Asi: Koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetus

Seisund: Lõpetatud
Asja number: VP-19-0066
Menetlev üksus: Tartu Aleksander Puškini Kool
Vastutav töötaja: Svetlana Dolgorukova
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Koolikava kaasnevate haridusmeetmete toetus
Registreeritud: 27.05.2019

Projekt


Lühikokkuvõte


Maaeluga tutvumine. 216 õpilast (1. - 5. klassid) külastasid Kaspri talu, kus said tutvuda (silitada, kallistada, vaadelda) erinevate loomade ja lindudega (küülikud, kanad, lambad) ning talutöödega, sh said ise toita loomi ja tiigis elavaid kalu. Õpilased said ise külvata erinevaid köögiviljade seemneid ning jälgida taimede tärkamist ja kasvamist koolis oma klassiruumis, sest talust said õpilased kaasa oma kätega külvatud taimekastid. Lõunapausi ajal said õpilased maitsta erinevaid puu- ja juurvilju. Tutvuti ka suitsusaunaga, talutehnikaga ning tehti kartuliga füüsikakatseid. Kogu tegevus toimus iga ilmaga õues ja õpilased tegutsesid kiiresti ja spontaanselt moodustatud erinevates rühmades.


Eesmärgid


Õpilased tunnevad erinevaid koduloomi; on kogenud taluelu ja -tegemisi; teavad, kuidas külvatakse köögivilju ja kuidas need kasvavad; oskavad jaguneda rühmadesse ja täita koos erinevaid ülesandeid.


Tegevused


Talus elavate loomade ja kodulindude vaatlemine, silitamine, kallistamine, toitmine; köögiviljade külvamine, kasvatamise jälgimine; juur- ja puuvljade eristamine maitse järgi; talutöödest ülevaate saamine; tiigikalade toitmine; talutehnika ja suitsusaunaga tutvumine; kartuliga katsete tegemine; kanamunade siseehituse tundmaõppimine; liikumine värskes õhus.


Tulemused


Õpilastele väga meeldis. Hoolsalt jälgitakse oma juurviljakastis toimuvat, paljudel on kadunud koduloomade- ja lindude hirm. Õpilased teavad rohkem maaelust ja tegevustest talus.


Maksumus


4 136 EUR

Tartu kohustused


689 EUR

Toetus


3 447 EUR

Kellele taotlus esitatakse


Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet

Millise programmi / meetme raames


Koolikava kaasnevad haridusmeetmed

Juhtpartner


Tartu Aleksander Puškini Kool

PartneridJuht


Tatjana Kodas

Algus- ja lõpptähtaeg


13.05.2019 - 24.05.2019

Osakond


HO allasutus

Projekti lõpetamise põhjus


Edukalt lõpetatud

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord