EELNÕU
TARTU LINNAVALITSUS |
ISTUNGI PROTOKOLLI KANTAV OTSUS |
|
Tartu
|
08. august 2017. a. nr LV-IP-0176 |
Tartu Linnavolikogu otsuse "Loa andmine projektis "Tartu Variku Kooli õppehoone rekonstrueerimine" osalemiseks" esitamine |
Võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 22 lg 1 p 8, kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse § 28 lg 3 ja Tartu linnavara eeskirja § 3 lg 1, § 9 lg 2, Tartu Linnavolikogu
o t s u s t a b:
1. Lubada Tartu Linnavalitsusel osaleda projektis "Tartu Variku Kooli õppehoone rekonstrueerimine", mis esitatakse Sihtasutusele Innove meetme „Koolivõrgu korrastamine" alategevuses "Põhikoolivõrgu korrastamine perioodil 2014-2020" investeeringute kava koostamiseks.
2. Projekti heakskiitmisel summas 9 278 800, finantseerida projekti tegevusi summas 5 923 793 eurot.
3. Otsus jõustub .....
Õiend
Tartu Linnavalitsuse istungi protokolli kantava otsuse eelnõu "Tartu Linnavolikogu otsuse "Loa andmine projektis "Tartu Variku Kooli õppehoone rekonstrueerimine" osalemiseks" esitamine " juurde
Projekti nimi
Tartu Variku Kooli õppehoone rekonstrueerimine
Kohaliku omavalitsusüksuse üheks peamiseks seadusest tulenevaks kohustuseks on oma haldusterritooriumil elavatele isikutele üldhariduse (põhihariduse ja üldkeskhariduse) omandamiseks tingimuste loomine. Selleks peab kohalik omavalitsusüksus üleval vajalikul arvul õppeasutusi. Seejuures on kohalikule omavalitsusüksusele pandud mitmeid erinevaid ülesandeid võimaluste loomisel kohustusliku põhihariduse ja vabatahtliku üldkeskhariduse andmiseks.
Vastavalt põhikooli-ja gümnaasiumiseaduse § 4 lõikele 2 on põhikooli ülesanne luua õpilasele eakohane, turvaline, positiivselt mõjuv ja arendav õppekeskkond, mis toetab tema õpihuvi ja õpioskuste, eneserefleksiooni ja kriitilise mõtlemisvõime, teadmiste ja tahteliste omaduste arengut, loovat eneseväljendust ning sotsiaalse ja kultuurilise identiteedi kujunemist.
Antud hetkel ei ole olukord, mis valitseb Tartu Variku Koolis, kooskõlas seaduses sätestatud eeldustega ning õppetingimused on pigem ajale jalgu jäänud.
Lisaks on Tartu linna demograafilist eripära silmas pidades ees ootamas ajad, kus kooliikka jõudvad lapsed ei mahu olemasolevatesse klassidesse ära ning vajadus uute klassikomplektide järele kasvab. Selleks, et tagada kõikidele õpilastele võrdsed võimalused hariduse omandamiseks ja sealjuures osa saada ka huviharidusest, tuleks leida võimalusi põhihariduse pakkumiseks ühes vahetuses.
Lühikokkuvõte
Projekti raames soovitakse rekonstrueerida Tartu Variku Kooli õppehoone.
Eesmärk ja alleesmärgid
Projekti eesmärgiks on Tartu koolivõrgu korrastamise jätkamine ning vana õppehoone ümber kujundamine tänapäevast õpikäsitlust toetavaks õppekeskkonnaks.
Tegevused
Tartu Variku Kooli õppehoone rekonstrueerimine:
- projekteerimine
- ehitustööd (hoonesisesed + välisterritoorium)
- omanikujärelevalve
- sisustuse kaasajastamine ja IT vahendid
Projekti raames on kavas rekonstrueerida Variku Kooli õppehoone tervikuna. Rekonstrueerimistööde käigus on kavas lammutada õppehoone osaks olev spordisaal. Õppehoone vahetusse lähedusse rajatakse uus spordihall, mis hakkab lisaks kooli õppetundidele teenindama kogu piirkonda ning antakse opereerimiseks SA-le Tartu Sport (spordihalli rajamine on projekti mõistes mitteabikõlblik kulu, mis tuleb katta Tartu linna eelarvest).
Tulemused
Projekti tulemusena on astutud edasi samm Tartu linna koolivõrgu korrastamisel. Tartu Variku Kooli õppehoone on läbinud värskenduskuuri, mille tulemusena on optimeeritud õppehoone pinnakasutust ning muudetud see tänapäevasele õpikäsitlusele vastavaks õppekeskkonnaks.
Eelarve
Projekti kogumaksumus 9 278 800 eurot
Tartu linna omaosalus 5 923 793 eurot
Toetus Tartu linnale 3 355 007 eurot
Eelarve peamiste kululiikide lõikes
Projekteerimine, liitumised, ekspertiisid, omanikujärelevalve 454 800 eurot
Ehitustööd 7 524 000 eurot
sh spordisaali ehitus 1 576 000 eurot
Sisustamine ja IT vahendid 1 300 000 eurot
Rahastaja
SA Innove
Põhikoolivõrgu korrastamine perioodil 2014-2020
Partnerid
Projekti koordinaator: Kunnar Jürgenson
Projektijuht ja tema kontaktandmed: Liisi Park Liisi.Park@raad.tartu.ee, 7361331
Projekti meeskonnaliikmed ja nende tööülesanded: Märt Mõttus, Helje Jõgi, Peeter Kikas
Projekti seos linn arengudokumentidega:
Tartu linna arengukava aastateks 2013-2020 (lk 41)
http://www.tartu.ee/data/Tartu%20Linna%20Arengukava%202013-2020.pdf
1. ARENGUSUUND: VÕRDSETE VÕIMALUSTE LOOMINE ÕPPE- JA KASVATUSTÖÖKS
KAASAEGSES JA TURVALISES ÕPPEKESKKONNAS
Meede 1.1.3: Igale koolikohustuslikus eas Tartu lapsele õppekoha tagamine (E2)
§ Olemasolevates koolihoonetes uute õppekohtade loomine (2013−2020)
Meede 1.1.5: Turvalise füüsilise ja vaimse õppekeskkonna loomine õppeasutustes (E2)
§ Õppeasutuste õppekeskkonna /.../ arendamine
§ Munitsipaalkoolide renoveerimine ja invanõuetele kohandamine, sh põhikoolideks ümberkorraldatud koolides vajaliku õppekeskkonna loomine
Tähtajad
Projekti esitamine: 2.10.2017
Projekti elluviimine: 1.07.2018 - 31.08.2019