EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
05. aprill 2019. a. nr LV-IP-0059 |
Muudatusettepanekud Tartu linna 2019. a I lisaeelarve eelnõule |
KUULATI: |
ettekannet |
OTSUSTATI:
|
esitada linnavolikogu määruse "Tartu linna 2019. a I lisaeelarve" eelnõule linnavalitsuse muudatusettepanekud ja linnavalitsuse seisukohad teiste esitatud ettepanekute kohta vastavalt protokolli lisale.
|
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Muudatusettepanekud Tartu linna 2019. a I lisaeelarve eelnõule " juurde
I. Linnavalitsus esitab ettepanekud 2019. aasta I lisaeelarve eelnõu muutmiseks, mille tulemusel lisaeelarve maht kasvab 496 368 eurot:
1.1. Avada koolide majandamiseelarve aasta alguse jääke 471 368 euro ulatuses. Kujunenud tekkepõhiste jääkide, kohustuste ja nõuete vahekorra aastase muutumise analüüs võttis rohkem aega ning vajalik info ei selgunud I lisaeelarve volikogule esitamise ajaks.
1.2. avada jäägid kasutamiseks üldhariduskoolide tegevuskuludeks:
1.2.1. 127 520 eurot tööjõukuludeks H. Masingu Kooli rehabiliteerimise ja tugiisiku töö ning teistes koolides õppekavaväliste muusika- ja keeletundide tasustamiseks;
1.2.2. 343 848 eurot majandamiskuludeks, millest hoonete, ruumide ülalpidamiseks 108 983 eurot, õppevahendite soetuseks ja ürituste korraldamiseks 90 911 eurot, IT tarvikute ja inventari hooldus- ja soetuskuludeks 83 023 eurot ning administreerimiseks ja koolituseks 60 931 eurot.
2.1. Suurendada parkimistasu eelarvet 25 000 eurot. Parkimistasu I kvartali eelarve täitmine on 28,5%.
2.2. Eraldada täiendavalt Eesti Lennundusmuuseumile Eesti Õhuväe 100. aastapäevale pühendatud Eesti Lennupäevade korraldamiseks 10 000 eurot arvestades volikogu arengu- ja planeerimiskomisjoni soovitust ning osaliselt majanduskomisjoni muutmisettepanekut;
2.3. Eraldada MTÜle Meeste Koda tegevuse käivitamiseks 15 000 eurot. Koja eesmärgiks on Eesti meeste heaolu, tervise ja suhtluse eest seismine, käsitööoskuste hoidmine.
II. Volikogu majanduskomisjoni ettepanek on:
1.1 Vähendada Annemõisa jalgpalli sisehallide projekteerimise kulusid 20 000 eurot;
1.2. Eraldada täiendavalt Eesti Lennundusmuuseumile Eesti Lennupäevade korraldamiseks 20 000 eurot.
Selgitus: Annemõisa jalgpalli sisehallide rajamiseks kolme eskiisi tegemine ei ole hallide asukohta ja olemasolevaid standardlahendusi arvestades põhjendatud.
Linnavalitsuse seisukoht: Ei toeta. Hoonete parima arhitektuurse lahenduse leidmise põhimõte tuleneb Tartu linna üldplaneeringust. Rajatavate jalgpalli spordihoonete mahud on suured. Suurima halli netopind on 8260 m2 ja hoone kõrgus on ca 20 m. Vaatamata piiratud võimalustele hoone arhitektuuri osas, on siiski võimalik leida hoonetele parim arhitektuurne lahendus, mis sobib linnaruumi. Kulu kolme eskiislahenduse tellimiseks moodustab väikese summa hallide rajamise kogumaksumusest (kokku ca 7 miljonit eurot). Suhteliselt väikese kokkuhoiuga kaotatakse olulises mahus hoonete arhitektuurses kvaliteedis.
III. Volikogu liige Jüri-Ott Salmi ettepanek on:
1.1. vähendada üldvalitsemiskulusid 37 200 eurot - koolitused linnavalitsuse kui organisatsiooni väärtuste vajadusest ja tulevikukultuuri visioonist ühise arusaama loomiseks ning koolitused ametikeele paremaks kasutamiseks;
1.2. vabanenud vahendid suunata haridusasutuste investeeringuteks.
Selgitus: "nimetatud tegevus peaks olema läbi viidud organisatsiooni enda töötajate poolt - kindlasti on linnavalitsuses vastava pädevusega inimesi. "
Linnavalitsuse seisukoht: Ei toeta. Planeeritud mahus ja sisuga koolituste läbiviimine vaid linnavalitsuse enda teenistujate poolt ei ole võimalik. Linnavalitsuse teenistuses ei ole selliseid teenistujaid, kes oma igapäevaste teenistusülesannete kõrval saavad kogu organisatsiooni hõlmavate sisekoolitustega tegeleda. On loomulik, et erinevate koolitusprojektide puhul on olemas linnavalitsuse poolne meeskond, kes koolituse õnnestumisse omalt poolt panustab, kuid selle kõrval on osasid koolitamisega seotud teenuseid (loengud, seminarid, projektijuhtimine jms) vaja ka sisse osta.
Linnavalitsuse kui organisatsiooni väärtuste kokkuleppimine toimub koolituse formaadis, kuid selles protsessis löövad kaasa linnavalitsuse kõik teenistujad. Tegemist on väga töö- ja ajamahuka protsessiga, mistõttu on kaasatud ka väline teenuspartner.