Bluusikuu 2020
Registreeritud: 08.01.2020

Projekt


Lühikokkuvõte


2020. aasta Tartu Bluusikuu olulisemad esinejad: Risto Vuorimees on töötanud plaadifirma Love Records plaadiümbriste kujundajana, ka hiljem tegelenud plaadikujundustega. Samaaegselt on ta jäädvustanud nii muusika- kui ka muid sündmusi Soomes kui Kuubal. Tema fotonäitusi on toimunud siiani tihti paljudes kohtades. Oma loengutes tutvustab ta Soome plaadifirma Love Records tegevust (1966-1979), Kuuba elu ja muusikat.
Kaisa Maria Ling on tegev muusik, kes on uurunud just naiste rolli bluusi ajaloos. Tema esimene loeng 2019. aasta bluusikuul oli rahva seas väga populaarne. Sel aastal on plaanis kaks tema loengut naistest bluusiajaloos.
Andres Roots on rahvusvaheliselt tuntud bluusimängija, kes on kaastööd teinud nii kodu- kui ka välismaistele muusikaajakirjadele. Ta on bluusiühingu MTÜ Tartu Blues asutajaliige ning teinud mitmeid koolitusi, töötubasid, osalenud festivalidel. lisaks esinemisele kontserdil, viib ta läbi ka slaidkitarri töötube.Tartu Bluusikuu 2020 tutvustab juba 5. korda bluusi läbi näituste, kontsertide ja loengute.Eesmärgid


Tartu Bluusikuu on toimunud juba 4 aastat suure menuga. Igal aastal on erinevaid näitusi käinud vaatamas sajad inimesed. Kontserdid ja loengud on läinud täissaalidele. Lisaks muusikahuvilistele on loengutele saatnud oma õpilasi ka koolide muusikaõpetajad. 2020. aasta Tartu Bluusikuu olulisemad esinejad: Risto Vuorimees on töötanud plaadifirma Love Records plaadiümbriste kujundajana, ka hiljem tegelenud plaadikujundustega. Samaaegselt on ta jäädvustanud nii muusika- kui ka muid sündmusi Soomes kui Kuubal. Tema fotonäitusi on toimunud siiani tihti paljudes kohtades. Oma loengutes tutvustab ta Soome plaadifirma Love Records tegevust (1966-1979), Kuuba elu ja muusikat.
Kaisa Maria Ling on tegev muusik, kes on uurunud just naiste rolli bluusi ajaloos. Tema esimene loeng 2019. aasta bluusikuul oli rahva seas väga populaarne. Sel aastal on plaanis kaks tema loengut naistest bluusiajaloos.
Andres Roots on rahvusvaheliselt tuntud bluusimängija, kes on kaastööd teinud nii kodu- kui ka välismaistele muusikaajakirjadele. Ta on bluusiühingu MTÜ Tartu Blues asutajaliige ning teinud mitmeid koolitusi, töötubasid, osalenud festivalidel. lisaks esinemisele kontserdil, viib ta läbi ka slaidkitarri töötube.
Tuginedes varasematele kogemustele prognoosime üritustest osavõtjaid ja näituste külastajaid 700 inimseni.


Tegevused


Näitused, kontsert-loengud, õpitoad.
Ürituste ja näituste kajastamine on plaanis raamatukogu kodulehel, Eesti Muusikakogude Ühenduse kodulehel, sotsiaalmedias ja ajakirjanduses.
Kõik üritused on huvilistele tasuta.


Tulemused


Bluusikuu eesmärk on raamatukogu kasutajatele ja ka laiemale publikule tuua lähemale bluusi ja Tartus tegutsevaid bluusiga tegelevaid muusikuid, tuua eestlastele lähemale soome ja Kuuba muusikaelu, tutvustada bluusi ajalugu ja musitseerimise kogemusi.


Maksumus


2 385 EUR

Tartu kohustused


1 048 EUR

Toetus


1 337 EUR

Kellele taotlus esitatakse


Tartu Kultuurkapital

Millise programmi / meetme raames


Helikunsti sihtkapital

Juhtpartner


Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu

PartneridJuht


Meery Salu

Algus- ja lõpptähtaeg


15.01.2020 - 29.02.2020

Osakond


KO allasutus

Projekti lõpetamise põhjus


Edukalt lõpetatud

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord