EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
KORRALDUS |
|
Tartu
|
20. märts 2018. a. nr LV-K-0290 |
Tartu Linnavalitsuse 23. jaanuari 2018. a korralduse nr 59 "Osalemine projektis "Tartu rattaringlus"" muutmine |
Võttes aluseks Tartu linnavara eeskirja § 9 lg-d 1 ja 3, Tartu Linnavolikogu 19. veebruari 2016. a otsuse nr 311 "Loa andmine projektides osalemiseks ja riigihangete korraldamiseks ning Tartu linnapiirkonna jätkusuutliku arengu tegevuskava heakskiitmise delegeerimine" p 12 ning arvestades siseministri 3. märtsi 2015. a määruse nr 9 "Toetuse andmise tingimused meetmes "Linnapiirkondade jätkusuutlik areng"" § 16 lg 3 p 11 ja Tartu Linnavolikogu 19. veebruari 2016. a otsuse nr 311 "Loa andmine projektides osalemiseks ja riigihangete korraldamiseks ning Tartu linnapiirkonna jätkusuutliku arengu tegevuskava heakskiitmise delegeerimine" p 11, Tartu Linnavalitsus
o t s u s t a b:
1. Muuta Tartu Linnavalitsuse 23. jaanuari 2018. a korraldust nr 59 "Osalemine projektis "Tartu rattaringlus"" ja lisada punkt 21 järgmises sõnastuses:
"21. Tartu linn tagab projekti "Tartu rattaringlus" tulemusena loodud või soetatud vara säilimise ja avaliku kasutuse taotluses ning taotluse rahuldamise otsuses toodud eesmärkidel ja tingimustel viie aasta jooksul alates projekti abikõlblikkuse perioodi lõppemisest ning kohustub mitte sooritama selle vara osas tehinguid, mis annavad nimetatud aja jooksul mõnele isikule või asutusele põhjendamatu eelisseisundi.".
2. Korraldus jõustub ...
Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Tartu Linnavalitsuse 23. jaanuari 2018. a korralduse nr 59 "Osalemine projektis "Tartu rattaringlus"" muutmine " juurde
Projekti nimi ja number
VP-17-0101 - Tartu rattaringlus -
Lühikokkuvõte
Jalgrattaliikluse arendamine on Tartu linna transpordipoliitika üks prioriteetidest. Eesmärgiks on jalgrattaliikluse osakaalu suurendamine. Sel otstarbel rajatakse täiendavaid jalgrattateid ning jalgrataste hoiukohti ja parklaid. Lisaks teede võrgustiku täiendamisele aitab jalgrattaliikluse osakaalu suurendada ka täiendavate võimaluste loomine nende inimeste jaoks, kellel puudub isiklik ratas või mugav rattahoiuvõimalus kuid kes oleksid meeleldi valmis lühemaid vahemaid läbima jalgrattal.
Teiste riikide kogemusele tuginedes võib öelda, et jalgrattaliiklus on kaalukaks alternatiiviks isikliku sõiduauto kasutamisele või ühistranspordile eriti lühemate (1-6 km) vahemaade läbimisel. Jalgrattal liigeldes jõuab sihtkohta tihtipeale kiiremini kui ühistransporti või isiklikku sõiduautot kasutades.
Käesoleva projekti raames on kavas teostada investeeringud, mis on vajalikud rattaringluse teenuse väljaarendamiseks Tartu linnas, et seeläbi suurendada jalgrattatranspordi osakaalu linnas.
Eesmärk ja alleesmärgid
Projekti eesmärgiks on jalgrattaliikluse arendamine Tartu linnas. Rendijalgrataste süsteem saab olema osaks Tartu linna ühistranspordist, mis võimaldab kasutajatel lühemad vahemaad läbida isikliku sõiduauto või traditsioonilise ühistranspordi asemel jalgrattaga.
Tegevused
Projekti kulud koosnevad kolmes põhikomponendist:
1) ringlusesse minevad jalgrattad
2) nutikad jalgrattaparklad
3) tarkvara (kasutaja tuvastamine, tasu kogumise süsteem)
Vastavalt sellele on vajalikud tegevused:
Rattaparklate projekteerimine (sh elektriühendused)
Rattaparklate ehitamine ja seadmete paigaldamine
Laenutuseks vajalike tarkvara arendamine
Rataste soetamine
Tulemused
Projekti tulemusena on Tartu linnas välja arendatud rattaringluse võrgustik, mis katab kogu linna.
Tegemist saab olema Tartu linna ühistranspordi ühe osaga, mis pakub võimaluse lühemate vahemaade korral valida liikumisviisiks jalgratas isikliku sõiduauto, jalgsi liikumise või tänase ühistranspordi asemel.
Pikemas plaanis aitab projekt kaasa linna elukeskkonna paranemisele - väheneb parkimisprobleem, müra- ja heitgaaside tase linnas ning paranevad võimalused tervislikumate liikumisharjumuste tekkimiseks.
Eelarve
Projekti kogumaksumus 1 753 632 eurot
Tartu linna omaosalus 228 735 eurot
Toetus Tartu linnale 1 524 897 eurot
Sildfinantseerimise vajadus
Jah
Rahastaja
EAS
Linnapiirkondade jätkusuutlik areng
Meeskond
Projekti koordinaator: Rein Haak
Projektijuht ja tema kontaktandmed: Liisi Park [Liisi.Park@raad.tartu.ee, 7 361 331]
Projekti meeskonnaliikmed ja nende tööülesanded:
Jaanus Tamm - rattaringluse hanke ettevalmistamine, läbiviimine, projekti sisutegevuste elluviimine
Helje Jõgi - raamatupidamine
Tähtajad
Projekti esitamine: 10.04.2018
Projekti elluviimine: 1.05.2018 - 31.12.2019