Õigusakti eelnõu: Ujula tn 45 korterelamu püstitamiseks projekteerimistingimuste määramine

Akti väljaandja: Tartu Linnavalitsus
Akti liik: Korraldus
Teema: Ujula tn 45 korterelamu püstitamiseks projekteerimistingimuste määramine
Reg. number: LV-K-0583
Seisund: Lõpetatud
Koostamise kp: 30.05.2017
Koostaja: Laima-Maria Taal
Ettekandja: Tõnis Arjus
Õigusakt: Tartu Linnavalitsuse 6.06.2017 korraldus nr 570 "Ujula tn 45 korterelamu püstitamiseks projekteerimistingimuste määramine"
Failid: Ujula 45.pdf ( 33 kb )
EELNÕU





Lisa
Tartu Linnavalitsuse
korralduse eelnõu nr LV-K-0583 juurde


    PROJEKTEERIMISTINGIMUSED HOONE PROJEKTEERIMISEKS
    nr PTH-17-060

    Määratud: Tartu Linnavalitsuse
    pp kk aaaa korraldus nr ........
    1. ÜLDANDMEDKrundi aadress: Ujula tn 45
    Ehitisregistri kood: 104042031
    Maakasutuse sihtotstarve: elamumaa 100%

    Krundi pindala: 1042 m²
    Kavandatav ehitustegevus: olemasoleva hoone lammutamine ning korterelamu püstitamine
    2. LÄHTE-
    MATERJAL:
    Projekteerimistingimuste taotlus 18.04.2017 nr PTH-17-060
    Kehtestatud planeering: "Ujula tn 45 detailplaneering" (kehtestatud Tartu Linnavalitsuse 23.02.2010 a korraldusega nr 261)
    3. ARHITEKTUUR-
    SED JA LINNA-
    EHITUSLIKUD TINGIMUSED:
      1. Ehitusala: vt lisa 1. Hoone maksimaalne ehitusalune pindala kuni 186 m2
      2. Hoonete arv krundil: 1 põhihoone
      3. Arhitektuur: kõrgetasemeline, kaasaegne. Kujunev kompleks peab moodustama professionaalselt lahendatud arhitektuurse terviku.
      4. Korruste arv: kuni 2.
      5. Korterite arv: kuni 4.
      6. Lubatud suurim kõrgus: kuni 7 m planeeritud ± 0.00-st.
      7. Katus: lahendada hoone tervikut silmas pidades.
      8. Katusekate: plekk, kivi jmt. Vältida matkivaid materjale.
      9. Välisviimistlus: kasutada ajas kestvaid kvaliteetmaterjale, näiteks puit, kivi, krohv vms. Soovitame vältida matkivaid materjale. Vaadetel anda läbimõeldud värvilahendus kataloogi alusel koos värvinäidistega.
      10. Vertikaalplaneerimine: lahendada asendiplaanil. Näidata katendid. Sademevesi lahendada oma krundil.
      11. Piirded: lahendada kaasaegselt, sobilikuna piirkonna miljöösse, soovitavalt aed kõrgusega 1,2 - 1,5m. Järgida naaberkruntide piirdeaia kõrgusjoont. Esitada joonis.
      12. Haljastus: anda põhimõtteline kujunduslik-funktsionaalne lahendus.
      13. Parkimine, juurdepääsud ja jäätmekäitlus: lahendada normikohaselt (EVS 843:2016, Tartu linna jäätmehoolduseeskiri, juhend "Jalgrattaparklate tüüptingimused") oma krundil. Sõidetava kattega osa krundist peab olema üldjuhul väiksem kui kompaktsed haljastatud osad.
      14. Hoone number: näha ette tänavapoolsel seinal või krundi piirde küljes nähtaval kohal (näidata joonistel).
      15. Välisvalgustus: lahendada sissepääsudel ja numbrimärgil.
    4. INSENER-
    TEHNILISED TINGIMUSED:
      1. Projekti koosseisus esitada insenertehniline projektlahendus vee-, kanalisatsiooni- ja elektrivarustusele ning küttele ja ventilatsioonile. Vajalikele eriosadele taotleda tehnilised tingimused ja projektid kooskõlastada vastavate võrguvaldajatega.
    5. NÕUDED EHITUSPROJEKTI KOOSTAMISEKS:
      1. Ehitusprojekt koostada vastavalt vastavalt Eestis kehtivatele projekteerimisnormidele, Tartu linna ehitusmäärusele, majandus- ja taristuministri 17. juuli 2015. a määrusele nr 97 „Nõuded ehitusprojektile“, energiatõhususe miinimumnõuetele, müranormidele ning heale projekteerimistavale. Ehitusprojekti koosseisus tuleb esitada energiamärgis.
      2. Ehitusprojekti (selle osad) peab koostama või kontrollima projekteerimises pädev vastutav spetsialist.
      3. Ehitusprojekti digitaalsel vormistamisel järgida juhendmaterjali "Ehitusprojekti dokumentide digitaalse vormistamise nõuded ehitusloa elektroonilisel taotlemisel", mis on kättesaadav Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kodulehel: https://www.mkm.ee/sites/default/files/juhend_-_ehitusprojekti_digivormistamine_ehitusloa_taotlemisel_10.02.2015.pdf
      4. Ehitusprojekti alusplaanina kasutada tõest tehnovõrkudega digitaalset geodeetilist krundi plaani täpsusega M 1:500 või 1:1000, mis on registreeritud Tartu LV linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas (Raekoja plats 3, III k).
      5. Põhijoonised koostada mõõtkavas 1:100, erandkorras 1:50 või 1:200.
      6. Ehitusprojektile lisada koopia projekteerimistingimustest.
    6. KOOSKÕLAS- TUSED JA KAASAMINE:
      1. Ehitusprojektile peab heakskiidu andma Päästeameti Lõuna päästekeskus (insenertehniline büroo, tel 733 7318 Jaama 207). Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakond kaasab Päästeameti läbi ehitisregistri projekti menetlusse pärast seda, kui projekt on osakonnas heaks kiidetud.
    Ehitusprojekt esitada digitaalselt läbi ehitisregistri aadressil www.ehr.ee Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale läbivaatamiseks ja ehitusloa taotlemiseks.
    Projekteerimistingimuste kehtivusaeg on viis aastat alates määramisest.
    Lisad:
      1. Ehitusala skeem




Õiend
Tartu Linnavalitsuse korralduse eelnõu "Ujula tn 45 korterelamu püstitamiseks projekteerimistingimuste määramine " juurde



Taotleja soovib püstitada Ujula tn 45 kinnistule korterelamu. Alal kehtib "Ujula tn 45 krundi detailplaneering" (kehtestatud Tartu Linnavalitsuse 23.02.2010.a korraldusega nr 261). Vastavalt kehtivale planeeringule on Ujula tn 45 hoone märgitud säilitatavaks hooneks, lubatud korruste arv on 2 ning korterite arvuks on määratud kuni 2.

Hoonele on koostatud eksperthinnang, mis ütleb, et hoone konstruktsioonid on amortiseerunud ning hoonet ei ole otstarbekas taastada, seega soovitakse olemasolev hoonemaht lammutada. Vastavalt eksperthinnangule on vundamendi osa, vahelaed, kui ka katus mitterahuldavad seisukorras. Enamus puidust kandekonstruktsioonid on saanud tõsiseid kahjustusi, hoones esineb varinguid, osad vahelaed on avariiohtlikud. Lisaks leiti konstruktsioonide avamisel, et osa seintest on kahjustatud. Arvestades ülalnimetatud asjaolusid, ei ole antud hoone terviklikult säilitamine ja rekonstrueerimine majanduslikult ega tehniliselt mõistlik.

Ehitusseadustiku § 27 lg 1 p 1 kohaselt võib pädev asutus detailplaneeringu olemasolu korral põhjendatud juhul anda ehitusloakohustusliku hoone ehitusprojekti koostamiseks projekteerimistingimusi kui detailplaneeringu kehtestamisest on möödas üle viie aasta, detailplaneeringu kehtestamise järel on ilmnenud olulisi uusi asjaolusid või on oluliselt muutunud planeeringuala või selle mõjuala, mille tõttu ei ole enam võimalik detailplaneeringut täielikult ellu viia, või detailplaneeringu kehtestamise järel on muutunud õigusaktid või kehtestatud planeeringud, mis mõjutavad oluliselt detailplaneeringu elluviimist.

Vastavalt ehitusseadustiku § 27 lg 4 p 2 on lubatud täpsustada hoonestusala tingimusi, sealhulgas hoonestusala suurendamist, vähendamist, keeramist või nihutamist, kuid mitte rohkem kui 10 protsendi ulatuses esialgsest lahendusest. Vastavalt ehitusseadustiku § 27 lg 4 p 4 ja p 7 on lubatud täpsustada projekteerimistingimustega arhitektuurilisi, ehituslikke või kujunduslikke tingimusi kui ka haljastuse heakorra või liikluskorralduse põhimõtteid.

Vastavalt ehitusseadustiku § 31 lg 1 antakse projekteerimistingimused detailplaneeringu olemasolul avatud menetluse korras. Projekteerimistingimuste eelnõuga oli võimalik tutvuda Tartu linna koduleheküljel 15.05-29.05.2017. Teade avaliku väljapaneku kohta avaldati ajalehes Postimees.

Projekteerimistingimuste kavand saadeti tutvumiseks Ujula tn 45 naaberkinnistute Staadioni tn 38, Staadioni tn 36 kui ka Lubja tn 8 omanikele. Vastuväiteid ega ettepanekuid projekteerimistingimuste kavandile ei laekunud.

Linnavalitsus on seisukohal, et projekteerimistingimustega ehitusõiguse määramine ei halvenda piirkonnas väljakujunenud hoonestuslaadi. Linnavalitsuse hinnangul ei ole nimetatud taotluse kohase krundi ehitusõiguse määramiseks uue detailplaneeringu koostamine otstarbekas ega vajalik, kuna eesmärki on võimalik saavutada käesolevate projekteerimistingimustega.

Ujula tn 45


Väljavõte detailplaneeringust.