I. Eesti 200 fraktsioon on esitanud eelnõule kolm muudatusettepanekut.
1. Raja 31a detailplaneeringu ala kinnistute linnale omandamine. Tartu suuruselt teise pargi tähtsust nii Eesti kultuuriajaloo, kui elukeskkonna kvaliteedi ja elurikkuse seisukohast on korduvalt tõendatud, keskkonnaministeeriumi soovitus on võtta see ala kohaliku kaitse alla. Raja 31a detailplaneeringu kruntidest koos kõrval asuva Sanatooriumi pargiga on võimalik kujundada linnakodanikele kõrge väärtusega roheala, mille väärtus avalikkusele on oluliselt kõrgem kui seda on väikeelamumaal. Krundi omandamine linnale on esialgne investeeringukulu, mis tagaks pargi säilimine rohealana ja tekitab võimaluse tulevikus park eri kasutajate jaoks korrastada ning leida ajaloolisele villale pargis väärikas, eelkõige avalikku huvi teeniv funktsioon. Ettepaneku eeldatav maksumus 1,5 mln eurot, katteallikas linna vabad vahendid.
Linnavalitsuse seisukoht: Volikogu ja linnavalitsus on seda teemat korduvalt arutanud ja küsimuses seisukoha võtnud, et linn ei omanda nimetatud kinnistut.
2. Tänapäevane ja kaasav kommunikatsioonivahend Tartu kodanikele. Tänane linna digitaalne kommunikatsioon kodanikega on jäänud eelmise sajandi tasemele: on vaid emaili listid (millede sisu on väga ebaühtlane) ja koduleht mis on olemuselt passiivne ja raskesti kasutatav tänapäeva seadmetest. Vajalik on tänapäevane, mobiilne, kahesuunaline ja kaasav kommunikatsioonivahend tartlastega suhtlemiseks. Ettepaneku maksumus 100 tuhat eurot, katteallikas linna vabad vahendid.
Linnavalitsuse seisukoht: Üks täiendav mobiilirakendus (äpp) ei lahenda ära kõiki teavitamise vajadusi, vaid tuleb kombineerida erinevaid kanaleid ja vahendeid. Sellest linnavalitsuse suhtlemine avalikkusega ka lähtub. Tänased veebid võimaldavad teha sama, mis äpp ja veebi mobiilisõbralikuks tegemine on kindlasti linnavalitsuse prioriteediks. Linna veebilehe uuendamine on kavandatud linna 2024. a eelarvesse ja veebilehe uuendamisel arvestatakse ka sellega, et veeb oleks nutiseadmetes mugavalt kasutatav.
3. Tõsta kõrgharidusega kultuuritöötajate miinimumtasu võrdseks riikliku miinimumtasuga 1600€/kuus. Heade töötajate leidmiseks meie kultuuriasutustesse tuleb maksta neile konkurentsivõimelist palka võrreldes riigi (kui peamise konkurendi) poolt makstava palgaga. Ettepaneku maksumus 1,6 mln eurot, katteallikas eelmiste aastate kasutamata vahendid.
Linnavalitsuse seisukoht: Kultuuritöötajate palgaküsimusega tegeletakse põhieelarve ettevalmistamise käigus.
II. Artjom Suvorov (Eesti Keskerakond) esitas ühe muudatusettepaneku toetada SPORDIKLUBI KLAN MTÜ spordibaasi liitumine Tartu linna kaugküttega. Hetkel kasutab spordibaas gaasikütet, mis on väga kallis. Minnes üle kaugküttele, võidab spordibaas üle 10 000 euro aastas ja ei pea osalustasu tõstma. Ettepaneku maksumus 21 tuhat eurot, katteallikas reservfond.
Linnavalitsuse seisukoht: toetada põhimõtteliselt ja esitada linnavalitsuse poolne täpsustatud muudatusettepanek.
III. Linnavalitsus esitab lisaeelarve eelnõule 11 muudatusettepanekut.
1. Raekoja plats 1a lisanduvateks remonttöödeks 106 tuhat eurot. Raekoja plats 1a I korruse demoruumide remont (töökohad 2 töötajale) ja renoveerimistööd. Kokku lisaeelarves 174 000 eurot. Ettepaneku katteallikad Küüni 3/5 remonttööd 95 tuhat eurot ning likviidsete varade muutus 11 tuhat eurot.
2. Näituse tn 13a üürimine kuueks kuuks Tartu Ülikoolilt ning hoone sise- ja väliskoristus Miina Härma Gümnaasiumi õppetöö jaoks. Ettepaneku maksumus 51 600 eurot, katteallikas likviidsete varade muutus.
3. Tartu koolides KLAPP matkade läbiviimiseks seoses huvi ja vajaduse kasvu ning matkade arvu suurenemisega. Ettepaneku maksumus 15 tuhat eurot, katteallikas likviidsete varade muutus.
4. Õmblusteta õpe J. Poska koolis. 2022. aastal käivitatud ühisõpped jätkuvad 2023. aastal ning sügisest lisanduvad Codestersclub.ee ja Shate tantsukunsti süvaõppesse veel üks rühm. Ettepaneku maksumus 22 tuhat eurot, katteallikas likviidsete varade muutus.
5. Tartu läänepoolse ümbersõidu II ehitusala lisatööde ja materjalide kallinemiseks 90 tuhat eurot, katteallikas Staadioni tänava hange, mis osutus prognoositust soodsamaks.
6. Kehvas korras Inglisilla ja Inglisilla treppide remondiks 81 812 eurot, katteallikas Musumäe trepi oodatust soodsam hange.
7. Vallikraavi trepi renoveerimiseks 45 tuhat eurot, katteallikas Senffi treppide prognoositust odavam hange.
8. Toetus Majaomanike Ühingule libedustõrjeks 20 tuhat eurot, katteallikas likviidsete varade muutus.
9. Pootsmani ja Meruski tänava vaheline metallist purre 20 tuhat eurot. Purre lühendab kohalike elanike teed nii bussipeatuseni kui ka kesklinna suunas. Katteallikas Sõpruse silla vuugi parandus.
10. Karlova Kooli (Lina tn) õpilaste transportimine seoses hoone renoveerimisega asenduspindadele (VOCO ja Descartesi kool) perioodil 01.09.2023-31.12.2023. Eeldatav maksumus 60 tuhat eurot, katteallikas Sõpruse silla vuugi parandus 45 tuhat eurot, likviidsete varade muutus 15 tuhat eurot.
11. Spordiklubi KLAN-ile investeerimistoetus linna kaugküttega liitumiseks. Spordiklubi taotlusest 27 668 eurot rahuldatakse 50% ehk 13 834 eurot.