EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
19. aprill 2018. a. nr LV-IP-0107 |
Informatsioon sihtasutus Tartumaa Turism 2017. a majandusaasta aruande kohta |
KUULATI: |
Sihtasutuse Tartumaa Turism juhataja Helen Kalbergi ettekannet |
OTSUSTATI:
|
Võtta informatsioon 2017. a majandusaasta aruande kohta teadmiseks
|
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Informatsioon sihtasutus Tartumaa Turism 2017. a majandusaasta aruande kohta " juurde
Õiend on koostatud SA Tartumaa Turism 2017. a majandusaasta aruande kohta. Audiitorbüroo Grant Thornton Baltic OÜ vandeaudiitori Maarika Lihtsa arvamuse kohaselt kajastab aruanne kõigis olulistes osades õiglaselt sihtasutuse Tartumaa Turism finantsseisundit seisuga 31.12.2017.
SA Tartumaa Turismi eesmärgiks on turismisalase arendus- ja turundustöö koordineerimine Tartu linnas ja Tartumaal, muuhulgas piirkonna maine kujundamine, turismialase informatsiooni kogumine, analüüs ja levitamine, turismitoodete arendus ja piirkonna turundamine.
Seoses Lõunakeskuse turismiinfopunkti avamisega 2017. a oktoobrist, see muutis sihtasutuse töökorraldust ning juurde lisandus 0,75 koormusega töötaja.
Arendustegevuses keskenduti visittartu.com uue kodulehe väljatöötamisele. 2017. aasta lõpuks valmisid uue kodulehe prototüüp ja kujunduslahendused. Arendustegevus jätkub veel 2018. a esimese poolel.
Suurimad turundustegevused viidi läbi plaanipäraselt ja kooskõlas turundusstrateegia fookusega. Tartu tuntus ja maine on viimastel aastatel märgatavalt kasvanud. Eesti lõikes oli Tartu 2017. aastal kõige kiiremini kasvava turistide arvuga sihtkoht. Üldine kasv Eestis oli 6,62% Tartus oli aga 36,29%. Kogutud tagasiside põhjal on Tartu kui sihtkoha kuvand väga hea ja Tartut peetakse Eestis peamiseks pereturismi sihtkohaks.
Aruandeaasta tulem, 18 tuh eurot, on eelneva aastaga võrreldes suurenenud 10 tuh eurot, valdavalt tegevuskulude vähenemise arvel.
Aruandeaasta tegevustulud suurenesid võrreldes eelneva aastaga 1 tuh euro võrra. 2017. a saadi Tartu linnalt tegevuskuludeks 239 tuh eurot, eelmisel aastal saadi 245 tuh eurot. Sihtfinantseerimise tegevuskuludeks saadi Ettevõtluse Arendamise SA 32 tuh eurot, Tartu Maavalitsuselt 1 tuh eurot ning Eesti Põllumajandus- Kaubanduskojalt 5 tuh eurot.
Aruandeaasta tegevuskulud vähenesid võrreldes eelneva aastaga 11 tuh eurot ehk 4 % võrra, sh majandamiskulud vähenesid 15 tuh eurot ehk 9% võrra. Aruandeaastal arvestatud keskmiselt 7 töötajale töötasu 83 tuh eurot.
Sihtasutuse töötajate keskmine arv oli 7 inimest (2016. a 7). Sihtasutusel on 1 juhatuse liige ja 5-liikmeline nõukogu. Aruandeaastal arvestatud palgakulu 83 tuh eurot, sellest juhataja töötasu 6 tuhat eurot.
Sihtasutuse bilansiline vara aruandeaasta lõpuks 137 tuh eurot on aastaga suurenenud 38 tuh eurot ehk 38% võrra. Käibevara 107 tuh eurot on võrreldes aasta algusega suurenenud 16 tuh eurot, peamiselt on raha jääk aastaga suurenenud 9 tuh eurot ning nõuded ja ettemaksed on suurenenud 7 tuh eurot.
Kohustised aruandeaasta lõpuks 35 tuh eurot on aastaga suurenenud 20 tuh euro ehk 140% võrra, sh sihtotstarbeliste annetuste ja toetuste arvelt.
Koos aruandeaasta tulemiga jääb sihtasutuse Tartumaa Turism käsutusse jaotamata kasumit ehk netovara kokku 102 tuh eurot.
Majandusaasta_aruanne_2017.bdoc