EELNÕU
TARTU LINNAVOLIKOGU |
OTSUS |
|
Tartu
|
25. mai 2021. a. nr LVK-O-0367 |
Loa andmine Tartu kalmistutel jäätmete veo riigihanke korraldamiseks |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 8, kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse § 28 lg 3 ja Tartu linnavara eeskirja § 51 lg 2, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Lubada asutusel Tartu Kalmistud korraldada riigihange jäätmete veoks Tartu linna kalmistutel
ajavahemikus 01.01.2022-31.12.2024.
2. Otsus jõustub vastusvõtmisele järgneval päeval.
Õiend
Tartu Linnavolikogu otsuse eelnõu "Loa andmine Tartu kalmistutel jäätmete veo riigihanke korraldamiseks " juurde
Asutusel Tartu Kalmistud on 2021. aastaks sõlmitud lepingud kalmistute jäätmete veoks Ragn-Sells ASiga ja Eesti Keskkonnateenused ASiga. Riigihanke mahtu kuulub jäätmete kogumine ja äravedu Raadi, Pauluse, Puiestee, Rahumäe ja Tartu Vanausuliste, Tartu Juudi Kogukonna Roosi tänava ja Lohkva kalmistutelt.
Taotleme luba riigihanke korraldamiseks perioodiks 01.01.2022-31.12.2024.
Linna kalmistute jäätmeveoteenuse aastane leping lõpeb käesoleva aastaga. 12-kuulise perioodi teenuse maksumus on kokku 95 500 eurot.
Jäätmekonteinerid renditakse töövõtjalt. Uues hankes nõutakse jäätmete liigiti kogumist ehk segaolmejäätmetele lisaks on vaja paigaldada eraldi konteinerid biolagunevatele jäätmetele koos kohustusega viia jäätmed kompostimisele. Töövõtja kohustuseks jääb ka vajadusel jäätmete järelsorteerimine. Kuna kalmistu külastajad on kurtnud segaolmejäätmete konteinerite vähesuse üle, siis paigutatakse igasse biojäätmete konteinerite asukohta üks segaolmejäätmete konteiner.
Töövõtjal peab olema kehtiv Keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regiooni poolt väljastatud keskkonnaluba. Jäätmeveokid peavad olema kinnised ja varustatud kogumismahuti tühjendamiseks vajaliku tõstemehhanismiga. Jäätmeveokist ei tohi laadimise ega vedamise ajal keskkonda sattuda jäätmeid ega jäätmetest imbuvaid vedelikke või nõrgvett. Kogumismahutit peab tühjendama sagedusega, mis väldib selle ületäitumist ja haisu teket. Haljastusjäätmete kogumiseks võib mahutitena kasutada plastist või metallist ja kaanega varustatud käsitsi teisaldatavaid kogumismahuteid (maht vähemalt 0,6 m3), mida on võimalik tõstemehhanismiga tühjendada jäätmeid kokkupressivatesse jäätmeveomasinatesse.
Kuna paigaldatakse eraldi konteinerid segaolmejäätmetele ja haljastusjäätmetele, tuleb konteineritele lisada vastavad selgitused. Nii peab haljastusjäätmete konteinerile olema lisatud selgitav kleeps koos infoga, mida tohib konteinerisse panna (oksad, lehed, lõike- ja potililled, pabersalvrätikud jms). Segaolmejäätmete konteinerile peab lisama kleepsu selgitustega: küünlatopsid, kunstlilled, pärjad, lillepotid, pakendid, kilekotid, klaas, plast ja vahtplast. Tekstid peavad olema nii eesti kui vene keeles. Vedajatelt nõutakse eri jäätmeliikide jaoks erineva värviga konteinereid.
Kuna jäätmeveokite liikumisala kalmistutel on suhteliselt kitsas, siis töövõtjalt nõutakse selliste veokite kasutamist, mille kõrgus ei ületa kolme meetrit, pikkus seitset meetrit ning registrimass kaheksat tonni.
Hanke eeldatav maksumus on 300 000 eurot.