Asi: „Tartu – City of Good practice in Culture Mediation”

Seisund: Lõpetatud
Asja number: VP-10-0018
Menetlev üksus: Tartu linnavalitsuse kultuuriosakond
Vastutav töötaja: Ahto Külvet
Sari: 19-3 Kirjavahetus välisprojektidega seotud küsimustes (sh garantiikirjad)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: „Tartu – City of Good practice in Culture Mediation”
Registreeritud: 09.02.2010

Projekt






Lühikokkuvõte


Projekti „Tartu – head praktikad kultuuri vahendamisel” raames tutvsid neli Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna töötajat üheskoos Turu linna kultuuriosakonna töövaldkondade, organisatsiooni ülesehituse ja struktuuri ning strateegilise planeerimisega. Seejärel tutvuti koostööga Turu Linnavalitsuse kultuuriosakonna ja Turu 2011 Sihtasutuse vahel ning nende koostööprojektidega.


Eesmärgid


Projekti üldiseks eesmärgiks on haldussuutlik ja efektiivselt toimiv Tartu linna kultuuriosakond, mis pakub linna elanikele, kultuuriorganisatsioonidele, kultuuripublikule ja külalistele head ja kvaliteetset teenust.

Projekt on seotud Tartu linna kultuuri, spordi ja noorsootöö arengukavaga aastateks 2008-2013 (edaspidi arengukava). Arengukava punkt III Sotsiaal-kultuurilise keskkonnaga seotud trendid- uue põlvkonna netistumine, digitaliseerumine, virtuaalsus. Internetti ja erinevaid e-lahendusi võib järjest enam võrrelda linna infrastruktuuriga ning nende kasutamine intensiivistub üha enam. Virtualiseerumise trend tähendab ka kultuuri virtualiseerumist – kultuur on järjest vähem seotud mingi konkreetse aja ja kohaga. Sellega seoses avarduvad ka kultuuris osalemise võimalused. Kommunikatsiooni hulga ja mitmekülgsuse kasv. Kasvava infohulga tingimustes kujuneb järjest olulisemaks see, kuidas leida vajalikku teavet ja olla ise leitav. See tähendab oskuslikku – vastavas kontekstis sobilike – kommunikatsioonitüüpide, -kanalite jne valimist ja kasutamist. Nimetatud tingimustes kujunevad omanäolisuse hoidmine ja teistest eristumise suutlikkus linna arengu seisukohalt kriitilise tähtsusega võimekusteks.

Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna stažeerimisprojekit raames tutvuti põhjalikult Turu linna internetikasutusega kultuuri vahendamisel – tutvutakse ja vajadusel/sobivusel tuuakse Tartusse üle Turu piirkonna kultuuritegelaste andmebaasi näide ja Turu linna virtuaalse kultuurikaardiga.


Tegevused


Projekti „Tartu – head praktikad kultuuri vahendamisel” sisu jaguneb kahte suuremasse lõiku. Esiteks tutvuti vastuvõtva organisatisooni vastava valdkonna ülesehituse ja töökorraldusega, vahetati ja saadi teadmisi ja kogemusi valdkonna arendamise peamistest väljkakutsetest.
Teiseks tutvuti vastuvõtva organisatsiooni projektijuhtimise korraldusega oma hallatava valdkonna spetsiifiliselt.

Projekti raames sõitsid 4 Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna töötatajat 22.10-26.11.2010 Soome, Turu linna ja tutvusid sealsete kultuurivadlkonna haldamise praktikaga. Soomes naasnuna korraldatati üks sisekoolitus (16.12.2010) nähtust kultuuriosakonna töötajatele ning 17.12.2010 t üks seminar Tartu Turu infokeskuses Tartu ja Tartumaa kultuuritöötajatele Turus õpitust.

Projekti üldiseks eesmärgiks oli haldussuutlik ja efektiivselt toimiv Tartu linna kultuuriosakond, mis pakub linna elanikele, kultuuriorganisatsioonidele, kultuuripublikule ja külalistele head ja kvaliteetset teenust.

See eesmärk saavutati – projekti raames pakuti osalejatele väga hästi struktureeritud ja sisukat programmi mis andis ülevaate Turu linna kultuurialasest tööst ja Turu linnas toimivatest kultuuriasutustest – seda nii Turu linna allasutustes (muuseumikeskus) kui Turu linna iseseisvates kultuuriasutustes (tantsuteater Aurinkobaletti, Titanic galerii, Turu 2011 sihtasutus jne). Kogu programm oli otseselt seotud stažööride tööülesannetega ning andis võimaluse õppida Turu kultuurivaldkonna haldamise headest külgedest ja väljakutsetest.

Tutvuti põhjalikult Turu linna internetikasutusega, eriti oluline oli Turu linnas hallatav kunsti- ja kultuuriandmebaas Arsnet (http://www.arsnet.fi) mille eeskuju on plaanis kasutada Tartu Kultuuriakna arenduses sarnase andmebaasi loomisel. Turu linna virtuaalne kultuurikaart Kultuurikortti omakorda oli väga suure kasutajaskonnaga (50 000 klienti) ent samas piiratud võimalustega (kuna info kultuurikaardi omanike kohta on pärit Turu linna raamatukogukaardi omanike andmetest, siis kultuuriteenuste pakkujad kultuurikaardi kaudu saavad olla ainult Turu linna allaasutused) näide mille ületoomist Tartusse samuti kaalutakse. Projekti raames tutvuti Turu linna kultuuriosakonna töövaldkondade, organisatsiooni ülesehituse ja struktuuri ning strateegilise planeerimisega – iga stažöör tutvus sügavamalt oma valdkonnas vajamineva infoga. See osa programmist oli samuti väga hästi korraldatud – kohtusime kõigi oluliste Turu kultuuriosakonna töötajatega, sealhulgas osakonna juhataja Minna Sartese ja haldusjuhi Mikael Höystiga.

Kõik esinejad olid ette valmistanud oma valdkonda tutvustavad põhjalikud ingliskeelsed presentatsioonid. Tänu heale koostööle saime presentatsioonid Eestisse kaasa ning saime kasutada neid projekti lõpus läbi viidud sisekoolitusel ja seminaril.

Projektis osalevad ametnikud koostasid üheskoos vastuvõtva organisatsiooniga spetsiaalselt nende vajadustele ja soovidele vastava stažeerimisprogrammi, mis kõige paremini aitas kaasa vastava valdkonna probleemide lahendamisele Tartus.

Projekti raames tutvuti kõigepealt üheskoos Turu linna kultuuriosakonna töövaldkondade, organisatsiooni ülesehituse ja struktuuri ning strateegilise planeerimisega – iga stažöör tutvub sügavamalt oma valdkonnas vajamineva infoga.

Seejärel tutvuti koostööga Turu Linnavalitsuse kultuuriosakonna ja Turu 2011 Sihtasutuse vahel ning nende koostööprojektidega – taas vastavalt oma valdkonna spetsiifikale tutvus iga stažöör oma töövaldkonnaga – Rait Ress strateegilise planeerimise ja koostööga; Külli Aleksanderson tegevustoetuste menetlemise ning Turu linna ja Turu 2011 Sihtasutuse koostööga projektide tasandil; Janno Jürgens Tartu Kultuuriakna uuendamise ja uue meediaga seotud projektidega kogudes häid eeskujusid mida oleks võimalik Tartus rakendada – Turu piirkonna kultuuritegelaste andmebaas; Ahto Külvet Turu 2011 Euroopa kultuuripealinn projekti ettevalmistamise, rahastamise ning rahvusvahelise koostööga.


Tulemused


Projekti käigus omandatud oskusteave ja kogemused võimaldavad rakendada saadud parimate praktikate lahendusi Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna igapäevatöös, muutes töökorraldust tõhusamaks ja andes postitiivse impulsi Tartu linna arengule tervikuna.

Projekti üldiseks eesmärgiks on haldussuutlik ja efektiivselt toimiv Tartu linna kultuuriosakond, mis pakub linna elanikele, kultuuriorganisatsioonidele, kultuuripublikule ja külalistele head ja kvaliteetset teenust.


Maksumus


50 620 EEK

Tartu kohustused


7 593 EEK

Toetus


43 027 EEK

Kellele taotlus esitatakse


Riigikantselei

Millise programmi / meetme raames


MEETME „Avalike teenistujate, kohalike omavalitsuste ja mittetulundusühingute töötajate koolitus ja arendamine“ alameede „Stažeerimisprogramm“

Juhtpartner


Tartu LV Kultuuriosakond

Partnerid


Turu Linnavalitsus,

Juht


Ahto Külvet

Algus- ja lõpptähtaeg


09.02.2010 - 03.01.2011

Osakond


KO

Projekti lõpetamise põhjus


Edukalt lõpetatud

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord