EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
28. mai 2018. a. nr LV-K-0628 |
Projektis "Klass + VR" osalemise heakskiitmine |
Võttes aluseks Tartu linnavara eeskirja § 9 lg-d 1 ja 3, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Kiita heaks osalemine partnerina projektis "Klass+VR", mis on esitatud rahastamiseks Sihtasutusele Innove "Kaasaegse ja uuendusliku õppevara ühiskasutuskorralduse toetamine" programmi raames.
2. Projekti heakskiitmisel omafinantseering puudub.
3. Määrata projekti koordinaatoriks Tartu Kivilinna Kooli direktor Karin Lukk, kes omab punktis 1 nimetatud projekti raames allkirjaõigust.
4. Korraldus jõustub ...
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Projektis "Klass + VR" osalemise heakskiitmine " juurde
Projekti nimi ja number
VP-18-0102 - Projekt "Klass + VR" -
Lühikokkuvõte
Virtuaalreaalsus (VR) on arenev suund nii meelelahutuses, tööstuses kui ka tasapisi hariduses, seega tuleviku IT lahendusena peaksime seda varakult õpilastele tutvustama. Käesoleva projekti raames luuakse õppematerjalid VR-i integreerimiseks õppetöösse erinevates ainetes (loodusained, võõrkeeled, matemaatika, ajalugu-ühiskond). VR seadmete ja õppematerjalide kasutamisega rikastatakse õppetööd, aidates õpilastel saavutada paremaid õpitulemusi, sh ka HEV õpilastel, pakkudes neile seeläbi interaktiivset ja turvalist keskkonda õppimiseks.
Projekti raames koolitab Tartu Ülikool välja 40 inimesest (igas projekti partnerkoolis 10 erinevate ainete spetsialistid) kasutama õppetöös VR-i. Samuti viiakse läbi seadmete kasutus, hooldus jms koolitused ja arutelud, et tagada seadmete pikaaegne säilimine.
Projekti tegevuse raames viiakse läbi ainetunde ja tegevusi, milles antud tehnoloogia on kasutusel elamusvahendina, kui ka haridusliku sisu loomisel ja jagamisel. Õppeaastas viiakse läbi ainetunde 4.-9. klassi õpilaste hulgas (keskmiselt 100 tundi).
Eesmärk ja alleesmärgid
Projekti eesmärgiks on luua õppematerjalid VR-i kasutamiseks õppetöös ja koolitada õpetajad VR-seadmeid efektiivselt kasutama
Tegevused
Projekti põhitegevused on:
- õppevara soetamine ja kasutamine
;
- õpetajate koolitusprogramm
Projekti käigus soetatakse mobiilsed VR-vahendid:
VR-prillid ja vastav arvuti ning tehnika VR-i loomiseks;
samuti materjalide valmistamise keskkonnad ja vahendid.
Projekti raames koolitatakse välja 40 inimesest (igas projekti partnerkoolis 10 erinevate ainete spetsialistid) kasutama õppetöös VR-i seadmeid ning looma vastavaid õppematerjale.
Projekti tegevuse raames viiakse läbi ainetunde ja tegevusi, milles antud tehnoloogia on kasutusel. Õppeaastas viiakse läbi keskmiselt 100 ainetundi 4.-9. klassi õpilaste hulgas – Tartu Kivilinna Kooli fookuseks on võõrkeeled ja sotsiaalteadused.
Tulemused
Tulemused:
1) protsessi raames õpivad antud koolide õpetajad ja õpilased kasutama tehnoloogiat hariduslikul eesmärgil. Luuakse ülevaade, kuidas erinevates õppeainetes antud tehnoloogiat kasutada (materjalid, ülesanded, õpimudelid), millele on lisatud praktilised kogemuste näited ainetundidest ja õpetajate/õpilaste tagasiside;
2) saadakse teadmine, milliseid seadmed on töökindlad, kuidas saab parimalt korraldada koolidevahelist seadmete ja praktika jagamist. Tekib juhendmaterjal ja soovituste kogum. Luuakse seadmete kasutusmudel, mis võimaldab partnerkoolidel kasutada seadmeid ühiselt, millega hoitakse kokku seadmete soetamisele kuluvat ressurssi, kui iga kool peaks seda tegema üksinda. Samuti saadakse ülevaade, milline õpisisu on VR valdkonnas õppimiseks koolikõlbulik ning millist õppesisu tegelikult vajatakse;
3) tekib tark tellija, kes on võimeline rääkima pakkujatega läbi, millist hariduslikku sisu antud tehnoloogiat kasutades võiks riik keskselt tellida. Tark tellija omab pädevaid õpetajaid viies valdkonnas (matem., loodus, sots., kunst ja tehn.), kes saavad sisulistes küsimistes kaasa rääkida.
Eelarve
Projekti kogumaksumus 13 674 eurot
Tartu linna omaosalus 0 eurot
Toetus Tartu linnale 13 674 eurot
Sildfinantseerimise vajadus:
Jah
Eelarve peamiste kululiikide lõikes:
Õppevara soetamine ja kasutamine: 7 496 eurot
Õpetajate koolitusprogramm: 6 028 eurot
Ühtse määra alusel kulud: 150 eurot
Rahastaja
SA Innove
Euroopa Sotsiaalfondi taotlusvoor „Kaasaegse ja uuendusliku õppevara ühiskasutuskorralduse toetamine“
Meede: Uuendusliku e-õppevara arendamine üld- ja kutsehariduses. E-hindamisvahendite arendustegevus ja kasutuselevõtt. Uuenduslike õppevaralahenduste soetamine ja ühiskasutuse korraldamine
Partnerid
Projekti juhtpartner: Tallinna Kuristiku Gümnaasium
Juhtpartneri kontakt: direktor: Raino Liblik; tel: +372 5292592; e-post: Raino.Liblik@kuristiku.ee
Partnerid:
Pelgulinna Gümnaasium
Tartu Erahariduse Edendamise Selts
Tartu Kivilinna Kool
Meeskond
Projekti (Tartu linna poolne) koordinaator: Karin Lukk
Projektijuht ja tema kontaktandmed: Karin Lukk, Direktor,
Tel: 53050095,
karin.lukk@raad.tartu.ee
Projekti meeskonnaliikmed ja nende tööülesanded:
Küllike Pedaste, õppejuht – projekti tegevuste läbiviimine
, kyllike.pedaste@kivilinn.tartu.ee;
Sven Hendrikson, infojuht – projekti tegevuste läbiviimine, sven.hendrikson@kivilinn.tartu.ee
;
Ave Paabo – raamatupidaja,
ave.paabo@raad.tartu.ee
Projekti seos linna arengudokumentidega
Tartu linna arengukava 2018-2025 seab üheks eesmärgiks kooli ja teadmuslinna valdkonnas Eesti hariduselu eestvedamise (ptk 3.1), mille all on tegevustes loetletud haridusuuenduste väljatöötamisel osalemise ja nende rakendamise (punkt 4). Käesolev projekt on teerajajaks virtuaalreaalsuse võimaluste lõimimisel üldhariduskooli õppekavasse. Tegemist on esimese sellelaadse algatusega Eesti hariduselus ning toetab igati Tartu linna arengukavas püstitatud eesmärgi täitmist.
Tähtajad
Projekti esitamine: 04.06.2018
Projekti elluviimine: 01.01.2019 - 31.12.2021