Asi: Maastike väärtustamine ja rekreatiivne kasutamine

Seisund: Lõpetatud
Asja number: VP-12-0091
Menetlev üksus: Tartu Rakenduslik Kolledž
Vastutav töötaja: Margus Pekk
Sari: 19-2 Välisprojektidega seotud dokumendid (s.h. projektitaotlused- ja muudatused, väljamaksetaotlused, aruanded, hankedokumendid ja kirjavahetus)
Viide: Kirjavahetuse toimik
Teema: Maastike väärtustamine ja rekreatiivne kasutamine
Registreeritud: 05.06.2012

Projekt






Lühikokkuvõte


Projekti eesmärgiks on turismierialade õpilaste käitumisharjumuste ja väärtushinnangute arendamine praktiliste tegevuste kaudu õppekäikudel/ matkadel, kus nad omandavad ettevalmistuse loodus-väärtuste, loodushoiu ning jätkusuutliku puhke-tegevuse arendamiseks ning tutvustamiseks sise- ja välis-turistidele.
Õpilaste loodusteadlikkust valmistatakse ette õppekavapõhiste teoreetiliste kursustega. Praktiliste tegevuste käigus õppekäikudel seotakse teooria praktikaga ja õpitakse loodusväärtusi ning tegevusi tutvustama ka inglise keeles. Kutseoskuste ja kutsealase inglise keele ühendamine praktilistes tegevustes põhineb LAK /CLIL õppemeetodil. Soovime õpilastele tutvustada turismi/loodusturismi eri tahke: sotsiaalset vastutust (talgud), ökoloogilist teadlikkust (koosluste tundmine ja hoidmine) ning puhketegevuste ja keskkondade jätkusuutlikku koos-toimimist.
Kahe õppeaasta jooksul (24 kuud):
- valmistatakse ette ja viiakse läbi vähemalt neli kahepäevast õppekäiku/ matka koos vajalike koolitustega, kus osalevad 30 õpilast, 2 kutseõpetajat, inglise keele õpetaja ning vajadusel instruktor või koolitaja;
- õpetajad valmistatavad ette õppe-käikudeks/ matkadeks vajalikud kutsealased ja inglise keele materjalid ning töö-lehed;
- õpilased teevad loodus- ja tegevusfotod ning kokkuvõtvad esitlused/ette-kanded.


Eesmärgid


1. Soovime turismihariduse uuenenud õppekavades tugevamalt siduda teooriat praktikaga, et tulevastel turismitöötajatel oleks tegelik kogemus eesti loodusmaastike väärtustest ning maastikele sobivatest rekreatiivsetest tegevustest.
2. Soovime õppijatele tutvustada loodusturismi eri tahke: sotsiaalset vastutust (nt talgud), ökoloogilist teadlikkust (nt koosluste tundmine ja hoidmine), puhketegevuste ja keskkondade jätkusuutlikku koostoimimist.
3. Soovime integreerida erialaõppe kutsealase inglise keele õppega, et harjutada maastike, väärtuste ja tegevuste tutvustamist välisturistidele (CLIL/LAK õpe ).


Tegevused


1) Õppematerjalide väljatöötamine
2) Õppereiside ettevalmistus ja läbiviimine (4 õppereisi: Soomaa, Matsalu, Kolga lahe pankrannik, Järvselja õppe- ja katsemetskond)


Tulemused


- Õppekäikude/matkade tulemusena omandavad õpilased – tulevased turismikorraldajad olulisi praktilisi teadmisi looduskooslustest, maastike väärtustest, sobivatest puhketegevustest maastikel, mida saavad oma tööelus rakendada.
- Õppekäigu/matka ettevalmistamise käigus õpivad
õpilased tundma sündmuse praktilist korraldust, mis annab nende õpingutele lisaväärtuse.
- Õpetajate ette valmistatud materjalide ja
töölehtede baasil arendatakse välja võimalus kutse-oskusi ja kutsealast keelt integreeritult õppida (LAK/ CLIL õpe)
- Õpilaste tehtud loodus- ning tegevusfotodest koostatakse digitaalne andmepank, mida on võimalik
õppetundides kasutada.


Maksumus


7 804 EUR

Tartu kohustused


0 EUR

Toetus


7 804 EUR

Kellele taotlus esitatakse


Keskkonnainvesteeringute Keskus

Millise programmi / meetme raames


Maakondlik Keskkonnateadlikkus

Juhtpartner


Tartu Kutsehariduskeskus

Partnerid



Juht


Aime Jaagus

Algus- ja lõpptähtaeg


01.06.2012 - 31.05.2014

Osakond


KHK

Projekti lõpetamise põhjus


Edukalt lõpetatud

Show details for Asja sisukordAsja sisukord
Hide details for Asja sisukordAsja sisukord