Asi: Foto õpitoad

Seisund: Lõpetatud
Asja number: VP-10-0066
Menetlev üksus: Anne Noortekeskus
Vastutav töötaja: Kristel Tannik
Sari: 19-3 Kirjavahetus välisprojektidega seotud küsimustes (sh garantiikirjad)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Foto õpitoad
Registreeritud: 02.06.2010

Projekt






Lühikokkuvõte


Fotograafiat peavad oma hobiks erinevate küsitluste kohaselt veerand kuni pool Eesti elanikkonnast. Samas paljud noored kurdavad, et fotograafiaalaseid koolitusi ei toimu või on need liialt kallid. Käesolevad õpitoad on suurepärane võimalus kaasata noori neid huvitaval teemal, innustada end arendama, kunstiliselt väljendama ning uusi oskusi omandama mitteformaalses grupis. Oluline on, et noortel oleks võimalus end arendada ja uusi oskusi omandada mitte ainult koolis – kus paljudel võib olla negatiivne kogemus või vastumeelsus õppimise vastu – vaid koolist väljas, vabas õhkkonnas. Mitteformaalne õppimine on paindlik, õppijakeskne, sotsiaalne ja vabatahtlik ning soodustab seega maailmapildi ja väärtuste kujunemist ning kodanikuks kasvamist.


Eesmärgid


Projekti eesmärgiks on korraldada kaks foto õpituba fotograafiast huvitatud Tartu linna noortele. Fotoaparaat on küll enamikel noortest olemas, ent puuduvad teadmised fotograafia elementaarsetest algtõdedest ning seega on hea foto tegemine pigem juhuse küsimus.



Tegevused


Foto õpitoad toimuvad kahes blokis. Esimeses blokis keskendutakse fotograafia algtõdedele ning teises stuudiofotograafiale. Mõlemad üritused toimuvad Tartu Anne Noortekeskuse Multimeedia Laboris, kui pole märgitud teisiti.

Esimene blokk algab 14. augustil ning kestab 2 päeva (reede ja laupäev), blokis osalevad 15 noort vanuses 16-24.
Blokk kannab nime „Sõbraks fotokaameraga“ ning käsitlust leiavad fotograafia algtõed. Esimesel päeval käsitletakse 2 tundi teooriat (kaamera käsitlus, kaamera lisatarvikud, säri, ava, ISO). Järgmisel päeval täidetakse esimesed 3 tundi erinevaid ülesandeid, kus noored teooriat praktikasse rakendada saavad ning omandatud teadmisi lihvida saavad. Peale tunnist lõunapausi kogunetakse fotode analüüsiks, et noored tehtud fotodele tagasisidet saaksid ning edaspidi teaksid, mis on nende nõrgad kohad ning mida heade fotode tegemisel meeles pidada. Lühidalt käsitletakse ka fotode järeltöötlust arvutis. Kokku kestab tagasiside ning fotode järeltöötluse käsitlemine 5 tundi.

Blokki viib läbi Kerly Ilves, kes on tunnustatud fotograaf ning on tegelenud ka Anne Noortekeskuses fotoringi juhendamisega viimased 5 aastat (seega omab kogemusi noortega töötamisel).

Teine blokk algab 18. septembril ning kestab samuti 2 päeva (reede ja laupäev). Blokis osalevad 15 noort vanuses 16-24.
Blokk kannab nime „Stuudiofotograafia saladused“ ning aitab noortel paremini mõista fotode tegemist kontrollitud tingimustes. Esimesel päeval käsitletakse 2 tundi teooriat – räägitakse valgusest kui olulisest osast stuudiofotograafias, keskendutakse kompositsioonile ning jagatakse nippe elus ja eluta modellidega töötamisel.
Järgmise päeva sisustab kolmetunnine praktiliste ülesannete täitmine, kus noored saavad stuudios kätt harjutada, nii modelliks olemist kui modelli ning erinevate esemete pildistamist. Ülesannetele järgneb tunnine lõunapaus, seejärel istutakse kokku, et analüüsida tehtud pilte ning rääkida foto järeltöötlusest arvutis.

Blokki viib läbi Vallo Kalamees, Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia õppejõud.
Stuudiofotode tegemine toimub Tartu Kõrgema Kunstikooli Stuudios.

Üritusele tehakse reklaami läbi suhtlusportaalides olevate fotokommuunide ning foorumite, erinevate meililistide (kultuuri-ja noorsootööalased listid) ning isiklike kontaktide kaudu. Samuti jagatakse infot Tartu Kultuuriakna ja Anne Noortekeskuse kodulehe, Noorteraadio ja NoorteTV vahendusel, võimaluse korral räägime projektist ka meedia vahendusel (Tartu Postimees, lokaalsed ajalehed).


Tulemused


Õpitubade tulemusena saavad 30 noort õpetust, motivatsiooni ja tagasisidet paremate fotode tegemiseks. Oleme kindlad, et see innustab noori otsima veelgi rohkem lisaõppimise võimalusi ning ennast veelgi arendama. Noored saavad positiivse tagasiside koolivälisest õppeprotsessist ning saavad võimaluse oma kunstilisi andeid mitteformaalse õppimise kaudu arendada.


Maksumus


10 000 EEK

Tartu kohustused


2 000 EEK

Toetus


8 000 EEK

Kellele taotlus esitatakse


Tartu Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu

Millise programmi / meetme raames


Tartu Kultuurkapital - Haridus/teadus stipendium, HMN - Haridus-ja Teadusministeerium, noorsootöö projektid

Juhtpartner


Anne Noortekeskus

Partnerid



Juht


Kristiina Lepa

Algus- ja lõpptähtaeg


02.06.2010 - 15.11.2010

Osakond


KO allasutus

Projekti lõpetamise põhjus


Edukalt lõpetatud

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord