EELNÕU
TARTU LINNAVOLIKOGU |
OTSUS |
|
Tartu
|
22. september 2020. a. nr LVK-O-0308 |
Loa andmine nõustamisteenuse ostmise riigihanke korraldamiseks |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 8, kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse § 28 lg 3 ja Tartu linnavara eeskirja § 51 lg 2, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Lubada linnavalitsusel korraldada riigihange nõustamisteenuse ostuks 2021. aastal.
2. Otsus jõustub vastuvõtmisele järgneval päeval.
Õiend
Tartu Linnavolikogu otsuse eelnõu "Loa andmine nõustamisteenuse ostmise riigihanke korraldamiseks " juurde
Nõustamisteenuse hankimiseks tehakse ettepanek pakkumuse esitamiseks teenust pakkuvatele organisatsioonidele, kes tegutsevad Tartu linnas.
Teenuse eesmärk on toetada nõustamisteenuse osutamisega Tartu linna vähekindlustatud elanikke ning parandada sellega inimeste toimetulekut ja heaolu, leevendada pingeid, lahendada kriise ja suhtlemisprobleeme ning toetada inimese iseseisvust probleemide lahendamisel.
Teenuse sisu on isiku nõustamine terviseolukorra, isiksuse ja suhetest tingitud probleemide ennetamiseks ja lahendamiseks, psühholoogiliste probleemide, seisundi ja tegevusvõime hindamine, isiku potentsiaali ja valmisoleku arendamine eakohasteks tegevusteks, töötamiseks, õppimiseks ja iseseisvaks elamiseks, samuti võrgustikuliikmete nõustamine ja motiveerimine, et toetada isikut seatud eesmärkide saavutamisel.
Teenuse sihtrühm on vähekindlustatud Tartu linna elanikud, kelle iseseisvat toimetulekut pingestavad depressiivsus, ärevus, hirmud, suitsidaalsus, psühhosomaatilised tervisehäired, suhtlemis- ja suhteprobleemid, töö- ja koolistress, töötus, tõrjutus, kodutus, sõltuvus-, kohanemis- ja vägivallaprobleemid, traumaatilised kogemused, sealhulgas lein, õnnetusjuhtum, kuriteo ohvriks langemine ja muud toimetulekut takistavad tegurid.
Teenuse objekt on telefoninõustamine, esmane konsultatsioon, individuaalne kriisiabi, grupi kriisinõustamine, grupiteraapia, individuaalne psühholoogiline nõustamine, individuaalne psühhoteraapia, psühholoogiline pere- ja paarinõustamine, psühholoogiline pere- ja paariteraapia ning isiksuse psühhodiagnostika.
Tasuta nõustamisteenust kasutab Tartu linnas keskmiselt 56 inimest ühes kuus. Nõustamisteenuse planeeritav maht on kuni 3000 tundi aastas, millest telefoninõustamise osakaal võib olla kuni 30%.
Nõustamisteenus on kujunenud linnaelanikele kindlaks toetuspunktiks ja saanud sotsiaalse toimimise lahutamatuks osaks. Majanduslikes raskustes, erinevate sotsiaalsete probleemidega ja kriisiolukorras inimesed vajavad psühholoogilist toetust.
Planeeritav teenuse maksumus 2021. aastal on kuni 62 000 eurot, rahaline kasv võrreldes 2020. aastaga (teenuse maksumus 60 196 eurot) on minimaalne.