EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
31. mai 2019. a. nr LV-IP-0112 |
Tartu Linnavolikogule otsuse "Tartu linna arengukava 2018-2025 muutmisettepanekute heakskiitmine ja avalikule väljapanekule suunamine" eelnõu esitamine. |
Võttes aluseks Tartu Linnavolikogu 19. aprilli 2012. a määruse nr 65 "Tartu linna arengudokumentide koostamise kord" § 11 lg 1 ja § 12 lg 4 ning arvestades Tartu Linnavolikogu 11. oktoobri 2018. a määrusega nr 37 "Tartu linna arengukava 2018-2025 uue redaktsiooni kinnitamine", Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Kiita heaks Tartu linna arengukava 2018-2025 muutmisettepanek vastavalt lisale 1 ja suunata avalikule väljapanekule.
2. Kiita heaks eelarvestrateegia aastateks 2020-2023 vastavalt lisale 2 ning suunata see avalikule väljapanekule.
3. Määrata avaliku väljapaneku kestuseks 1. juuli - 5. august 2019 ja avaliku väljapaneku kohaks Tartu linna veebileht.
4. Otsus jõustub vastuvõtmisele järgnevast päevast.
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Tartu Linnavolikogule otsuse "Tartu linna arengukava 2018-2025 muutmisettepanekute heakskiitmine ja avalikule väljapanekule suunamine" eelnõu esitamine. " juurde
Arengukava muutmine
Vastavalt Tartu linna arengudokumentide koostamise korrale vaatab linnavalitsus igal aastal üle Tartu linna arengukava ja esitab vajadusel volikogule ettepanekud selle muutmiseks.
Linnavalitsus esitab Tartu linna arengukava 2018-2025 muutmiseks ühe ettepaneku, mis koos põhjendustega on esitatud eelnõu lisas 1. Ettepanek puudutab peatüki "Inspireeriva elukeskkonnaga linn" meetme "Miljööväärtusliku, turvalise ja inspireeriva linnaruumi kujundamine" 4. tegevuse sõnastuse laiendamist. Täiendusega soovitakse rõhutada vajadust uute mänguväljakute disainimisel pöörata lisaks lastele rohkem tähelepanu ka noorte vabaaja veetmise võimaluste laiendamisele.
Eelarvestrateegia uuendamine
Et seostada paremini arengukavas kajastatud arenguvajadusi ja nende elluviimise võimalusi, ei esitata eelarvestrateegiat enam eraldi dokumendina, vaid see on üks peatükk Tartu linna arengukavas. Kuna eelarvestrateegia periood on lühem arengukava perioodist, siis pikendatakse seda igal aastal ühe aasta võrra. Uuendatud eelarvestrateegia peatükk aastateks 2020-2023 on esitatud lisas 2.
Eelarvestrateegia annab rahalised orientiirid linna võimaluste kohta arengukavas kavandatud tegevuste realiseerimiseks, on aluseks iga-aastasele eelarve koostamisele ja võimaldab selgemalt aru saada omavalitsuse võimekusest teha investeeringuid ning võtta laene ja muid kohustusi. Kuna strateegia koostatakse nelja eelseisva eelarveaasta tarbeks, siis vaadatakse see igal aastal üle ja viiakse kooskõlla eeldatavate finantsvõimalustega.
Eelarvestrateegias on Tartu linna reaalsete vajaduste alusel püütud leida optimaalne tasakaal linna poolt tartlastele pakutava avalike hüviste kvantiteedi ja kvaliteedi ning linna finantspositsiooni vahel. Eelarvestrateegia perioodi jooksul liigub linn eelarve tasakaalustamise suunas. Samal ajal on tagatud kõige vajalikemate tegevuste elluviimine, kusjuures eelarvestrateegia perioodi jooksul kavandatavate investeeringute valikul on lähtutud põhimõttest, et eelistatud on sellised objektid, mille puhul on sotsiaalse kasu ning linna poolt tehtavate kulutuste suhe parim. Nagu eelmistegi strateegiate puhul on prioriteediks eelkõige haridus ja investeeringud koolihoonetesse. Mitmeid olulisi investeeringuid tehakse ka sotsiaal-, kultuuri- ja majandusvaldkonnas.
Eelarvestrateegia käesoleva versiooni arvulised näitajad said kokku lepitud enne riigi eelarvestrateegia (RES) vastu võtmist. Seetõttu baseeruvad keskvalitsuse otsustest sõltuvad numbrid varasemal infol. Käesoleval hetkel puudub selgus riigieelarve toetusfondi täpsete summade osas. Omavalitsuste toetuste summad täpsustuvad 2019. a sügisprognoosi järgselt 2020. a riigieelarve eelnõu koostamisel. Täpsema info ilmnemisel korrigeeritakse vajadusel eelarvestrateegiat pärast selle avalikul väljapanekul viibimist. Eelkõige on toetusfondi summadest sõltuv õpetajate palgatase ja sellega seotud kulud.
Arengukava muudatusettepanekute ja uuendatud eelarvestrateegia peatüki heakskiitmisel tuleb need suunata avalikule väljapanekule vähemalt neljaks nädalaks. Väljapaneku ajal on kõikidel huvilistel võimalus nende kohta arvamust avaldada ja täiendavaid ettepanekuid esitada.