Asi: Strengthening cities sustainability and competitiveness through integrated policies to promote and attract private investment (CITINVEST)

Seisund: Lõpetatud
Asja number: VP-15-0078
Menetlev üksus: Tartu linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakond
Vastutav töötaja: Siim Espenberg
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Strengthening cities sustainability and competitiveness through integrated policies to promote and attract private investment (CITINVEST)
Registreeritud: 12.06.2015

Projekt






Lühikokkuvõte


Projekti fookuses on linnavalitsuste roll investeeringute ligitõmbajana, kasutades erinevaid turundus- ja mainekujundustegevusi ning investorteeninduse põhimõtteid.

Investeeringute ligitõmbamisele suunatud tegevuse eesmärgiks on leida võimalusi, kuidas meelitada linna rohkem välismaiseid otseinvesteeringuid (Foreign Direct Investment, FDI), mis aitaksid luua uusi töökohti ja aktiveerida kohalikku ettevõtlusmaastikku. Edu saavutamine ei ole aga lihtne, lisaks on maailmast hulgaliselt näiteid sellest, kuidas välismaised otseinvesteeringud on realiseerunud pigem vähetehnoloogiliste ja madalat palka pakkuvate allhanke-filiaalidena. Lisaks on neid lihtne sulgeda, kui ettevõtte välismaal olevas peakorteris nii otsustatakse. Taolistel juhtudel pole otseinvesteeringud toonud kaasa märkimisväärset arenguhüpet kohalikus majanduses, pigem on need pälvinud hoopis kriitikat.

Eelnevast tulenevalt on hakatud väljaarendama uusi lähenemisi, kuidas välisinvesteeringuid paremini seostada kohaliku majandusega. Esiteks on hakatud keskenduma proaktiivsele tegevusele eeskätt teadmistel põhinevates ettevõtlussektorites, kus on eesmärgiks oma regiooni tõmmata kas välisettevõtete peakortereid või nende ettevõtete võrdlemisi sõltumatuid osasid, millel oleks rohkem võimalust iseseisvaid otsuseid teha. Teiseks on seatud eesmärgiks välisinvestorite aktiivsem sulandamine kohalikesse võrgustikesse, mis võiksid kaasa tuua tihedama ja laiema koostöö, kuna ollakse rohkem teadlikud üksteise võimekusest.

Projekti oluliseks osas on partneritega rahvusvaheliste kogemuste vahetamine ja heade näidete jagamine eelpoolkirjeldatud suundades.


Eesmärgid


Projekti esimese faasi eesmärgiks on kaardistada partnerite kogemused ja valmistada ette taotlus projekti põhitegevuseks (teine faas).


Tegevused


Olulisemateks tegevusteks on
- projekti juhteksperdi külaskäik kõikidesse partnerlinnadesse, et koguda infot partnerite seniste kogemuste kohta, kogutud info vormistatakse ülevaatlikuks analüüsiraportiks;
- osalemine projekti avakohtumisel ja lõpuseminaril;
- oluliste kohalike osapoolte kaardistamine, keda kaasata projekti teises faasis;
- koostöö juhtpartneri, juhteksperdi ja teiste partneritega, et ette valmistada asjakohane tegevuskava, mille elluviimiseks esitada taotlus projekti teise faasi käivitamiseks.


Tulemused


Peamisteks oodatavateks tulemusteks on
* rahvusvaheliste kogemuste vahetamine;
* rahvusvahelise koostöö areng ja kontaktivõrgustiku laienemine;
* täistaotlus projekti teise faasi käivitamiseks.


Maksumus


20 000 EUR

Tartu kohustused


3 000 EUR

Toetus


17 000 EUR

Kellele taotlus esitatakse


URBACT-i programm

Millise programmi / meetme raames


URBACT III

Juhtpartner


Viseu linn (Portugal)
Rui Adérito Coutinho, rui.coutinho@ignition.pt

Partnerid


1. Tartu linn
2. Jyväskylä (Soome)
3. Ceglie Messapica (Itaalia)

Juht


Siim Espenberg

Algus- ja lõpptähtaeg


01.09.2015 - 31.03.2016

Osakond


EVO

Projekti lõpetamise põhjus


Finantseerija lükkas tagasi

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord