EELNÕU
TARTU LINNAVOLIKOGU |
OTSUS |
|
Tartu
|
20. november 2020. a. nr LVK-O-0326 |
Loa andmine projektist "Raske ja sügava puudega lastele (0-17) tugiisiku-, lapsehoiu- ja transporditeenuse arendamine ja pakkumine kohalikus omavalitsuses" toetuse taotlemiseks |
Võttes aluseks Tartu linnavara eeskirja § 9 lg 2, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Lubada Tartu Linnavalitsusel osaleda projektis "Raske ja sügava puudega lastele (0-17) tugiisiku-, lapsehoiu- ja transporditeenuse arendamine ja pakkumine kohalikus omavalitsuses".
2. Projekti kogumaksumus on 1 401 508 eurot. Omafinantseering puudub.
3. Otsus jõustub vastuvõtmisele järgneval päeval.
Õiend
Tartu Linnavolikogu otsuse eelnõu "Loa andmine projektist "Raske ja sügava puudega lastele (0-17) tugiisiku-, lapsehoiu- ja transporditeenuse arendamine ja pakkumine kohalikus omavalitsuses" toetuse taotlemiseks " juurde
Projekti nimi
Raske ja sügava puudega lastele (0-17) tugiisiku-, lapsehoiu- ja transporditeenuse arendamine ja pakkumine kohalikus omavalitsuses.
Lühikokkuvõte
1. novembrist 2015 on Sotsiaalkindlustusamet (edaspidi SKA) korraldanud ja rahastanud Euroopa Sotsiaalfondist (edaspidi ESF) raske ja sügava puudega lastele lapsehoiu-, tugiisiku-, ja sotsiaaltransporditeenuste osutamist. 31. detsembril 2020 lõpetab SKA senisel kujul teenuste rahastamise ja suunab kuni 31. detsembrini 2022 teenuste korraldamise ESF-i vahendid kohalikele omavalitsustele. Alates aastast 2023 lõpetatakse täielikult ESF-i vahendite eraldamine raske ja sügava puudega lastele lapsehoiu-, tugiisiku-, ja sotsiaaltransporditeenuste osutamiseks, pärast seda peavad kohalikud omavalitsused tagama nimetatud teenuste rahastamise oma eelarvest.
Perioodil 2021-2022 ESF-i vahendite üle andmine koos teenuste korraldamisega KOV-le on eesmärgiga suurendada kohaliku omavalitsuse rolli ja toetada neid sotsiaalhoolekande seadusest tulenevate kohustuslike teenuste osutamisel.
ESF-i vahendite taotlemiseks nimetatud perioodil peab kohalik omavalitsus esitama projektitaotluse, mille alusel on Tartu linnal on võimalik taotleda toetust 1 401 508 eurot.
Tartu linnas oli 31. detsembri 2019 seisuga raske ja sügava puudega laste arv 699 ning neist 41% kasutasid ESF-i poolt rahastatud tugiteenuseid. Seoses raske ja sügava puudega lastele lapsehoiu-, tugiisiku- ja sotsiaaltransporditeenuste korraldamise muutumisega peavad alates 1. jaanuarist 2021 seni SKA-lt teenuseid taotlenud lapsevanematele puuetega lastele tugiteenuste korraldamise ja rahastamise tagama kohalik omavalitsus.
Eesmärk ja alleesmärgid
Eesmärk on pakkuda raskest ja sügavast puudest tuleneva abivajadusega lastele vajalikke tugiteenuseid lapsehoiu-, tugiisiku- ja sotsiaaltranspordi teenuse näol. Tugiteenuste eesmärk on pakkuda lastele arengut toetavaid tugiteenuseid, mis ühtlasi toetavad lapsevanema toimetulekut ning tööhõives osalemist ja aitavad vähendada hoolduskoormust.
Tegevused
Raske ja sügava puudega lapsele tugiisiku-, sotsiaaltranspordi- ja lapsehoiuteenuse määramine vastavalt lapse abivajadusele. Lapse tegeliku tugiteenuste vajaduse ning mahu hindab lastekaitse spetsialist. Kohalik omavalitsus korraldab teenuse osutajate poolt esitatud aruandluse ja arvete esitamise SKA-le.
Tulemused
Varasemalt ESF-i rahastusel ja SKA korraldamisel puuetega laste tugiteenuseid kasutanud lapsevanemad saavad vajalikke teenuseid taotleda Tartu linnalt. Sujuva ülemineku tulemusel ei jää laste abivajadus katmata ning lapsevanemal on võimalus valida lapse individuaalsest abivajadusest tulenevalt teenuseosutaja. Samuti vähendavad tugiteenused lapsevanemate hoolduskoormust ning loovad soodsad tingimused tööhõives osalemiseks.
Sildfinantseerimise vajadus
Jah
Eelarve
Projekti kogumaksumus 1 401 508 eurot.
Tartu linna omaosalus puudub.
Toetus Tartu linnale 1 401 508 eurot.
Eelarve peamiste kululiikide lõikes
Raske ja sügava puudega lastele tugiisiku-, lapsehoiu- ja transporditeenuse maksumus 1 401 508 eurot.
Rahastaja
Projekti rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist, TAT "Puudega laste tugiteenuste arendamine ja pakkumine ning töö- ja pereelu ühildamise soodustamine".
Partnerid
Projekti koordinaator: Merle Liivak
Projektijuht ja tema kontaktandmed: Liina Toom, Tartu Linnavalitsus, sotsiaal- ja tervishoiuosakond, lastekaitseteenistus, peaspetsialist e-post: Liina.Toom@tartulv.ee
Projekti meeskonnaliikmed ja nende tööülesanded: Eret Kallas; Anu Aavik, Kairi Avastu
Tähtajad
Projekti taotluse esitamine hiljemalt 06.12.2020
Projekti elluviimine: 01.01.2021-31.12.2022